Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień Dobry,

Remontuje Stary dom i ostatnio zauważyłem pęknięcie po skuciu tynku pojawiło się to co poniżej widac na filmie:

https://youtu.be/UUk1-8jtNSI

Już teraz wiem dlaczego od zewnątrz jest róg zabezpieczony betonem .

Mam wstępną koncepcję zabezpieczenia tego ale z chęcią posłucham waszych opinii. 

Link do komentarza

A tam z góry woda się nie leje w czasie deszczu, jest jakaś rura spustowa z rynny?

 Najlepiej zlecić wykonanie ekspertyzy technicznej sporządza ją jakiś gość  z uprawnieniami budowlanymi  (Ocenia stan techniczny fundamentów i projektuje rozwiązania naprawcze), jak budynek wielorodzinny  zalecane.

 

Fundamenty trzeba wzmocnić, możne są za płytko posadowione, zostały uszkodzone, nadmiernie osiadają. W tym celu można  je obetonować z jednej lub dwóch stron, pogłębić czyli podbić, wymienić w całości lub w części, wykonuje się odsadzki, zazwyczaj żelbetowe, które trwale łączy się z istniejącym fundamentem za pomocą kotew. Nowe belki powstają na tej samej głębokości co istniejący fundament, ewentualnie trochę niżej – także pod fundamentem.. Wzmacnianie fundamentów wykonuje się najlepiej na podstawie projektu, który sporządza konstruktor budowlany. Roboty warto powierzyć wykonawcy z doświadczeniem, a na budowie powinien  być obecny kierownik.  

 

Żeby móc przeprowadzić takie roboty, fundamenty odkopuje się odcinkami.

Fundamenty można  podbić także metodą iniekcji strumieniowej, to droższe rozwiązanie.

 

Trzeba jeszcze sprawdzić hydroizolację, odprowadzenie wód opadowych, po naprawie fundamentu można, wypełnić szczelinę betonem.  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...