Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Strop zakończony jest wieńcem ?????

Podobnie jak dziura na klatkę .

Sorry - ale jak zwykle, troche mało zrozumiale piszesz.

Jak piszemy porady, to trzymajmy się terminologii.

A więc strop w budynku, jako konstrukcja, czyli płyta stropowa stanowi jedność z wieńcem, obojętne, czy jest zalana z tym wieńcem, czy są to belki z wypełnieniem zalane z wieńcem, czy płyty stropowe z wieńcem. 

Dziura na klatkę - gratuluję terminologii. Niby w czym, w budynku, w płycie. Ani to dziura, ani otwór, chyba że na schody do wyłazu na dach.

Ale też mowa w poście była o "podciągu dookoła klatki". Podciąg to belka. Dookoła może być kilka belek, chyba że jedna na planie okręgu.

Nie ma podciągu dookoła czegoś.

Dalej piszesz o zastosowaniu podciągu czy nadciągu - ale nie tego dotyczył spór. I nie wiem, czy w ogole jest potrzebny, bo ani info o tym nie było, ani projektu pokazanego - więc o czymm dywagować.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Wielka szkoda że nie zagląda już tu Henok bo za te porady konstrukcyjne pewnie by cię przećwiczył .

Ależ ile razy domagałem się konstruktora do rozstrzygnięcia kwestii, to żadnego nie było, ale też nie doczekałem się konkretnego zarzutu fachowego. Wiem, co mam wiedzieć o konstrukcji i to co piszę na ten temat, nie zawiera błędów. 

A jak zawiera - to znajdź konkretne cytaty, konstruktora - i niech mnie ćwiczy.

I w ogóle takim tonem to sobie możesz gadać  do swojego pomocnika na budowie, a nie do mnie.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Nie tylko mod powinien być fachowcem

Nie tylko - ale tylko on moderuje, czyli poprawia, kasuje. To powinien tym bardziej wiedzieć co robi.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

jedno co miało sens to wskazanie że nadmierne obciążenie stropu nie pomaga , a wręcz szkodzi czyli powinno być policzone przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami (czego bezpośrednio też nie napisałeś ) a co powinien wpisać Animus w swojej poradzie.

No to pisz tę uwagę do Animusa, a nie do mnie - bo ja nie radziłem lania wylewk gdzie popadnie i wg upodobania, tylko Animus.

Skasowaliście moj odnośny post - to uświadamiaj teraz tamtego usera. Nawet powinieneś. Napisz, co uważasz.

 

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Moje zarabianie na forum jest sprawą niezwykle względną

Nie pamiętam konteksu, ale kwestię zarabiania nie ja zacząłem. W googlu cie nie szukałem, w ogóle nie interesuje mnie, co robisz.

Odniosłem sie do twego postu, a jak atakujesz bez sensu - to sie nie dziw ostrej odpowiedzi.

Chyba nie jesteś następnym wysiadującym z lubością przed lustrem i pytającym: Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy na świecie?

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Jakbyś przeczytał Jej dziennik budowy to penie zaskoczyłaby Cię ilość i różnorodność problemów z jakimi się zmierzyła jako inwestor zresztą nie Tylko Ona

Dziad o gruszce, baba o pietruszce.

Daga napisała sugestie o wszystkim, tylko nie o temacie sporu - no więc odpisałem ironicznie:

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

cytat z zenka: odniosłaś się do wątku budowlanego - pewnie sie znasz, skoro sie odniosłaś:12_slight_smile:

Ty znowu o jej budowaniu - ni z gruchy, ni z pietruchy.

Przeczytaj, co napisała, masz tu link - i wtedy się czepiaj, jak znajdziesz dobry powód.

 

ciekawe, czy u bajbaga też będzie kasował, na co nie umie odpowiedzieć?

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Skoro nie możesz, to nie dostrzeżesz...

Ja jestem trzeci - po Busterze i aru, który dostrzega:bezradny:

 

Ja czwarty - pasuje do was trzech jak ulał. 

To tak z sympatii się zwierzę, bo juz was trochę poznałem :12_slight_smile:

Tylko zaskoczyła mnie samokrytyka - tego sie nie spodziewałem - urośliście w moich oczach :takaemotka:

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Byłem przy tej akcji i...

No to to przeceż każdy wie :takaemotka:

23 minuty temu, daggulka napisał:

Ja też dostrzegam.

To dobrze - lepiej widzieć, niż być ślepym :12_slight_smile:

zenek

zenek

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Strop zakończony jest wieńcem ?????

Podobnie jak dziura na klatkę .

Sorry - ale jak zwykle, troche mało zrozumiale piszesz.

Jak piszemy porady, to trzymajmy się terminologii.

A więc strop w budynku, jako konstrukcja, czyli płyta stropowa stanowi jedność z wieńcem, obojętne, czy jest zalana z tym wieńcem, czy są to belki z wypełnieniem zalane z wieńcem, czy płyty stropowe z wieńcem. 

Dziura na klatkę - gratuluję terminologii. Niby w czym, w budynku, w płycie. Ani to dziura, ani otwór, chyba że na schody do wyłazu na dach.

Ale też mowa w poście była o "podciągu dookoła klatki". Podciąg to belka. Dookoła może być kilka belek, chyba że jedna na planie okręgu.

Nie ma podciągu dookoła czegoś.

Dalej piszesz o zastosowaniu podciągu czy nadciągu - ale nie tego dotyczył spór. I nie wiem, czy w ogole jest potrzebny, bo ani info o tym nie było, ani projektu pokazanego - więc o czymm dywagować.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Wielka szkoda że nie zagląda już tu Henok bo za te porady konstrukcyjne pewnie by cię przećwiczył .

Ależ ile razy domagałem się konstruktora do rozstrzygnięcia kwestii, to żadnego nie było, ale też nie doczekałem się konkretnego zarzutu fachowego. Wiem, co mam wiedzieć o konstrukcji i to co piszę na ten temat, nie zawiera błędów. 

A jak zawiera - to znajdź konkretne cytaty, konstruktora - i niech mnie ćwiczy.

I w ogóle takim tonem to sobie możesz gadać  do swojego pomocnika na budowie, a nie do mnie.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Nie tylko mod powinien być fachowcem

Nie tylko - ale tylko on moderuje, czyli poprawia, kasuje. To powinien tym bardziej wiedzieć co robi.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

jedno co miało sens to wskazanie że nadmierne obciążenie stropu nie pomaga , a wręcz szkodzi czyli powinno być policzone przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami (czego bezpośrednio też nie napisałeś ) a co powinien wpisać Animus w swojej poradzie.

No to pisz tę uwagę do Animusa, a nie do mnie - bo ja nie radziłem lania wylewk gdzie popadnie i wg upodobania, tylko Animus.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Moje zarabianie na forum jest sprawą niezwykle względną

Nie pamiętam konteksu, ale kwestię zarabiania nie ja zacząłem. W googlu cie nie szukałem, w ogóle nie interesuje mnie, co robisz.

Odniosłem sie do twego postu, a jak atakujesz bez sensu - to sie nie dziw ostrej odpowiedzi.

Chyba nie jesteś następnym wysiadującym z lubością przed lustrem i pytającym: Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy na świecie?

3 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Jakbyś przeczytał Jej dziennik budowy to penie zaskoczyłaby Cię ilość i różnorodność problemów z jakimi się zmierzyła jako inwestor zresztą nie Tylko Ona

Dziad o gruszce, baba o pietruszce.

Daga napisała sugestie o wszystkim, tylko nie o temacie sporu - no więc odpisałem ironicznie:

3 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

cytat z zenka: odniosłaś się do wątku budowlanego - pewnie sie znasz, skoro sie odniosłaś:12_slight_smile:

Ty znowu o jej budowaniu - ni z gruchy, ni z pietruchy.

Przeczytaj, co napisała, masz tu link - i wtedy się czepiaj, jak znajdziesz dobry powód.

 

ciekawe, czy u bajbaga też będzie kasował, na co nie umie odpowiedzieć?

57 minut temu, uroboros napisał:

Skoro nie możesz, to nie dostrzeżesz...

Ja jestem trzeci - po Busterze i aru, który dostrzega:bezradny:

 

Ja czwarty - pasuje do was trzech jak ulał. 

To tak z sympatii się zwierzę, bo juz was trochę poznałem :12_slight_smile:

Tylko zaskoczyła mnie samokrytyka - tego sie nie spodziewałem - urośliście w moich oczach :takaemotka:

49 minut temu, uroboros napisał:

Byłem przy tej akcji i...

No to to przeceż każdy wie :takaemotka:

13 minut temu, daggulka napisał:

Ja też dostrzegam.

To dobrze - lepiej widzieć, niż być ślepym :12_slight_smile:

×
×
  • Utwórz nowe...