Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
zdzichu1

zestaw od Fuji rozmieszczenie vs moc, zabezpieczenia jedn. zewn.

Recommended Posts

Witam!

chcialbym zamontowac klime na parterze, salon 36 m^2, polaczony z aneksem 4 m^2 i przedpokojem 3 m^2, 2,5m wys.

budzet do 5 tys, zastanawiam sie nad modem od Fuji RSG12 KGTB / ROG12 KGTB, moc 3,5 kW,
https://www.climapolska.com.pl/wp-conte … k-2019.pdf

1) co sadzicie o dobraniu mocy klimatyzatora vs powierzchnia ? od naslonecznionej strony gdzie bylaby zamontowana klima, sa jeszcze rolety zewnętrzne, który moglbyby ja odciazac

2) w poblizu miejsca montazu miedzy oknami mam gniazdko do rolet zewnętrznych, takie zrodlo bedzie ok ?

3) jedn. zewn bedzie musiala byc na dole, w miare blisko ziemi, ile cm od ziemi rekomendujecie ? oraz jakiej konkretne zabezpieczenia anty-dzieciowe ?

pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie jest. A jeżeli sądzisz że tak jest to pokaż przepis lub ustawę która o tym mówi. Błąd, bo może sobie podzielić i może okazać się że nie dostanie WZ bo działka jest np za mała. No to podaj paragrafy, punkty tych ustaw, przepisów na które sie powołujesz. Twojej braku wiedzy nie będę tu nadrabiał, miał swoje przepisy to sobie znajdź co to jest odrolnienie a co to jest wyłączenie z produkcji rolnej. I od kiedy nie szukasz wiedzy w internecie skoro tak nie dawno powoływałaś się na internet że można w nim znaleźć uchwały MPZP.   No to jak jest z ta mapka do celów projektowych, potrzebna jest do odrolnienia czy nie? Bo Ty wszystko wiesz.   Bzdury, WZ dostajesz przy akcie notarialnym i nie musi stary właściciel wyrażać zgody na przepisywanie WZ.
    • Ok szkic sprawdzą a co ze współczynnikami zabudowy.. dlatego mowie że lepiej iść od razu do projektanta który sprawdzi wszystko dokładnie.. po co mieć później pretensje do kogoś w urzędzie i nadużywać ich grzeczności (bo robią to za pewne tylko z grzeczności a nie dlatego że mają to w zakresie obowiązków).. nie mówię, że nie pomoże Ci tam nikt ale to nie obowiązek urzędu..
    • Tak gmina przepisuje ale osoba na którą były poprzednie WZ musi wyrazić zgodne na przepisanie. 
    • Jest i nie tylko u mnie w gminie ale i u znajomych którzy się budowali w kilku innych gminach. I nie chodzi o sprawdzanie projektu domu tylko o szkic bryły domu, elewacji, dachu czy spełnia założenia planu lub WZ. Wystarczy nawet gdy chodzi o gotowy projekt wydrukować rzuty elewacji, opis i z tym udać sie do gminy aby nie potrzebnie nie wpaść w niepożądane koszty i stratę czasu.. Dwa przykłady kiedy inwestora ustrzegło to że zapytał w gminie o projekt domu, pierwszy znajomy wybrał dom z dachem wielospadowym i odpowiadało to MPZP ale okazało się że kalenice ma niesymetryczne a muszą być symetryczne, drugi przypadek był taki że znajomy wybrał dom z dachem kopertowym ale wg MPZP musiał posiadać kalenicę nawet 0,5 m ale musiał. I jest jeszcze wiele przykładów które mogę tu przytoczyć ale po co? ktoś kto jest w temacie o tym wie.
    • Nawet nie mam siły ci tego wyjaśniać od nowa.. to zdanie na końcu było dla mnie oczywiste ale rozumiem że ktoś czytając może nie pojąć o co mi chodzilo...... po podziale wystąpić o warunki zabudowy na dwie swoje działki.. przepisać ich własność na was u notariusza.. a następnie w gminie przepisać warunki zabudowy....... wszystkie inne porady podtrzymuję.. jeśli autorze masz wątpliwości zadzwoń do jakiegoś geodety on ci wytłumaczy. Ja się poddaje bo widzę że jest tu ktoś wiedzący wszystko i nie wiedzący nic.     Mhtyl.. ja nie szukam wiedzy w internecie tylko w ustawach i przepisach obowiązujących... ty proszę odpowiedz mi w takim razie na pytanie co masz na myśli mówiąc  "odrolnienie"  a co "wyłączenie spod produkcji rolnej"? Czyli projekt decyzji o warunkach zabudowy nie jest uzgadniany w starostwie ??
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...