Skocz do zawartości

Historia edycji

Faktycznie, może mi się przyśniło ,że był paragraf lex specjalis dla budynków jednorodzinnych i zagrodowych,  wykluczający obszar oddziaływania poza teren inwestora w/w przypadku.

Na marginesie -PINB nie jest od oceny zasadności pozwolenia na budowę, a zajmuje się badaniem zgodności realizacji inwestycji  z projektem.

Co do pytania - formalnie nie ma zakazu budowy dachu spadzistego w domu przy granicy  (vide zabudowa szeregowa), a problem sprowadza się do okapu, który teoretycznie wystaje poza lico ściany  czyli na sąsiednią działkę. Jeśli jednak konstrukcyjnie odwodnienie mieści się w obrysie ścian budynku,  to jak wspomniałem kwestia interpretacji.

Faktycznie, może mi się przyśniło ,że był paragraf lex specjalis dla budynków jednorodzinnych i zagrodowych,  wykluczający obszar oddziaływania poza teren inwestora w/w przypadku.

Co do pytania - formalnie nie ma zakazu budowy dachy spadzistego w domu przy granicy  (vide zabudowa szeregowa), a problem sprowadza się do okapu, który teoretycznie wystaje poza lico ściany  czyli na sąsiednią działkę. Jeśli jednak konstrukcyjnie odwodnienie mieści się w obrysie ścian budynku,  to jak wspomniałem kwestia interpretacji.

×
×
  • Utwórz nowe...