Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Garaż 2-stanowiskowy


Recommended Posts

Myślę, że lepsze będą dwie bramy ze względu na to iż są lżejsze i łatwiej będzie je otwierać (czy to ęcznie - czy za pomocą automatu.) . Myślę, że automat, który miałby unieść taką ciężką 5m bramę - będzie duuużo kosztował. I taka brama również będzie dużo droższa. Dwie mniejsze są bardziej praktyczne - ale chyba taka jedna duża będzie ładniejsza.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
 • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja wolę dwie mniejsze bramy - gdy garaż jest ogrzewany i otworzymy jedno skrzydło bramy - to nie wyziębimy tak garażu.


To prawda, a poza tym nie wszyscy musza ogladac calej zawartosci waszego garazu .... icon_wink.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Tysiące ludzi parkuje na powietrzu i jakoś żyją. Pytanie vipa o możliwość budowy etapami rozumiem jako niedostatek kasy a wtedy jednostanowiskowy garaż jest po prostu oszczędny. Żona może parkować pod chmurką. icon_lol.giftysiące ludzi mieszka w bloku więc po co się budować?
garaż 2 stanowiskowy to może luksus dzisiaj ale za 5 lat lub 10 lat to będzie standard.
Brama u mnie będzie pewnie jedna szersza gdyż 2 węższe się chyba nie zmieszczą (musi być między nimi jakiś słupek)
Ale jeszcze będę to liczył.

Jaka powinna być minimalna szerokość bramy? 2,3-2,4 m starczy?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy czy jesteś dobrym kierowcą czy słabym - jak słabym to zrób szerszą bramę. icon_biggrin.gif Jak dobrym to brama może być węższa.
Moja żona zażyczyła sobie duży samochód (lusterka się przy nim nie składały) i później wjeżdżając do garażu musiała bardzo uważać - do z każdej strony między lusterkami a ścianką miała po 3cm tylko - ale o dziwo nigdy nie rozbiła lusterka icon_eek.gif icon_eek.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerokość większości samochodów nie przekracza 2,0-2,2m więc szerokość bramy może być pewnie 2,3 m a 2,4 starczy w zupełnosci, dobrze liczę?

a ile trzeba miejsca między ścianą a samochodem aby wysiąść? tylko normalnie, wygodnie a nie przyciskając wciągnięty brzuch do szyby. pół metra wystarczy czy raczej 1 m lub więcej?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Proponuje tyle miejsca żeby można było otworzyć drzwi i wysiąść. Nie ma potrzeby robić miejsca na całą szerokość drzwi choć ideałem byłoby gdyby miały jeszcze kilka centymetrów luzu.witam

ładnie wygląda jedna duża brama sekcyjna.
według mnie praktyczniejsze rozwiązanie to dwie mniejsze .
wyboru dokonuje kupujący.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zakładając: napęd elektryczny na pilota, bramy segmentowe ocieplane, szer. 5 m oraz 2 x 2,4 m, wysokość standard (tzn ile?)
jaka jest +/- koszt z montażem bramy jednej szerokiej oraz dwóch węższych
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

a zakładając: napęd elektryczny na pilota, bramy segmentowe ocieplane, szer. 5 m oraz 2 x 2,4 m, wysokość standard (tzn ile?)
jaka jest +/- koszt z montażem bramy jednej szerokiej oraz dwóch węższychWITAM

nie chce tu wykładać cennika na stół to można sprawdzić i zadzwonić do firmy z pana okolicy.

mogę doradzić że do tak dużych drzwi lepiej zastosować automat na wałek z zewnętrzną centralą sterującą a koszt takiej sztuki to dwa razy więcej niz klasycznego napędu z trakiem który montujemy przy suficie.

automat na wałek w urzytkowaniu domowym jest nie do zajechania .
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Tysiące ludzi parkuje na powietrzu i jakoś żyją. Pytanie vipa o możliwość budowy etapami rozumiem jako niedostatek kasy a wtedy jednostanowiskowy garaż jest po prostu oszczędny. Żona może parkować pod chmurką. icon_lol.gif


Żona może parkować pod chmurką???? Już żony mają sposoby na mężów aby to oni parkowali pod chmurką! icon_biggrin.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ścianka klasyczna 24, miałem na myśli to ze kątownik myśle ze przynajmniej 10 cm x 10 to musiałbym bloczek stawiać na nim. Można tak ?
  • takie sensacje, że coś pomoże na rdzę grusz i jałowców są błędne. Faktem jest sposób podany i stosowany przez pracownice(dla użytkowników profesjonalnych). Należy w  tym wypadku opryskać grusze wiosną 2 razy całkiem dokładnie w okresie nabrzmiewania pąków i kwitnienia. Jedyny środek to Score, i niestety musi być temperatura od +12 C wzwyż, najlepiej 8 godzin do 3 dni bez opadów. Miedziany i pudrowanie nie działają wcale. Jeżeli jałowce są zaatakowane, to jest zbyt późno, by je uratować, to już trwa ponad rok. Wprawdzie uratowałem róże  z żółtaczki astra srebrem i czymś tam, ale tego się nie da zrobić. Obecnie bukszpany należy opryskiwać 10 razy w roku Mospilanem na ćmę. To straszne.
  • 1. no  w wikipedii tego nie znajdziesz 2. ja nic nie muszę opierać niewiele widziałeś? może jednak wiele, z racji choćby wieku, a że nie zrozumiałeś 3. popatrz, już odchudziłeś żelbet o 3 centy (z 15 do 12) uhu, konstrukcja stalowa, grubo, znaczy się jaka ta konstrukcja? znowu lekko, ile to w końcu jest? a działówki tak się stawia, żeby lekko nie było, a nawet leciutko     to to już typowo twoje buractwo, ale czego od takiego oczekiwać...
  • 1. Pod jakimi warunkami? 2. No to opieraj - na swoją odpowiedzialność. Ja w życiu na cegle 12 nie oparłbym stropu żelbetowego o rozpiętości 3 m, albo więcej. 3.Jedynym murem wg mnie konstrukcyjnym o grubości 12 cm mógłby być żelbet. Tak jak wyżej napisałem. Albo konstrukcja stalowa - ale to juz nie mur. Jak ci sie strop lekko ugnie i dociśnie ściankę, działową, to bedzie lekko. Ale oparty będzie na ścianach konstrukcyjnych.   Oparcie stropu - to nie żarty. A ty retro, zapytaj żony, czy na ściance działwej opiera strop żelbetowy. I przykładaj taką smą miare do bezpieczeństwa konstrukcji, jak do swojej elektryki.
  • Masz belkę na 13 cm szerokie. Blachy z boku + łebki śrub - to jakieś 2 cm więcej. Z okladem ( razem ze szczeliną powietrza koło belki) będzie 16 - 17 cm. To co za problem obmurować to ceglą czy bloczkami na zaprawie cementowej czy innej? Normalnie murujesz z dziurami na belkę. A jeśli to nie mur, tylko ścianka kolankowa - to przecież ona powinna być za czołem belki przy zewnętrznymlicu muru. To nawet nie trzeba belek obmurowywać, chyba że masz jakieś grube te ścianki kolankowe.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...