Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

13 minut temu, dedert napisał:

Ponoć zbrojenia lepiej nie spawać tylko wiązać 

Sorki, nie myślałem że weżniesz to na poważnie, ale wybacz, pytasz o takie rzeczy że taka bzdura sama mi się nasunęła.

Co do zbrojeń masz od tego projektanta a od poprawności wykonania wg projektu jest majster, a Ty non stop dopytujesz o tak poważne, strategiczne rzeczy tu na forum że już inni nie traktują Cię poważnie.

4 minuty temu, dedert napisał:

A sprawa jest poważna. 

Nie twierdze że nie jest poważna, ale Ty jesteś na tyle niepoważny że nie zdajesz sobie sprawy z powagi sytuacji że zadajesz tu takie pytania.

Dla twojego dobra próbuję Ci to uświadomić abyś pomocy i rozwiązania problemu szukał u projektanta a nie tu na forum.

• Dziękuję 1

27 minut temu, dedert napisał:

A sprawa jest poważna. 

Nie będzie odważnego żeby to rozszabrować.:th_girl_hideface:

spoko, majster da radę;

zbrojenie TEŻ się spawa, kwestia jak to stal, ruscy w większości spawają, my "wiążemy" a można też skręcać, wszelkie chwyty dozwolone, kwestia użytej stali

mhtyl - chyba z twoje branży (jak nie to sorry) - tory, jak się łączy? a jak wcześniej?

4 godziny temu, aru napisał:

mhtyl - chyba z twoje branży (jak nie to sorry) - tory, jak się łączy? a jak wcześniej?

Praktycznie od wieków są te same sposoby, jedyne co to wiadomo z czasem dochodzą nowe rozwiązania i takim rozwiązaniem jest zgrzewanie szyn, ale łączy się poprzez spawanie termiczne i tradycyjne skręcanie na łubki czterootworowe które wychodzą powoli z użytku a teraz są stosowane sześciootworowe. Sześciootworowe to znaczy że jest użyte sześć śrub do łączenia.

Mi chodzi o to że jeśli w belce mam 10 prętów 16mm czy trzeba każdy łączyć na zakład? Bo wtedy wyjdzie na łączeniach kupa metalu, a to chyba też nie jest dobre. Zasady są chyba każdemu znane, 50 średnic pręta. Łączenie wieńca czy eLek to pikuś. A sprawa poważna bo czas goni, nie będę męczył projektanta czy kierownika po nocach tymbardziej w weekend, i jakbym to sobie w sobotę połączył byłbym do przodu. A zanim przyjedzie wytłumaczyć (a wiem że on to musi obejrzeć zanim coś doradzi) to będzie wtorek środa. 

Przed chwilą, dedert napisał:

Mi chodzi o to że jeśli w belce mam 10 prętów 16mm czy trzeba każdy łączyć na zakład?

Trzeba.

Przecież nie do czoła .  :icon_mrgreen:

Chyba że tak.

muffetitelfrei.jpg

łączniki prętów zbrojeniowych

https://www.halfen.com/pl/2111/nasza-oferta/budownictwo/systemy-zbrojeniowe/mbt-laczniki-pretow-zbrojeniowych/wprowadzenie/

Czyli w takim razie belki trzeba dociąć do czoła żeby nie zachodziły na siebie bo to zabiera dodatkowe miejsce, i wtedy dać zakład 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...