Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Marcyśka

Ekodomek

Recommended Posts

Znalazłam wczoraj artykuł o takim domku, który nie potrzebuje prądu. Wystarczą mu słońce, wiatr, woda i trochę gazu. Cały wykonany z materiałów ekologicznych. Czy ładny? Raczej nie.
Jedyna rzecz, której czasem potrzebuje to to uzupełnianie butli z gazem i zbiornika na wodę. Kosztuje (w Kanadzie) 107 - 167tys. dolarów. a jego użytkowanie miesięcznie kosztuje 50 dolarów. Produkują go juz seryjnie, ale mogą go kupować tylko mieszkańcy Ameryki północnej. Ładny to on nie jest (z zewnątrz), ale mieszka się w nim niemal za darmo.
Zobaczcie www.sustain.ca

może i ten dom jest samowystarczalny ale wygląda bardzo nieciekawie.
Kojarzy mi sie ze slamsami. Raczej nadaje się jako domek kempingowy a nie dom w którym mozna mieszkac przez cały rok.

Cytat

Znalazłam wczoraj artykuł o takim domku, który nie potrzebuje prądu. Wystarczą mu słońce, wiatr, woda i trochę gazu. Cały wykonany z materiałów ekologicznych. Czy ładny? Raczej nie.
Jedyna rzecz, której czasem potrzebuje to to uzupełnianie butli z gazem i zbiornika na wodę. Kosztuje (w Kanadzie) 107 - 167tys. dolarów. a jego użytkowanie miesięcznie kosztuje 50 dolarów. Produkują go juz seryjnie, ale mogą go kupować tylko mieszkańcy Ameryki północnej. Ładny to on nie jest (z zewnątrz), ale mieszka się w nim niemal za darmo.
Zobaczcie www.sustain.ca

A czy jest to dom wygodny? Bo komfortu nie sposób się w nim doszukać.

Cytat

mi się nawet podoba. może dla jakiegos oszczędnego minimalisty icon_wink.gif

Minimalizm już chyba przestał być modny. icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...