Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Który model jednostki wewnętrznej?

Recommended Posts

Dzień dobry.
Muszę wybrać jednostki wewnętrzne naścienne do 4 pomieszczeń. Muszą być z HAIERa.
Zależy mi na cichej pracy, sterowaniu przez smartfona i rozsądnej cenie. Ew. filtry 3M są niegłupie, natomiast nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę? Jakie funkcje są przydatne (jakieś czujniki? nawiewy 3D?) a jakie totalnie zbędne? Na razie zaproponowano mi jednostki FLARE ale widzę, że FLEXIS PLUS mają samoczyszczenie i są nieco cichsze. Watro dopłacić? Czy FLARE mi wystarczy? Czy może jeszcze inne?

Pozdrawiam.

Powiem szczerze - w biurze korzystamy z kilku funkcji. Włącz/wyłącz, swing, czasami heat i dry plus oczywiście standardowe ustawienie temperatury. Myślę, że kluczową sprawą w pewnym zakresie funkcjonalności jest cena związana w linii prostej z mocą urządzenia oraz możliwość sterowania via WiFi. Daje to możliwość zarządzania temperaturą w pomieszczeniach w trybie rozproszonym i obsługi zdalnej. WiFi daje też możliwość późniejszej integracji z systemem bezprzewodowym smart home czyli w moim rozumieniu - infrastrukturą domu inteligentnego.

Dodam, że wybór urządzeń renomowanych marek jest bardzo duży. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Poza oczywistą kwestią kupna dobrej jakości wkładu (zdecydowanie za mniej niż 20-30 tys. zł)  i fachowego montażu, ważna jest umiejętność korzystania z kominka. Palenie suchym, liściastym drewnem, systematyczne usuwanie popiołu, mycie szyb.   Kominek nie jest bezobsługowy, trzeba o tym pamiętać! Jeśli ktoś nie lubi tego typu prac lub nie ma na nie czasu, nie będzie z kominka korzystał wcale, albo będzie traktował jego obsługę jako uciążliwy, nieprzyjemny obowiązek.   Dla niektórych inwestorów najważniejszy jest klimat jaki tworzy kominek (aspekt dogrzewania pomieszczeń w sezonie przejściowym ma znaczenia, ale nie decydujące). Nie wyobrażają sobie salonu bez niego. Widok żywego ognia w długie jesienne i zimowe wieczory dla takich osób jest bezcenny i obsługa kominka nie stanowi dla nich problemu.   Jak zawsze, należy kierować się własnymi preferencjami i pamiętać o wszystkich plusach i minusach.    
    • Jedno pytanie; w tym pomieszczeniu jest tylko toaleta - czyli WC i umywalka - czy jest łazienka - czyli wanna albo brodzik, plus umywalka, pralka? Jest wielka różnica w ilości pary wodnej, jaka powstaje w wyniku używania tych pomieszczeń... Chyba, że zaznaczona na Twoim rysunku toaleta - to de facto jest w pełni wyposażona łazienka...       Mniej więcej tak. Z tym, że trzeba wykonać jakieś odprowadzenie skroplonej wody, jeśli mamy do czynienia z ŁAZIENKĄ! Pomyśl również o tym, co proponuje w poście #4 Redaktor-profesjonalista - to zwiększy komfort użytkowania pomieszczenia!  
    • Może coś takiego albo w tym rodzaju:   https://www.allewenta.pl/index.php?route=product/product&product_id=3119&ads=google&gclid=EAIaIQobChMIlvaOnICt7QIV1IXVCh0tAAXFEAQYAiABEgLxYPD_BwE   Rekuperator wewnątrzścienny z odzyskiem ciepła 60m³/h   wpisz w google: "wentylacja mech nawiew wywiew z odzyskiem ciepła" - to wyjdzie więcej    ...ale poszukaj opinii - bo nie próbowałem tego u siebie - choć się teraz zastanawiam, czy gdzieś by nie przypasował....    
    • Nie, bałem się tylko że zruszam ścianę a tym bardziej że to nośna. Jest ok. Dużo by gadać musiałem po prostu uciec z wysokością pomylono mi mi właśnie wysokości bo garaż miałem mieć niżej niż dom a wszystko wyszło na jednym poziomie. Tym sposobem schodząc z piętra wpadalbym na podest prawie pół metra bo o tyle są wysokości pomylone. Ciężko to opisać tzeba było by to zobaczyć. Nic. Jakoś to wprowadziłem najważniejsze teraz te schody 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...