Skocz do zawartości

Usunięcie futryn


Recommended Posts

Witam. Mam zamiar usunąć futryny ze ścian działowych w bloku. Ścianka ma grubość 12cm a co do futryn to mam te stare metalowe montowane w latach 90. Samo usunięcie nie sprawia mi trudności jednak problem w tym że nie chcę wstawiać innych w to miejsce. I teraz moje pytanie brzmi czy muszę wstawiać jakieś nadproże w miejsce starej ościeżnicy? Po usunięciu do stropu zostanie niecałe 50cm 

Link do komentarza
8 godzin temu, Aderjan napisał:

I teraz moje pytanie brzmi czy muszę wstawiać jakieś nadproże w miejsce starej ościeżnicy? Po usunięciu do stropu zostanie niecałe 50cm 

Jeśli tam są jakieś drzwi, to nad nimi powinno być nadproże. Wybudowane juz wcześniej.

Ale czy ktoś o nim nie zapomniał - to przeciez tutaj nie sprawdzimy.

Jesli to blok, to moze być nadproże prefabrykowane, wylewane - lub z bloczkow, czy cegieł. Łatwo sprawdzisz.

Link do komentarza
Gość mhtyl
9 godzin temu, Aderjan napisał:

I teraz moje pytanie brzmi czy muszę wstawiać jakieś nadproże w miejsce starej ościeżnicy? Po usunięciu do stropu zostanie niecałe 50cm 

Z  reguły powinno być jakieś nadproże, może nie typowe ale np dwa, trzy pręty zbrojeniowe zalane betonem.

Z drugiej strony musi być nadproże bo przecież w trakcie budowy/murowania ścianek działowych nie wstawiali od razu futryn, więc jakiś czas to wszystko stało bez futryny i się nie zawaliło.

 

Link do komentarza

No właśnie wiem że powinno być to nadproże aczkolwiek nie mogę go nigdzie namierzyć. W jednych drzwiach które do tej pory wymieniłem w mieszkaniu nie było nic. Co do ścian to jest jakiś biały bloczek pełny w środku  a co dokładnie to nie jestem w stanie powiedzieć. Jedna na pewno jest z cegły .Jako że to ostatnie piętro to kilka cm od stropu jest coś twardego(beton?) ze zbrojeniem. 

Link do komentarza
4 godziny temu, Aderjan napisał:

No właśnie wiem że powinno być to nadproże aczkolwiek nie mogę go nigdzie namierzyć. W jednych drzwiach które do tej pory wymieniłem w mieszkaniu nie było nic. Co do ścian to jest jakiś biały bloczek pełny w środku  a co dokładnie to nie jestem w stanie powiedzieć. Jedna na pewno jest z cegły .Jako że to ostatnie piętro to kilka cm od stropu jest coś twardego(beton?) ze zbrojeniem. 

No to daj fotkę !   - zobaczymy, jak to wygląda.

Nadproże może być z tych bloczków - ile szerokości maja drzwi?

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...