Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Czy opłaca się montować na stary dom siding? Czy nie będzie pod nim tworzyła się np. pleśń? Może lepiej zwykły tynk cem.-wap.?
Proszę o poradę - dom wolnostojący, z lat 80-tych, parterowy, powierzchnia uzytkowa ok. 120 m.kw. - typowa kostka.
Powierzchnia scian do ułożenia sidingu albo tynku to ok. 120-140 m.kw.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redakcja__
Remont elewacji w starym domu łączy się z regułu z ociepleniem ścian, gdyż stosunkowo nieznacznie podnosi koszty robót, a daje istotne oszczędności w kosztach ogrzewania. Zwłaszcza przy układaniu elewcji z sidingu wzrost kosztów jest niewielki, gdyż dodatkowo kupuje się tylko wełnę mineralną i ewentualnie grubsze elementy do budowy rusztu. Obłożenie domu sidingiem w zasadzie nie spowoduje wzrostu wilgotności muru gdyż elewacja taka nie jest szczelna i umożliwia wentylację przestrzeni pod pokryciem. Niemniej w domach, których ściany są mocno nawilgocone (zaciekająca woda, zła wentylacja pomieszczeń) siding powinno układać się po wyschnięciu ścian (latem).
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata temu...
Jest to okładzina w postaci paneli. Jeden panel może składać się z 1, 2 lub 3 listew (wysokość). Materiał na panele to przede wszystkim winyl, stal lub aluminium. Mocuje się je do ściany za pośrednictwem stelażu drewnianego lub metalowego. Można je łączyć na ścianie z każdym innym materiałem. Na rynku jest duży wybór co do kolorów czy faktury więc nie powinno być problemu z dobraniem do dachu, parapetów itp. żeby wszystko jakoś pasowało do siebie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...