Skocz do zawartości

Sposób/przyczyna przykrego zapachu prania.


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu borykam się z przykrym zapachem prania - nie jest to nic wybitnie strasznego, ale zwracającego uwagę i niepokojącego. Wyczyściłem uszczelkę miedzy bębnem, a drzwiczkami, używałem calgonu i korzystałem ze specjalnego płynu do czyszczenia pralki robiąc "puste" pranie kilkukrotnie i zazwyczaj pierwsze pranie po takiej akcji było eleganckie, a kolejne znowu coś nie tak. Ktoś może wie co może być przyczyną i ewentualnie zna jakiś sposób (domowy czy specjalistyczny) na tego typu dolegliwości?

Link do komentarza

może zamiast proszku to granulat nawozu sypiesz:scratching:sprawdź opakowania;

sorry, tak mi się skojarzyło bo i tu i tu ładne opakowania mogą być :D

 

a serio - skoro tyle zrobiłeś to problem wody, a raczej (na mój gust) samej instalacji, może stała sobie długo woda w instalacji i złapała "syfa", dom? mieszkanie?piętro? oddzielna instalacja? często wykorzystywana? z cyrkulacją/bez? daleko od pionu?

chlorowanie instalacji pomaga...

Link do komentarza
18 godzin temu, aru napisał:

może zamiast proszku to granulat nawozu sypiesz:scratching:sprawdź opakowania;

sorry, tak mi się skojarzyło bo i tu i tu ładne opakowania mogą być :D

 

nie, ale doceniam żart :) 

18 godzin temu, aru napisał:

może zamiast proszku to granulat nawozu sypiesz:scratching:sprawdź opakowania;

sorry, tak mi się skojarzyło bo i tu i tu ładne opakowania mogą być :D

 

a serio - skoro tyle zrobiłeś to problem wody, a raczej (na mój gust) samej instalacji, może stała sobie długo woda w instalacji i złapała "syfa", dom? mieszkanie?piętro? oddzielna instalacja? często wykorzystywana? z cyrkulacją/bez? daleko od pionu?

chlorowanie instalacji pomaga...

Dość mały domek jednorodzinny, korzystana zwyczajnie ;p Jest możliwość samodzielnego sprawdzenia czy chlorowanie może być rozwiązaniem czy wołać specjalistę?

16 godzin temu, mhtyl napisał:

Ile lat sobie liczy ta pralka? 

Coś koło 9-10 dokładnie nie pamiętam. Tak czułem, że może po prostu już swoje lata zrobiły, ale najpierw postaram się zbadać temat wody zanim zacznę zastanawiać się nad nową ; p

Link do komentarza
Gość mhtyl
31 minut temu, NeuszMa napisał:

Coś koło 9-10 dokładnie nie pamiętam. Tak czułem, że może po prostu już swoje lata zrobiły, ale najpierw postaram się zbadać temat wody zanim zacznę zastanawiać się nad nową ; p

U mnie kiedyś tez takie coś było, że ciuchy po praniu gorzej waliły niż przed :)

Przyczynę znalazłem, spowodowane to  było że jeden wężyk czy rurka gumowa która idzie z bębna była zapchana dosłownie mułem, wyczyściłem ją czyli udrożniłem i problem zniknął.

Link do komentarza
Dnia 29.05.2020 o 15:27, mhtyl napisał:

U mnie kiedyś tez takie coś było, że ciuchy po praniu gorzej waliły niż przed :)

Przyczynę znalazłem, spowodowane to  było że jeden wężyk czy rurka gumowa która idzie z bębna była zapchana dosłownie mułem, wyczyściłem ją czyli udrożniłem i problem zniknął.

Dzięki za podpowiedź, na pewno zbadam temat :) 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam problem może być z brakiem zaworu zwrotnego przy odpływie pralki do kanalizacji co powoduje dziwny zapach,i potrzeba jest oczyszczenia węża odprowadzającego wodę do kanalizacji.Najlepiej zrobić to ugniatając wąż co spowoduje oderwanie się wszystkich zanieczyszczeń  z węża a wąż jest karbowany więc ten brud łatwo się zbiera .

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...