Skocz do zawartości

Stary dom na działce, brak MPZP, czy mogę budować nowy


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

mój pierwszy post, na wstępie pozdrawiam wszystkich użytkowników forum, kawał świetnej roboty tu wykonujecie, chyle czoła przed ogromem wiedzy tu zgromadzonej, niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie (albo nie potrafię albo przypadek dość specyficzny).

 

Nadszedł taki dzień, że również i ja proszę o pomoc. Interesuje się działką, 35 arów, bez MPZP, tzn praktycznie cała miejscowość posiada MPZP, a ta jedna działka nie. Gmina twierdzi, że nie muszą ustalać warunków zabudowy wszędziei nie wiedzą czemu ta jedna działka nie ma MPZP. Mniejsza z tym. Złożyłem kilka dni temu wniosek o WZ i czekam. Wokół działki las państwowy (z dwóch stron), droga powiatowa i zabudowania zagrodowe. Wszystkie media są. Na działce stoi obecnie stary dom drewniany (brak innych zabudowań). We wspomniamy planie zabudowy, cała wieś oznaczona jest albo jako grunty rolne (4, 5, 6 klasa) albo jako zabudowa zagrodowa.

 

Nie jestem rolnikiem, nie mam ziemi, nie mam wykształcenia około rolniczego. Jeżeli dobrze rozumiem, to nie mam szans na budowe domu, gdy dostane w WZ zabudowa zagrodowa.

 

Moje pytanie, czy są szanse, że na tą działkę dostanę WZ budownictwo jednorodzinne? Cierpliwość to cnota, ale może jest to oczywiste i nie trzeba czekać tych 3 - 4 miesięcy na odpowiedż z gminy.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza

Złożyłeś wniosek o wydanie warunków zabudowy i co w nim wpisałeś ? Bo gmina albo ci wyda warunki takie o jakie wnioskowales albo odmówi wydania takiej treści o jaka wnioskoweś. Nie moze wpisac ci czegos innego niż w twoim wniosku.

Masz większe szanse na postawienie domu przy wydawaniu warunkow zabudowy niż przy planie. Bo plan ci odgórnie narzuca co mozesz postawić. A przy warunkach zabudowy ty określasz co chcesz i gmina to rozpatruje. 

Link do komentarza
Gość mhtyl
6 godzin temu, Kar napisał:

Złożyłeś wniosek o wydanie warunków zabudowy i co w nim wpisałeś ? Bo gmina albo ci wyda warunki takie o jakie wnioskowales albo odmówi wydania takiej treści o jaka wnioskoweś. Nie moze wpisac ci czegos innego niż w twoim wniosku.

Masz większe szanse na postawienie domu przy wydawaniu warunkow zabudowy niż przy planie. Bo plan ci odgórnie narzuca co mozesz postawić. A przy warunkach zabudowy ty określasz co chcesz i gmina to rozpatruje. 

Ot, bardzo mądrze i prawdziwie napisane. Widzisz, jak sie postarasz to możesz :) tylko jeszcze te polskie znaki :zalamka: i naprawdę było by super.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Ot, bardzo mądrze i prawdziwie napisane. Widzisz, jak sie postarasz to możesz :) tylko jeszcze te polskie znaki :zalamka: i naprawdę było by super.

No nie wierze ! :) w tamtym temacie też byś zrozumiał o czym mówię gdybyś spojrzał lekko pod innym kątem i na chwilę skupił się na procedurze. Bo przepisy przepisami ale jakoś trzeba je przełożyć na działania w urzędzie i ja cały czas pisze o tym jak to wygląda w praktyce (podkreślam jeszcze raz - przynajmniej u mnie) ! 

jak miło by było gdybyś zadał pytanie a nie tylko bzdura, brednie, kłamstwa!

i jak nie piskorz to wsza :) różnie o mnie mówią ale żeby do ryby przyrównać! Chyba ze chciałeś w ten sposób odebrac mi głos ?:)

 

 

U Was w gminie warunki zabudowy wydają po 3-4 miesiącach? To słabo.. 

Edytowano przez Kar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
32 minuty temu, Kar napisał:

No nie wierze !

:zalamka: Przyznałem rację - źle, nie przyznałbym racji - też źle.

Uważasz, ze jak w jednym temacie się nie zgadzamy to już na całym forum trzeba ze sobą koty drzeć? Może inni a w tym Ty tak masz, bo ja umiem oddzielić ziarno od plew i gdy uważam że bzdury piszesz to swoje dwa słowa dopowiem, jak piszesz mądrze to przytaknę i nagrodzę.

 

I na przyszłość, nie sprowadzaj jednej dyskusji z innego tematu do drugiego, tak jak to teraz uczyniłaś. Abyś znowu nie pomyślała że to uszczypliwość z mojej strony, to taka przyjazna rada.

 

2 godziny temu, aru napisał:

proponowałbym sprawdzić wypis z ewidencji, czy budynek jest ujawniony, jak jest - można wyremontować, że uhu :D

a w necie geoportal2 zapewne prawdę Ci powie....

albo wróż Maciej, jak wolisz tak bardziej ezoterycznie....

Geoportal nie zawsze pokazuje obecny stan, przekonałem się o tym kilkakrotnie.

Link do komentarza

nie przeczę, stąd mowa o wypisie

a raczej skróconej informacji, chyba, że właściciel przekaże wypis

11 minut temu, mhtyl napisał:

:zalamka: Przyznałem rację - źle, nie przyznałbym racji - też źle.

................

nie zrozumiałeś, to takie.....

:icon_mrgreen:

Link do komentarza

Bo geoportal pokazuje satelitarny rzut a nie to co ujawnione w ewidencji. Wystarczy że dana gmina nie ma zrobionej modernizacji budynków i nie ma ujawnionego żadnego budynku w ewiewidencji gruntów i budynkow. (Nie chodzi tu o oznaczenie B czy B-R tylko budynek)

Link do komentarza

eee tam, jak na moje "doświadczenie" to jest więcej niż wystarczające, np na moim wypisd..owie wiem, gzie leci wodociąg, tepsa gdzie kabel zakopała, a to zapadła dziura, jakich już niewiele pozostało; zdygitalizowane w zasadzie zostało wszystko

"poślizg" ze zdjęciem jest jakieś pół roku do roku, google niech spada, choćby co do przybliżenia; infra - podobnie

 

a co do Gminy i ujawnienia budynków - to, co-kto-zgłasza, Gmina musi "zarejestrować", nie ma wała, jeżeli nie robi tego to biada :D

Link do komentarza
Gość mhtyl
7 minut temu, Kar napisał:

Bo geoportal pokazuje satelitarny rzut a nie to co ujawnione w ewidencji.

No proszę, zaglądałaś kiedyś na geoportal??

Jest i mapa i satelita i dane z ewidencji są ujawnione (Powierzchnia, TERYT, Obręb, Województwo, Powiat , Gmina i Rodzaj) , znaczy się jeżeli chodzi o KW to tez można poznać ale za to trzeba zapłacić.

 

 

Link do komentarza
5 minut temu, mhtyl napisał:

No proszę, zaglądałaś kiedyś na geoportal??

Jest i mapa i satelita i dane z ewidencji są ujawnione (Powierzchnia, TERYT, Obręb, Województwo, Powiat , Gmina i Rodzaj) , znaczy się jeżeli chodzi o KW to tez można poznać ale za to trzeba zapłacić.

 

 

No ale tak jak napisałeś nie jest to aktualne tylko na zasadzie dogrywania danych. I chodziło mi bardziej o to że nie zawsze budynki są ujawnione w ewidencji bo nie każda gmina ma rejestr budynków.

Na mapie będzie budynek ale nie oznacza to że na wypisie z rejestru gruntów i budynków  będzie.

Edytowano przez Kar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
2 minuty temu, Kar napisał:

No ale tak jak napisałeś nie jest to aktualne tylko na zasadzie dogrywania danych. I chodziło mi bardziej o to że nie zawsze budynki są ujawnione w ewidencji bo nie każda gmina ma rejestr budynków.

Widzisz Ty dalej swoje. Napisałaś że na goeportalu jest tylko satelitarny rzut, jak Ci udowodniłem że nie to teraz dodajesz coś o budynkach, przecież napisałem co jest podane, jakie dane są ujawniane. O budynkach nie ma żadnych informacji (jedyna informacja o zabudowie to taka że widać na zdjęciach zabudowania na danej działce), chyba że zapłacisz za wgląd do KW to wtedy tak.

Link do komentarza
2 minuty temu, mhtyl napisał:

Widzisz Ty dalej swoje. Napisałaś że na goeportalu jest tylko satelitarny rzut, jak Ci udowodniłem że nie to teraz dodajesz coś o budynkach, przecież napisałem co jest podane, jakie dane są ujawniane. O budynkach nie ma żadnych informacji (jedyna informacja o zabudowie to taka że widać na zdjęciach zabudowania na danej działce), chyba że zapłacisz za wgląd do KW to wtedy tak.

Dobrze w tym wypadku przepraszam bo to powinnam napisac do Aru - który napisał geoportal prawdę ci powie i żeby autor sprawdził czy ma budynek ujawniony w ewidencji. (I dlatego teraz napisałam do ciebie że na mapie może być widać ale w ewidencji nie bedzie jak gmina nie ma rejestru budynków). 

Link do komentarza
Gość mhtyl
3 minuty temu, Kar napisał:

Dobrze w tym wypadku przepraszam bo to powinnam napisac do Aru - który napisał geoportal prawdę ci powie i żeby autor sprawdził czy ma budynek ujawniony w ewidencji. (I dlatego teraz napisałam do ciebie że na mapie może być widać ale w ewidencji nie bedzie jak gmina nie ma rejestru budynków). 

Widzisz, a potem dziwisz się że Ci zarzucam to czy tamto. Nie musisz się spieszyć, tu nie piekarnia, napisz posta, przeczytaj z dwa razy, ewentualnie popraw, coś dodaj  i kliknij "odpowiedz", a jak się machniesz i zauważysz to już po dodaniu odpowiedzi to możesz edytować i poprawić napisanego posta.

Link do komentarza
Przed chwilą, mhtyl napisał:

Widzisz, a potem dziwisz się że Ci zarzucam to czy tamto. Nie musisz się spieszyć, tu nie piekarnia, napisz posta, przeczytaj z dwa razy, ewentualnie popraw, coś dodaj  i kliknij "odpowiedz", a jak się machniesz i zauważysz to już po dodaniu odpowiedzi to możesz edytować i poprawić napisanego posta.

Uczę się.  Jestem tu tydzień. No i mam ogólnie mało czasu wolnego więc często pisze szybko. Stąd brak polskich znaków. Choć specjalnie dla Ciebie poprawiam się. Ogólnie nikt nie odpisał na moje pytanie więc chyba usuwam to konto :) o ile się da bo nie znalazłam tej opcji jeszcze.

Link do komentarza
5 minut temu, Kar napisał:

Uczę się.  Jestem tu tydzień. No i mam ogólnie mało czasu wolnego więc często pisze szybko. Stąd brak polskich znaków. Choć specjalnie dla Ciebie poprawiam się. Ogólnie nikt nie odpisał na moje pytanie więc chyba usuwam to konto :) o ile się da bo nie znalazłam tej opcji jeszcze.

wyluzuj, to taki test :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...