Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Obudowa metalowa do zewnętrznych rozdzielnic elektrycznych

Recommended Posts

Czy montował ktoś obudowę metalową wolnostojącą firmy Emiter.

Chodzi o obudowy metalowe szczelne  OMS

https://www.emiter.com/pl/obudowy-metalowe/obudowy-metalowe-szczelne-oms

W zastawie jest fundament zakopywany FZ oraz cokół wolnostojący wykonane z blachy stalowej alucynkowanej.

Czy fundament obudowy wykonany ze stali i zakopany w ziemi to dobry pomysł. Czy taki fundamanet nie będzie korodował?

Możecie polecić innych producentów zewnętrznych rozdzielnic wolnostojących?  Samemu nie potrafiłem znaleźć. 

Są jeszcze obudowy poliestrowe ale są mało estetyczne i po jakimś czasie taka obudowa robi szaro-brudna.

Obudowa będzie zamontowana na posesji nie jest to rozdzielnica do przyłącza do zakładu energetycznego.  

unnamed (1).jpg

unnamed.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Do silowni w sam raz 15 - nie ma po co grzać. Jak niżej - możesz dogrzać.   Uważać że by temperatura nie zeszła poniżej 12stC i wentylować pomieszczenie - dbać o wymiane powietrza. Co w siłowni w czasie ćwiczeń i tuż przed  i tak jest niezbędne trochę więcej niż w zwykłym pokoju.   Może masz jakić odbiornik tego powietrza - piec? Albo jak jesteś wpiwnicy, to nie zamykasz drzwi, i powietrze ucieka w górę do mieszkania, a wciąga za sobą powietrze z komina. Albo jednym kominem ci wywiewa, a drugim nawiewa. Musisz sprawdzić  możesz   To najpierw - najpierw sprawdź, co masz, a czego nie, gdzie masz nawiew, gdzie wylot - dlaczego śmierdzi. Potem napisz tu - i zobaczymy, czy uradzimy      
    • Po pierwsze - zainwestuj w naprawę wentylacji, po drugie - zleć to firmie, która ogarnie całość i weźmie odpowiedzialność za wykonaną robotę. W temacie luster i  nieocieplonych ścian, sprawa jest prosta - lustra powinny być zdystansowane względem ściany, z możliwością przepływu powietrza, które omywając chłodną ścianę, ogrzeje ją, a tym samym ograniczy osiadanie i roszenie wilgoci z powietrza, które Ty nasycisz wilgocią prężąc swoje muskuły. Można też ocieplić ściany od środka ale to odmienny temat.
    • Kurde, jakie płytki do salonu? Chciałem ogarnąć płytkami na raz salon, kuchnie, hol, schowek i jeden pokój na parterze.   Wstępnie wybór padł na płytki polerowane 60x60cm https://allegro.pl/oferta/plytki-gres-carrara-poler-60x60-gat-i-8752954392?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
    • Do tej pory nie podpisałem żadnej umowy na odbiór energii. ZE też się do mnie nie odzywał.   A w rozdzielnicy zrobiłem lekkie modyfikacje i po konsultacji z elektrykiem, że nic się nie stanie, podłączyłem zasilanie domu z przedłużacza
    • Gość FiltryPlus.pl
      Są dwa rodzaje filtrów hepa Filtry zmywalne i niezmywalne. Jeżeli widzimy, że filtr Hepa to „gąbka” w żadnym wypadku nie powinniśmy go myć ani odkurzacz. Badania wykazały, że takie działanie może tylko i wyłącznie zniszczyć nasz filtr aniżeli pomóc.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...