Skocz do zawartości

Niezgodność projektu z warunkami zabudowy


Recommended Posts

Witam

 

Jestem na etapie pozwolenia na budowę, lecz otrzymałem listowną informacje, o nie zgodnym rodzaju dachu do warunków zabudowy. A mianowicie w warunkach był zapis, o dachu dwuspadowym symetrycznym, a zostałem poinformowany, że w moim projekcie jest dach wielospadowy nie symetryczny. Architekt adaptujący zapiera się, że dach spełnia wymagania. I tu moje pytanie do innych architektów lub osób w temacie o opinię czy budynek spełnia wymagania.

W załączniku rzuty budynku.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Screenshot_2020-05-28-12-52-59-663_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2020-05-28-12-54-27-809_com.microsoft.office.officehubrow.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 godziny temu, Macko88 napisał:

Architekt adaptujący zapiera się, że dach spełnia wymagania. I tu moje pytanie do innych architektów lub osób w temacie o opinię czy budynek spełnia wymagania.

Dla mnie spełnia warunki ale czy nie lepiej wysłać szkic tego domu, nawet ten sam co tu wkleiłeś do urzędu i niech sie określi czy spełnia, bo czort wie co oni tam sobie ubzdurali.

Niech architekt adoptujący projekt napisze że dach spełnia warunki, to powinno załatwić sprawę.

Link do komentarza

eee tam

w samej idei są to dachy dwuspadowe symetryczne, bez dwóch zdań

niemniej może była mowa o jednej możliwej osi symetrii, tu masz dwie, po jednej dla każdej bryły

 

aha, nie jestem architektem, więc może w złym miejscu zadajesz pytanie

Link do komentarza

Masz budynek z typowym dachem dwuspadowym symetrycznym oraz garaż z dachem dwuspadowym symetrycznym. Oba dachy maja osobne konstrukcje dachowe - a to że się przenikają na fragmencie - nie ma nic do rzeczy.

Masz budynek złożony z dwóch brył  - jesli to nie jest zabronione - to nie powinni robić trudności.

Musi być napisane w warunkach, że plan budynku jest dopuszczalny tylko na rzucie postokąta.

Jeśli nie ma tego zastrzeżenia - to możesz mieć kilka brył z różnymi dachami symetrycznymi, dwuspadowymi.

 

Dach wielospadowy to zupenie inna konstrukcja, sama w sobie, a niesymetryczny jest wtedy głównie, gdy ma różne kąty połaci, ew.  rożne długości połaci, ale przy tym to juz można dyskutować.

 

Myślę, że architekt robiący adaptację powinien to wyjaśnić w urzędzie. Jak fachowiec z urzędnikiem :12_slight_smile:

Co nie znaczy, że nie trafi na palanta, upartego jak osioł i zadufanego w sobie - który tutaj poczuje, ile ma władzy.:takaemotka:

Ale w razie czego masz odwołanie wyżej.

Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

Masz budynek z typowym dachem dwuspadowym symetrycznym oraz garaż z dachem dwuspadowym symetrycznym. Oba dachy maja osobne konstrukcje dachowe - a to że się przenikają na fragmencie - nie ma nic do rzeczy.

Masz budynek złożony z dwóch brył  - jesli to nie jest zabronione - to nie powinni robić trudności.

Musi być napisane w warunkach, że plan budynku jest dopuszczalny tylko na rzucie postokąta.

Jeśli nie ma tego zastrzeżenia - to możesz mieć kilka brył z różnymi dachami symetrycznymi, dwuspadowymi.

 

Dach wielospadowy to zupenie inna konstrukcja, sama w sobie, a niesymetryczny jest wtedy głównie, gdy ma różne kąty połaci, ew.  rożne długości połaci, ale przy tym to juz można dyskutować.

 

Myślę, że architekt robiący adaptację powinien to wyjaśnić w urzędzie. Jak fachowiec z urzędnikiem :12_slight_smile:

Co nie znaczy, że nie trafi na palanta, upartego jak osioł i zadufanego w sobie - który tutaj poczuje, ile ma władzy.:takaemotka:

Ale w razie czego masz odwołanie wyżej.

Rozmawiałem dziś z architektem, oczywiście nadal stoi przy swoim, co mnie cieszy i będzie dzwonił w poniedziałek do urzędu.

Panie Zenku dziękuję za szczegółową  odpowiedź 

Link do komentarza
Gość mhtyl
9 minut temu, Macko88 napisał:

Rozmawiałem dziś z architektem, oczywiście nadal stoi przy swoim, co mnie cieszy i będzie dzwonił w poniedziałek do urzędu.

Do jakiego urzędu, do gminy czy do starostwa?

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, Macko88 napisał:

Do starostwa, do osoby prowadzącej sprawę 

Czyli jak rozumiem miałeś już zrobione 4 szt egzemplarzy projektu domu czy oddałeś tylko szkic projektu domu?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...