Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
KlaudiaRota

MPZP a rodzaj kanalizacji

Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do budowy domu i chciałabym zastosować przydomową oczyszczalnie ścieków lub szambo ekologiczne z drenażem.

W MPZP istnieje zapis "3) docelowe - systemem sieci grawitacyjnych do pompowni typu studni przepływowych zasilanych elektrycznie i wbudowanych w tereny komunikacyjne KD oraz kanałami a) tłocznymi do systemu ogólnowiejskiego kanalizacji sanitarnej po jego zrealizowaniu i uruchomieniu, b) czasowe - do indywidualnych szczelnych zbiorników bezodpływowych, lokalizowanych parami na granicach każdych dwóch działek oraz w strefach przylegających do terenów komunikacyjnych do czasu realizacji systemu ogólnowiejskiego kanalizacji sanitarnej. "

 

Czy istnieje szansa na uzyskanie zgody na zamontowanie EKO szamba lub oczyszczalni?

 

Dodam że 4 działki dalej sąsiedzi ponoć maja oczyszczalnie biologiczną a MPZP jest z 2001 roku. Na kanalizację miejską się nie zapowiada w najbliższych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w projekcie szambo betonowe.

Ale znajomy geolog mi raz wspomniał: jak będę chciał oczyszczalnie to mam mu powiedzieć i zrobi się opinie, że warunki na to pozwalają.

Tą opinie wziął projektant, wrysował tą oczyszczalnie rozsączającą w projekt i kazał zanieść jako zgłoszenie  do starostwa.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapis w MPZP jest jednoznaczny, zatem przy zgłoszeniu zamiaru budowy oczyszczalni można liczyć jedynie na nieuwagę urzędników w starostwie, jeśli nie zgłoszą sprzeciwu. Formalnie budowa będzie możliwa po zmianie MPZP (mało prawdopodobne bo zapis przygotowuje do  budowy sieci kanalizacyjnej  upraszczając m. in. wykonanie późniejszych przyłączy). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...