Skocz do zawartości

Działka rolna w obszarze o predyspozycjach osuwiskowych na działkę budowlana


Recommended Posts

Gość mhtyl
8 minut temu, Klaudyna123 napisał:

Witam , 

Czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy działkę rolna (wg zagospodarowania terenu gminy ) położoną na obszarach o predyspozycjach osuwiskowych można przekształcić na działkę budowlana ? 

To zależy od wielu czynników. Po pierwsze czy jest MPZP dla terenu gdzie leży ta działka i jaka klasa ziemi występuje na tej działce.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

To zależy od wielu czynników. Po pierwsze czy jest MPZP dla terenu gdzie leży ta działka i jaka klasa ziemi występuje na tej 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

To zależy od wielu czynników. Po pierwsze czy jest MPZP dla terenu gdzie leży ta działka i jaka klasa ziemi występuje na tej działce.

Nie wiem czy o to Panu chodzi (jestem w tej kwestii zielona ) ale właśnie w MPZP znalazłam informacje iż działka jest działka rolna i jest położona w miejscu o predyspozycjach osuwiskowych . Znalazłam tam tez nieco sprzeczne informacje z jednej strony w punkcie opisującym „co można” na działce rolnej znalazłam informacje iż na działce oznaczonej symbolem i predyspozycjach osuwiskowych nie można postawić budynku a z drugiej w informacjach ogólnych znalazłam zapis , ze przy działce o predys . Osuwiskowych należy uzyskać specjalna ekspertyzę geologa .

Link do komentarza

jak się człowiek uprze na budowanie w niebezpiecznym miejscu to pewnie urząd w końcu się podda i stąd ta ekspertyza geologa, jako ostateczny argument, że budowa w tym miejscu to głupi pomysł.

Pewna baba wojowała z moim wujem, pracującym w urzędzie gminy, w dziale planowania przestrzennego, bo uparła się stawiać dom na terenie zalewowym Warty. Sprawa doszła do poziomu ministerstwa. 
Ale jak ją zaleje, pewnie pierwsza poleci z pretensjami do gminy o odszkodowanie. 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
15 godzin temu, Elfir napisał:

jak się człowiek uprze na budowanie w niebezpiecznym miejscu to pewnie urząd w końcu się podda i stąd ta ekspertyza geologa, jako ostateczny argument, że budowa w tym miejscu to głupi pomysł.

Pewna baba wojowała z moim wujem, pracującym w urzędzie gminy, w dziale planowania przestrzennego, bo uparła się stawiać dom na terenie zalewowym Warty. Sprawa doszła do poziomu ministerstwa. 
Ale jak ją zaleje, pewnie pierwsza poleci z pretensjami do gminy o odszkodowanie. 

Na każdym gruncie można dom wybudować, kwestia jedynie ceny jaka inwestor poniesie przy tak ekstremalnej budowie.

Budowa na terenach zalewowych jest mi dobrze znana z Wrocławia np osiedle Kozanów gdzie pobudowano mnóstwo bloków i domków jednorodzinnych a gdy przyszła powódź stulecia w 1997 była tragedia.

16 godzin temu, Klaudyna123 napisał:

Nie wiem czy o to Panu chodzi (jestem w tej kwestii zielona ) ale właśnie w MPZP znalazłam informacje iż działka jest działka rolna i jest położona w miejscu o predyspozycjach osuwiskowych . Znalazłam tam tez nieco sprzeczne informacje z jednej strony w punkcie opisującym „co można” na działce rolnej znalazłam informacje iż na działce oznaczonej symbolem i predyspozycjach osuwiskowych nie można postawić budynku a z drugiej w informacjach ogólnych znalazłam zapis , ze przy działce o predys . Osuwiskowych należy uzyskać specjalna ekspertyzę geologa .

Jeżeli jest plan to powinna być ona ujęta np pod zabudowę jednorodzinną z obostrzeniami np poprzedzonymi badania geologicznymi. W takim razie z opisu jaki podałaś jest możliwość wybudowania domu, ale najlepiej o to zapytaj w gminie, podaj nr działki i dowiesz się co można a czego nie na tej działce.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...