Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Odległość od działki RVI


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam działkę, dla której planuje uzyskać warunki zabudowy (brak planu zagospodarowania).  Chciałem zapytać jak to jest z odległością planowanego domu od granicy sąsiedniej działki. 

Wybrałem ostatnio mapy zasadnicze ze Starostwa i na nich widzę, że jedna z działek które przylega do mojej jest w klasie RVI   - do tej pory myślałem, że jest to działka leśna - tak oznajmił mi sprzedający od którego kupiłem działkę oraz na tej włąsnie działce oznaczonej jako RVI rosną drzewa ( ok 6 -8 m wysokości).  

Do tej pory byłem przekonany, że konieczne będzie zachowanie odległość 12 metrów od ściany tego własnie lasu. Teraz wydaje mi się bardziej realne 4m skoro mapa mówi, że nie jest to działka leśna. 

Czy mogę ufać temu co widze na mapie przy planowaniu rozmieszczenia budynków na sowojej działce czy raczej wymgane jest kolejne pismo/email do Starostwa w tej sprawie i pytanie jak to jest z tą odległością ? 

 

Pozdrawiam

igloo 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, igloo napisał:

Czy mogę ufać temu co widze na mapie przy planowaniu rozmieszczenia budynków na sowojej działce czy raczej wymgane jest kolejne pismo/email do Starostwa w tej sprawie i pytanie jak to jest z tą odległością ? 

W warunkach zabudowy powinieneś mieć napisane, jaka jest linia zabudowy nieprzekraczalna. Jeśli tam jest są jakies ograniczenia, to wpiszą.

Ja bym we wniosku opisał mniej więcej, gdzie chcesz sie wybudować (np. 4 m od danej granicy) - i porozmawiał o tym w gminie, nie wspominając o wątpliwościach odnośnie działki leśnej.

Niech sami powiedzą , co wiedzą. I wpiszą w WZ.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to czy sąsiadująca działka jest rolnicza, leśna lub (i) użytkiem leśnym, zabudowa działki możliwa w minimalnej odległości od granicy 4 m - oczywiście przy założeniu, że działka na której chcesz budować nie jest leśną/użytkiem leśnym.

 

 Podstawa prawna: Rozporządzenie w sprawie WT budynków  §271 ust. 8a .

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...