Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
zdzichu1

zestaw od Fuji rozmieszczenie vs moc, zabezpieczenia jedn. zewn.

Recommended Posts

Witam!

chcialbym zamontowac klime na parterze, salon 36 m^2, polaczony z aneksem 4 m^2 i przedpokojem 3 m^2, 2,5m wys.

budzet do 5 tys, zastanawiam sie nad modem od Fuji RSG12 KGTB / ROG12 KGTB, moc 3,5 kW,
https://www.climapolska.com.pl/wp-conte … k-2019.pdf

1) co sadzicie o dobraniu mocy klimatyzatora vs powierzchnia ? od naslonecznionej strony gdzie bylaby zamontowana klima, sa jeszcze rolety zewnętrzne, który moglbyby ja odciazac

2) w poblizu miejsca montazu miedzy oknami mam gniazdko do rolet zewnętrznych, takie zrodlo bedzie ok ?

3) jedn. zewn bedzie musiala byc na dole, w miare blisko ziemi, ile cm od ziemi rekomendujecie ? oraz jakiej konkretne zabezpieczenia anty-dzieciowe ?

pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Doczytałam że działka jest jeszcze na mame więc to ona występuje o pierwsze WZ, dzieli działkę zgodnie z WZ, przepisuje na was każdemu po jednej i każdy z was występuje juz o swoje WZ. Może też ona wystąpić o dwie nowe WZ dla nowych działek i dopiero przepisać je u notariusza wam, a następnie przepisac WZ na was. (Ta druga opcja oszczędza kase na notariusza gdyby coś poszło nie tak z WZ, ale jeśli mama dostanie pierwsze WZ z drugim nie powinno byc problemu). 
    • Gość Mark
      Szary styropian silnie się nagrzewa? To trzeba wykonać jasną elewację i po problemie. Pomiary temp. samego styropianu bez elewacji to bzdura. Siatka do zacienienia elewacji? A a ja myślałem, że siatki ograniczają rozprzestrzenianie się styropianu przy cieciu. Styropian się wygina i odkleja. Poprawcie system montażu o kotwy i po problemie. Reklama nowego pomysłu Swisspor??? Słabo wykonana!!
    • Gość A.Z.
      Czy do otworu 231 x 191 mozna zamontowac brame uchylna o wymiarze 238 x199 ? Chodzi o montaz za otworem oczywiscie.
    • Ten rysunek jakoś do mnie nie przemawia - to jest przekrój? Raz patrzę jak na rzut, raz jak na przekrój. Wszystkie elementy konstrukcyjne pełnią swoją funkcję. Jeżeli je wytniesz, musisz rozłożyć część obciążeń na inne elementy przez podciągi, słupy etc. Na "oko" to ......
    • Na wstępie trzeba rozrysować taras, zastanowić się nad konstrukcją wsporczą (na wzór altan lub innych zadaszeń). Od ilości słupów będzie zależała ilość kolejnych elementów, ich przekroje, wzmocnienia, elementy wsporcze, usztywniające. Z tego zrobi się mały ganek o powierzchni rzutu prawie 30 m2 (26.4 m2 dokładnie). Podpatrz rysunki altan u znajomych, sąsiadów lub w firmach, które sie tym zajmują profesjonalnie. Możesz też zastanowić się nad zadaszeniem z płótna, funkcjonującym tylko w sezonie. To już tak chyba częściowo poza tematem jako ciekawostka.  https://budujemydom.pl/irbj/aktualnosci/91154-markiza-pergola-dla-komfortowej-ochrony-przed-sloncem-deszczem-i-wiatrem
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...