Skocz do zawartości

Czy ta membrana jest dobrze położona?


Recommended Posts

Witam,

Wykonawca położył mi membranę na dach i na to dachówkę. Dach 40 stopni nachylenia, bez okien dachowych. Od środka wygląda to tak jak na zdjęciach. Na zwrócenie uwagi o niesklejone pasy membrany dostałam odpowiedź, że na dachach z kątem nachylenia jak mój membrana jest niepotrzebna, oni dają ja w standardzie, a przed kładzeniem ocieplenia trzeba będzie poprostu taśma jednostronną od strony wewnętrznej posklejać.

Prawda to co mi mówią? Czy ta membrana jest dobrze położona?

 

WP_20200509_005.jpg

WP_20200509_006.jpg

WP_20200509_014.jpg

Link do komentarza
2 godziny temu, Karolina Tka napisał:

Witam,

Wykonawca położył mi membranę na dach i na to dachówkę. Dach 40 stopni nachylenia, bez okien dachowych.

............a przed kładzeniem ocieplenia trzeba będzie poprostu taśma jednostronną od strony wewnętrznej posklejać.

Prawda to co mi mówią? Czy ta membrana jest dobrze położona?

A kto daje membranę pod dachówkę.:icon_mrgreen:

Membrana położona dostatecznie dobrze, niczego nie trzeba tam sklejać, kondensat odprowadzi, jest paro-przepuszczalna ma być wentylacja.  

Tam jest Konstrukcja z wiązarów sprawdź lepiej czy dobrze za gwoździowana i odpowiednio blachowana.

Link do komentarza
Gość mhtyl
11 godzin temu, Karolina Tka napisał:

a przed kładzeniem ocieplenia trzeba będzie poprostu taśma jednostronną od strony wewnętrznej posklejać.

Prawda to co mi mówią? Czy ta membrana jest dobrze położona?

Gdyby membrana była sztywniej uciągnięta nie było by potrzeby kleić.

Musisz skleić bo pomiędzy luźnymi zakładami bo pod ocieplenie nawłazi Ci pełno owadów.

Do sklejania zakładu nie używaj zwykłej taśmy jednostronnej tylko specjalną taśmę do membran, tylko taka taśma będzie trzymać pewnie i się nie odklei po jakimś czasie.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...