Skocz do zawartości

Bajbaga moderatorem? Jak miło :)


Recommended Posts

Dnia 28.04.2020 o 23:37, zenek napisał:

 

odniosłaś się do wątku budowlanego - pewnie sie znasz, skoro sie odniosłaś:12_slight_smile:

Jakbyś przeczytał Jej dziennik budowy to penie zaskoczyłaby Cię ilość i różnorodność problemów z jakimi się zmierzyła jako inwestor zresztą nie Tylko Ona - nabyli doświadczenie od strony bycia inwestorem i wiedzą jakie ich decyzje skutkowały komplikacją w dalszym etapie budowy, tą widzą mają prawo się podzielić - bo sami teraz pewnie decyzję podjęli by  inną .

Czyli podstawę do zajęcia stanowiska ma tylko Ty starasz się jej nie zauważać 

Link do komentarza
9 godzin temu, zenek napisał:

Marcin!

 

1. Czy to prawda, że[...]

 

Czy na tym forum to koniec zwykłej kultury -  będzie rządzić prostactwo i knajacki język? 

[...]

 

2. Druga rzecz[...] Z zasadami, czy "po uważaniu"?

 

Jako członek forum z przerwami od nastu lat chyba mogę mieć przywilej do informacji, czy będę tu traktowany jako zwykły internauta (wiemy, jakie zasady uniwersalne zasady zachowania obowiązują w internecie) - czy będę traktowany jak śmieć?!

 

Na razie przestałem czuć się tu jak zwykły internauta z jego zwykłymi prawami.

To jest pierwszy zenka krok a'la Rejtan w kierunku drzwi... w kierunku ratowania forum przed upadkiem... i w zależności od odpowiedzi - będzie rwał koszulę... albo nie :scratching:

Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 29.04.2020 o 11:33, Redakcja napisał:

Zmiany, zmiany, zmiany.

  1. @bajbaga został moderatorem :D
  2. Uruchamiamy z powrotem wątek wirusowy
  3. @mhtyl odblokowany :admin_patrzy:

Miłego dnia :109_vulcan:

Marcin 

 :ih::ih::ih::ih:

Widzę że na forum nastąpił DZIEŃ MIŁOSIERDZIA.

Ad,3 A za co zostałem zablokowany??

Dnia 29.04.2020 o 16:45, bajbaga napisał:

Uczę się mieć "władzę". :icon_cool:

 

Tak sobie wymyśliłem, że:

1. poproszę o skasowanie postu/wypowiedzi przez PW,

2. jak nie poskutkuje, samodzielnie wykonam kasację postu/wypowiedzi, 

3. zostawię swój ślad :bandit: w tym co pozostanie z postu/wypowiedzi.

 

Nie mam możliwości, ani nie chcę cały czas przesiadywać na Forum, wobec czego "zaszłości: traktowane będą pkt. 2 i 3.

 

I obyś Ryszardo używał tej władzy rozsądnie.

Jak na moje rozumowanie tego forum to nigdy tu spokoju nie będzie, po chwili ciszy zawsze burza będzie wracała.

Chcesz mieć spokój i zaprowadzić tu spokój to kasuj wszystkie posty nie na temat w danym temacie a posty jak to tu nazywają durne i głupie ale  treścią nawiązują do tematu powinny zostać dla potomnych, niech życie je zweryfikuje.

Ten "kompostownik" nic nie da, przecież już takie coś przerabiane było tu na forum i to jak dobrze pamiętam w dwóch albo trzech tematach specjalnie stworzonych do tego celu.

Wzywanie podpadziochy poprzez wiadomość na PW nic nie da bo wiadomo że na edycje postu autor ma chyba godzinę czasu od napisania postu, po tym czasie autor postu nie może nic zrobić, a nie udowodnisz komuś że podczas tej godziny był obecny na forum i mógł skasować swoją tfurczość. Ale to powinno dotyczyć tylko i wyłącznie treści obraźliwych, słów niecenzuralnych i treści nie związanych ściśle z danym tematem.

Rozumiem po Twojej deklaracji że od teraz Regulamin FBD będzie przestrzegany, tak?

I jeszcze osobiste, personalne pytanie. Czy jako moderator forum nie powinieneś być widoczny dla inny jak pozostali adminy i experci redakcyjni?

 

 

1 godzinę temu, Buster napisał:

tak mi się nasunęło :) 

 

image.png.06e69fcde207304b71895743927cb6ef.png

Wytłumacz mi jak ten tekst ma się do tematu w którym wkleiłeś ten wierszyk?

To jest temat o funkcjonowaniu forum, nie mogę dostrzec nawet najmniejszego wspólnego mianownika łączącego ten wierszyk z pytaniami o funkcjonowaniu forum.

Czyli co??

Link do komentarza

Jeśli mogę...

- przy logowaniu na stronę forum jest opcja logowanie anonimowe.

Przyznaję, że najczęściej oznaczam ten kwadracik ptaszkiem i piszę "z nienacka" i przyznaję, że wiem, że nie tylko ja tak robię...

I przyznaję, że czasami jestem ciekawy, kto jeszcze "podgląda" zza winkla ruch na forumie...

 

I jestem ciekawy - jakie było założenie założenia tej opcji :scratching:

 

I jestem ciekawy, czy istnieje możliwość otrzymania tych informacji :icon_rolleyes:...

 

Jeśli istnieje - to proszę o informację :ih:

 

 

14 minut temu, mhtyl napisał:

nie mogę dostrzec nawet najmniejszego wspólnego mianownika łączącego ten wierszyk z pytaniami o funkcjonowaniu forum.

Skoro nie możesz, to nie dostrzeżesz...

Ja jestem trzeci - po Busterze i aru, który dostrzega:bezradny:

 

 

 

18 minut temu, mhtyl napisał:

Czy jako moderator forum nie powinieneś być widoczny dla inny jak pozostali adminy i experci redakcyjni?

To koresponduje poniekąd z moim zapytaniem...

Link do komentarza
16 minut temu, mhtyl napisał:

Wytłumacz mi jak ten tekst ma się do tematu w którym wkleiłeś ten wierszyk?

To jest temat o funkcjonowaniu forum, nie mogę dostrzec nawet najmniejszego wspólnego mianownika łączącego ten wierszyk z pytaniami o funkcjonowaniu forum.

Czyli co??

Daj spokój,to oczywiście nie z Twojego powodu :) 

A co do Twojego Ad 3 to.....prawdę mówiąc nie bardzo wiem za co.

Link do komentarza
1 minutę temu, Buster napisał:

A co do Twojego Ad 3 to.....prawdę mówiąc nie bardzo wiem za co.

Byłem przy tej akcji i... prawdę mówiąc - też - nie bardzo wiem za co. :zalamka:

Link do komentarza
Gość mhtyl
12 minut temu, Buster napisał:

Daj spokój,to oczywiście nie z Twojego powodu :) 

 

Nie chodzi mi czy z mojego powodu czy nie, fakt jest taki że nie ma powiązania ten tekst z tematem o funkcjonowaniu forum.

14 minut temu, Buster napisał:

 

A co do Twojego Ad 3 to.....prawdę mówiąc nie bardzo wiem za co.

Ja też nie wiem za co, ale to pytanie było skierowane do admina tego forum,lub ewentualnie do moda o ile ma takie informacje aby mógł na to pytanie odpowiedzieć.

Link do komentarza
3 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Jakbyś przeczytał Jej dziennik budowy to penie zaskoczyłaby Cię ilość i różnorodność problemów z jakimi się zmierzyła jako inwestor

Było, było ;)

I powiem więcej - bez pomocy ludzi z Forum miałabym tych problemów znacznie więcej.

Dlatego wiem, jak cenne są rady osób, które po prostu .... się znają :)

Podyskutować to sobie można w popierdółkowie - natomiast na wątkach budowlanych potrzebne są rady podparte doświadczeniem i wiedzą, ponieważ na drugiej szali leżą finanse i zdrowie psychiczne inwestora ;)

Dawno nie wypowiadałam się w wątkach budowlanych. Dom budowałam chyba już ze 12 lat temu, od tego czasu technologia poszła do przodu i udzielam się rzadko, ponieważ na tę chwilę nie jestem pewna, czy moja wiedza wystarczy, aby komuś pomóc. Ale co przeżyłam przy budowie tego domu (i ogarnianiu instalacji ;) ) - to moje :)

 

41 minut temu, uroboros napisał:

Skoro nie możesz, to nie dostrzeżesz...

Ja jestem trzeci - po Busterze i aru, który dostrzega:bezradny:

 

Ja też dostrzegam.

Uprzedzając — nie dlatego, że koledzy są od tego ;) ... tylko dlatego, że pasuje jak ulał.

Link do komentarza
4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Strop zakończony jest wieńcem ?????

Podobnie jak dziura na klatkę .

Sorry - ale jak zwykle, troche mało zrozumiale piszesz.

Jak piszemy porady, to trzymajmy się terminologii.

A więc strop w budynku, jako konstrukcja, czyli płyta stropowa stanowi jedność z wieńcem, obojętne, czy jest zalana z tym wieńcem, czy są to belki z wypełnieniem zalane z wieńcem, czy płyty stropowe z wieńcem. 

Dziura na klatkę - gratuluję terminologii. Niby w czym, w budynku, w płycie. Ani to dziura, ani otwór, chyba że na schody do wyłazu na dach.

Ale też mowa w poście była o "podciągu dookoła klatki". Podciąg to belka. Dookoła może być kilka belek, chyba że jedna na planie okręgu.

Nie ma podciągu dookoła czegoś.

Dalej piszesz o zastosowaniu podciągu czy nadciągu - ale nie tego dotyczył spór. I nie wiem, czy w ogole jest potrzebny, bo ani info o tym nie było, ani projektu pokazanego - więc o czymm dywagować.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Wielka szkoda że nie zagląda już tu Henok bo za te porady konstrukcyjne pewnie by cię przećwiczył .

Ależ ile razy domagałem się konstruktora do rozstrzygnięcia kwestii, to żadnego nie było, ale też nie doczekałem się konkretnego zarzutu fachowego. Wiem, co mam wiedzieć o konstrukcji i to co piszę na ten temat, nie zawiera błędów. 

A jak zawiera - to znajdź konkretne cytaty, konstruktora - i niech mnie ćwiczy.

I w ogóle takim tonem to sobie możesz gadać  do swojego pomocnika na budowie, a nie do mnie.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Nie tylko mod powinien być fachowcem

Nie tylko - ale tylko on moderuje, czyli poprawia, kasuje. To powinien tym bardziej wiedzieć co robi.

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

jedno co miało sens to wskazanie że nadmierne obciążenie stropu nie pomaga , a wręcz szkodzi czyli powinno być policzone przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami (czego bezpośrednio też nie napisałeś ) a co powinien wpisać Animus w swojej poradzie.

No to pisz tę uwagę do Animusa, a nie do mnie - bo ja nie radziłem lania wylewk gdzie popadnie i wg upodobania, tylko Animus.

Skasowaliście moj odnośny post - to uświadamiaj teraz tamtego usera. Nawet powinieneś. Napisz, co uważasz.

 

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Moje zarabianie na forum jest sprawą niezwykle względną

Nie pamiętam konteksu, ale kwestię zarabiania nie ja zacząłem. W googlu cie nie szukałem, w ogóle nie interesuje mnie, co robisz.

Odniosłem sie do twego postu, a jak atakujesz bez sensu - to sie nie dziw ostrej odpowiedzi.

Chyba nie jesteś następnym wysiadującym z lubością przed lustrem i pytającym: Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy na świecie?

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Jakbyś przeczytał Jej dziennik budowy to penie zaskoczyłaby Cię ilość i różnorodność problemów z jakimi się zmierzyła jako inwestor zresztą nie Tylko Ona

Dziad o gruszce, baba o pietruszce.

Daga napisała sugestie o wszystkim, tylko nie o temacie sporu - no więc odpisałem ironicznie:

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

cytat z zenka: odniosłaś się do wątku budowlanego - pewnie sie znasz, skoro sie odniosłaś:12_slight_smile:

Ty znowu o jej budowaniu - ni z gruchy, ni z pietruchy.

Przeczytaj, co napisała, masz tu link - i wtedy się czepiaj, jak znajdziesz dobry powód.

 

ciekawe, czy u bajbaga też będzie kasował, na co nie umie odpowiedzieć?

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Skoro nie możesz, to nie dostrzeżesz...

Ja jestem trzeci - po Busterze i aru, który dostrzega:bezradny:

 

Ja czwarty - pasuje do was trzech jak ulał. 

To tak z sympatii się zwierzę, bo juz was trochę poznałem :12_slight_smile:

Tylko zaskoczyła mnie samokrytyka - tego sie nie spodziewałem - urośliście w moich oczach :takaemotka:

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Byłem przy tej akcji i...

No to to przeceż każdy wie :takaemotka:

23 minuty temu, daggulka napisał:

Ja też dostrzegam.

To dobrze - lepiej widzieć, niż być ślepym :12_slight_smile:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
14 minut temu, zenek napisał:

pasuje do was trzech

Do nas? przecież to ty chciałeś kiedyś na mnie... zwymiotować... tu na forumie to ogłosiłeś... tylko mietła wymietła...

Przy okazji poszłoby naobraz.png.68c84118f688b2c5baa16f19d0104314.png

Link do komentarza
4 minuty temu, zenek napisał:

Sorry - ale jak zwykle, troche mało zrozumiale piszesz.

Jak piszemy porady, to trzymajmy się terminologii.

A więc strop w budynku, jako konstrukcja, czyli płyta stropowa stanowi jedność z wieńcem, obojętne, czy jest zalana z tym wieńcem, czy są to belki z wypełnieniem zalane z wieńcem, czy płyty stropowe z wieńcem. 

Dziura na klatkę - gratuluję terminologii. Niby w czym, w budynku, w płycie. Ani to dziura, ani otwór, chyba że na schody do wyłazu na dach.

Ale też mowa w poście była o "podciągu dookoła klatki". Podciąg to belka. Dookoła może być kilka belek, chyba że jedna na planie okręgu.

Nie ma podciągu dookoła czegoś.

Dalej piszesz o zastosowaniu podciągu czy nadciągu - ale nie tego dotyczył spór. I nie wiem, czy w ogole jest potrzebny, bo ani info o tym nie było, ani projektu pokazanego - więc o czymm dywagować.

no właśnie ze znakiem zapytania wskazałem że strop ograniczony jest wieńcem

na Twoje :

 

Pierwsze słyszę, że wieniec wylewa się dookoła stropu.

Ale i podciąg może być dookoła stropu i klatki schodowej???.

 

z tegoż wynika wyjaśnienie podciągów i nadciągów .

 

dziura na klatkę jest dziurą na klatkę - klatką się stanie jak będą schody i terminologia ma tu znikome znaczenie

40 minut temu, zenek napisał:

No to pisz tę uwagę do Animusa, a nie do mnie - bo ja nie radziłem lania wylewk gdzie popadnie i wg upodobania, tylko Animus.

 

 

 

napisałem :

 

jedno co miało sens to wskazanie że nadmierne obciążenie stropu nie pomaga , a wręcz szkodzi czyli powinno być policzone przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami (czego bezpośrednio też nie napisałeś ) a co powinien wpisać Animus w swojej poradzie.

Link do komentarza
Dnia 28.04.2020 o 23:01, zenek napisał:

Pierwsze słyszę, że wieniec wylewa się dookoła stropu.

Ale i podciąg może być dookoła stropu i klatki schodowej???.

Weźcie przestańcie karmić trolla i męczyć dalej ten temat.

Cytat

 powinien być zalany wieniec

Podmienia słowo zalany np. betonem,  na wylany :icon_mrgreen:  i szuka głupszego od siebie. :bezradny:

On nawet nie wie, skąd się wzięła nazwa wieniec stropu, że on go wieńczy, czyli jest dookoła, a po co, to już jest za trudne. :hahaha2:

 

Niech sobie poczyta w necie, ja go uczył nie będę. :tease2: 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

cyt. z zenka:

Pierwsze słyszę, że wieniec wylewa się dookoła stropu.

Ale i podciąg może być dookoła stropu i klatki schodowej???.

No bo nie wylewa się wokół stropu, tylko razem ze stropem. Strop to nie dekiel w studni. Wieniec jest częścią stropu. Można wylać wieniec wokół płyt stropowych pref. - ale i one dopiero tworzą strop z wieńcem - razem. Chodzi o dokładność wysławiania się.

To miałem na myśli - może teraz to jasne!

I rozumiem twoje objaśnienia nad i podciągów.

21 minut temu, animus napisał:

Weźcie przestańcie karmić trolla i męczyć dalej ten temat.

A ty się naucz wysławiać konkretnie, a nie niechlujnie.

 

23 minuty temu, animus napisał:
Cytat

 powinien być zalany wieniec

Podmienia słowo zalany np. betonem,  na wylany :icon_mrgreen:  i szuka głupszego od siebie. :bezradny:

On nawet nie wie, skąd się wzięła nazwa wieniec stropu, że on go wieńczy, czyli jest dookoła, a po co, to już jest za trudne. 

nie wiem skąd cytat ale czy zalany, czy wylany - obojętne.

wieńczyć - zaglądnij do słownika, to bedziesz wiedział, co znaczy

https://sjp.pwn.pl/slowniki/wieńczyć.html 

 

Jest dookoła stropu będąc jego częścią, i na ścianach konstrukcyjnych, spaja konstrukcję stropu ze ścianami, przenosi równomiernie jego ciężar na sciany, spaja inne elementy konstrukcyjne budynku, wyrównuje obciążenia, sztywnia konstrukcje budynku. Nazwa wieniec dlatego głównie, że jak wieniec obejmuje nie tylko stropy ale wszystkie części konstrukcyjne na danej kondygnacji.

34 minuty temu, animus napisał:

Niech sobie poczyta w necie, ja go uczył nie będę

uczyli mnie profesorowie, więc może daruj sobie.

 

Nadal nie wyjaśniłeś, jak podciąg otacza klatkę schodową - tutaj może pokaż przykład - daj mi nauczkę :)

Link do komentarza
5 godzin temu, zenek napisał:

Nadal nie wyjaśniłeś, jak podciąg otacza klatkę schodową - tutaj może pokaż przykład - daj mi nauczkę :)

Dobra namówiłeś mnie.

Pokaż czy jest tu wieniec?  A może jest tam coś jeszcze, (klatka schodowa to ta dziura w środku).:scratching:

zbrojenie-stropu-nad-parterem-6.jpg

Wieńce, podciągi, zbrojenie itd. zalewa się betonem, a nie wylewa, wylać można dziecko z kąpielą. :icon_mrgreen:
 

Link do komentarza
32 minuty temu, animus napisał:

Pokaż czy jest tu wieniec? 

Najpierw dajesz cytat z "podciągiem otaczającym klatkę", potem każesz szukać wieńca.

 

No ale dobrze - wygląda na to, choć fotka tego nie pokazuje wygodnie, wieniec powinien być tam, gdzie te przerwy w szalowaniu (widać tam pod spodem chyba mury), "wokół" schodów też na murach. Schody nie wylane (zalane).

Czy się to niebawem wyleje, czy zaleje - to już betka.

Podciąg też tam może gdzieś być - nie widać.

 

Dobrze zobaczyłem  - czy podpucha ?  :)

 

Link do komentarza
28 minut temu, zenek napisał:

Najpierw dajesz cytat z "podciągiem otaczającym klatkę", potem każesz szukać wieńca.

Zdarzało się, że klatka schodowa była w środku stropu i z 4 stron robiło się podciągi, 2 podciągi przebiegały równolegle, opierały się na ścianach i dwa prostopadłe do nich na tych zawieszone, robiło się też podciągi po okręgu na schody kręcone, wieńce po okręgu, skośne i jeszcze insze, projektant narysował kreski na projekcie, a pręty trzeba było czasami giąć giętarką hydrauliczną.

 

PV1gTb6.jpg

Niebieskie kreski to wieńce, czerwony obszar to podciąg.

 

28 minut temu, zenek napisał:

Podciąg też tam może gdzieś być - nie widać.

Dobrze zobaczyłem  - czy podpucha ?  :)

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 minut temu, animus napisał:

Niebieskie kreski to wieńce, czerwony obszar to podciąg.

Czyli mniej więcej OK :12_slight_smile: - ciekawi mnie tylko, dlaczego widać pod tym podciągiem pustaki?

 

Może zgódźmy się, że staram się być szczegółowy (bo diabeł w szczegółach) - i stąd może nie dogadaliśmy sie w temacie :12_slight_smile:

Link do komentarza
48 minut temu, zenek napisał:

- ciekawi mnie tylko, dlaczego widać pod tym podciągiem pustaki?

Dlatego, że ten podciąg ma tam podparcie (kawałek ściany).

52 minuty temu, zenek napisał:

Może zgódźmy się, że staram się być szczegółowy (bo diabeł w szczegółach) - i stąd może nie dogadaliśmy sie w temacie :12_slight_smile:

Chyba szczególasty. :icon_mrgreen:

Ok. :hug:

Link do komentarza
11 godzin temu, animus napisał:

Chyba szczególasty. :icon_mrgreen:

Ok. :hug:

No to szczególniasto :) :

....jesteśmy na wczasach

w covidowyh czasach....

 

...dla Pana Animusa z Forum budowlanego 

od niewąpliwie sympatycznego Pana zenka  :takaemotka:

                                              PUCIO - PUCIO!

 

 

,Zgoda -zgoda, a Bóg wtedy rękę poda"   :12_slight_smile:

 

A niech: :takaemotka:

 

:admin_patrzy:

 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 1.05.2020 o 12:07, mhtyl napisał:

Rozumiem po Twojej deklaracji że od teraz Regulamin FBD będzie przestrzegany, tak?

I jeszcze osobiste, personalne pytanie. Czy jako moderator forum nie powinieneś być widoczny dla inny jak pozostali adminy i experci redakcyjni?

Nie bardzo rozumiem - skąd twierdzenie, że nie jest przestrzegany ?

Oczywiście, nie jestem ortodoksą - raczej liberałem.

Ja jestem głównie forumowiczem i czuję się związany z tym Forum - mam możliwość moderowania i interweniowania w sytuacjach "łatwopalnych", jeśli dojdę do wniosku, że taka interwencja jest konieczna.

 

Cytat

Bez urazy ale jak chcesz ogarnąć forum jak nie przeczytałeś co tam napisali, chcesz moderować bez czytania, znaczy sie kasować posty bez zapoznania się z ich  treścią?

A skąd wiedza że muszę ogarnąć wszystko i reagować na bieżąco ?

 

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
24 minuty temu, bajbaga napisał:

A skąd wiedza że muszę ogarnąć wszystko i reagować na bieżąco ?

Nie pisałem że na bieżąco bo dobrze wiem że nikt tu nie siedzi 24/24.

Jeżeli mówisz że nie wszystko to może podasz do publicznej wiadomości w których działach będziesz "działał".

Czy w tym temacie nie zauważyłeś przypadkiem jakieś nieprawidłowości? jeżeli nie to podpowiem że wcisnęli tu wątek merytoryczny budowlany i kilka postów rodem z popierdółkowa więc być może dlatego nie dostrzegłeś mojego zapytania wcześniej bo temat zrobił się bardzo mglisty i mało przejrzysty.

26 minut temu, bajbaga napisał:

Nie bardzo rozumiem - skąd twierdzenie, że nie jest przestrzegany ?

No proszę Cię bardzo nie bądź wiesz jaki.

Chcesz przykłady kiedy i jak jest tu łamany Regulamin? Na dzień dobry mogę podać kilka przykładów, tylko po co? i tak to nic nie zmieni bo z moim zdaniem nikt się tu nie liczy.

Więc niech będzie tak jak jest a życie zweryfikuje ta nowa reformę, mam tylko cicha nadzieje że będziesz obiektywny w swoich osądach sytuacyjnych.

Dnia 1.05.2020 o 12:07, mhtyl napisał:

Chcesz mieć spokój i zaprowadzić tu spokój to kasuj wszystkie posty nie na temat w danym temacie a posty jak to tu nazywają durne i głupie ale  treścią nawiązują do tematu powinny zostać dla potomnych, niech życie je zweryfikuje.

Ten "kompostownik" nic nie da, przecież już takie coś przerabiane było tu na forum i to jak dobrze pamiętam w dwóch albo trzech tematach specjalnie stworzonych do tego celu.

Wzywanie podpadziochy poprzez wiadomość na PW nic nie da bo wiadomo że na edycje postu autor ma chyba godzinę czasu od napisania postu, po tym czasie autor postu nie może nic zrobić, a nie udowodnisz komuś że podczas tej godziny był obecny na forum i mógł skasować swoją tfurczość. Ale to powinno dotyczyć tylko i wyłącznie treści obraźliwych, słów niecenzuralnych i treści nie związanych ściśle z danym tematem.

A co powiesz na powyższy mój tekst, zgadasz się z tym?

Link do komentarza
Dnia 1.05.2020 o 12:07, mhtyl napisał:

Ad,3 A za co zostałem zablokowany??

@mhtyl przecież to nie pierwszy raz i zawsze za to samo, czyli obrażanie innych uczestników forum. Nie mam przyjemności w blokowaniu Ciebie, ale nie możemy tak funkcjonować na forum. Dlatego mam nadzieję, że @bajbaga jako moderator zmieni nastawienie do forum nie tylko Twoje, ale i innych użytkowników.

Dnia 1.05.2020 o 12:07, mhtyl napisał:

Czy jako moderator forum nie powinieneś być widoczny dla inny jak pozostali adminy i experci redakcyjni?

Moderator jest oznaczony.

Dnia 1.05.2020 o 12:18, uroboros napisał:

Jeśli mogę...

- przy logowaniu na stronę forum jest opcja logowanie anonimowe.

Przyznaję, że najczęściej oznaczam ten kwadracik ptaszkiem i piszę "z nienacka" i przyznaję, że wiem, że nie tylko ja tak robię...

I przyznaję, że czasami jestem ciekawy, kto jeszcze "podgląda" zza winkla ruch na forumie...

 

I jestem ciekawy - jakie było założenie założenia tej opcji :scratching:

 

To mechanizm, który jest "wbudowany" i mi nie przeszkadza. Jeśli ktoś nie chce ujawniać swojej obecności, to mi to nie przeszkadza.

 

Nie znalazłem innych pytań, więc jeśli któreś ominąłem proszę o napisanie jeszcze raz.

Pozdrawiam

Marcin Szymanik

Link do komentarza
Gość mhtyl
11 minut temu, Redakcja napisał:

@mhtyl przecież to nie pierwszy raz i zawsze za to samo, czyli obrażanie innych uczestników forum. Nie mam przyjemności w blokowaniu Ciebie, ale nie możemy tak funkcjonować na forum. Dlatego mam nadzieję, że @bajbaga jako moderator zmieni nastawienie do forum nie tylko Twoje, ale i innych użytkowników.

Oczywiście, mam takie samo zdanie że za obrażanie karać, ale jak karać to wszystkich włącznie z prowokatorami i tym co notorycznie obraża innych a jego nie wolno, to tak tylko na marginesie. 

Tylko w ostatnich zajściach nie tylko ja jeden, jedyny obrażałem i nie ja zacząłem całą zadymę, ale tak to jest jak się nie czyta całej dyskusji, mam nadzieję że teraz będzie inaczej.

Jak zaznaczył joks w innym temacie, 70% biorących w wiadomej dyskusji powinno dostać bana, a dostał tylko 1% czyli ja :icon_cool:

17 minut temu, Redakcja napisał:

Moderator jest oznaczony.

Nie chodzi mi o to że jest oznaczony bo to zauważyłem że ma rangę moderatora tylko o to że jest logowany anonimowo.

Wydaje mi się że jako moderator powinien być widoczny dla innych, ale mi się tylko wydaje. Chyba mogłem zadać takie pytanie.

Link do komentarza
3 minuty temu, mhtyl napisał:

Nie chodzi mi o to że jest oznaczony bo to zauważyłem że ma rangę moderatora tylko o to że jest logowany anonimowo.

Nie wiem czy @bajbaga jest logowany anonimowo. To indywidualna kwestia każdego forumowicza. Ja nie korzystam tej funkcji, ale nie mam nic przeciwko, aby z niej korzystać.

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 minuty temu, Redakcja napisał:

Nie wiem czy @bajbaga jest logowany anonimowo. To indywidualna kwestia każdego forumowicza. Ja nie korzystam tej funkcji, ale nie mam nic przeciwko, aby z niej korzystać.

Jest, sprawdziłem.

Ok, więcej pytań nie mam. (na razie  nie mam :) )

Ja zrobiłem jak to ładnie nazwał bobiczek "reset", obaczymy czy inni też i na jak długo.

Link do komentarza

Po długim namyśle doszedłem do wniosku że nie ma dla mnie tutaj miejsca .Nie potrafię zrozumieć że posty są wycinane tendencyjnie , nie tylko moje (nowa władza na forum się rozgaszcza i takie jej prawo że wycina to co dla niej niewygodne bądź niesmaczne, to jej, tej władzy uznaniostwo ). Wszyscy drą się o demokrację w wiadomych wątkach ale nijak nie potrafią sami jej się podporządkować ..nawet na tak niskim poziomie jakie zaczęło reprezentować to forum .Uroboros , retro , animus , daga (3,5 userów - bo daga wpada sporadycznie ,na ogólnopolskie forum to nie wiem czy dużo czy mało )......jeśli kogoś pominąłem to przepraszam całe kółko wzajemnej adoracji ....prowadżcie to forum ku jego świetlanej przyszłości .Myślę że forum sobie poradzi bez moich porad ...z doradców został mhtyl -szanujcie go ( jak ktoś zechce mu wlepić bana niech się zastanowi dwa razy bo wiedzę ma sporą )zenek - zna się na wszystkim i niczym , bustera warto słuchać ....i z doradców to chyba tyle na tym forum.

Zrozumiem jak post zostanie usunięty i się nie zdziwię ..

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, joks napisał:

Zrozumiem jak post zostanie usunięty i się nie zdziwię ..

A powinieneś się zdziwić gdyby został usunięty.

 

Cenię bardzo Twój stosunek do rzeczy trudnych i łatwych.

 

Oczywiście, to jest wolny kraj - ale może jeszcze przemyślisz swoją decyzję?

 

 

Link do komentarza
2 godziny temu, joks napisał:

Po długim namyśle doszedłem do wniosku że nie ma dla mnie tutaj miejsca.

 

Na forum? Przecież Forum jest budowlane. Na wątki poboczne (na których, to prawda, dzieją się różne sceny) nie musisz przecież zaglądać.

 

2 godziny temu, joks napisał:

Wszyscy drą się o demokrację w wiadomych wątkach ale nijak nie potrafią sami jej się podporządkować ..nawet na tak niskim poziomie jakie zaczęło reprezentować to forum .Uroboros , retro , animus , daga (3,5 userów - bo daga wpada sporadycznie ,na ogólnopolskie forum to nie wiem czy dużo czy mało )......jeśli kogoś pominąłem to przepraszam całe kółko wzajemnej adoracji ....prowadżcie to forum ku jego świetlanej przyszłości .

Nie rozumiem.

Może mnie ktoś oświecić, czy na wątkach budowlanych również jest tak "gorąca" atmosfera, jak w "wiadomych wątkach"?

Dlaczego oceniasz całokształt po jednym wątku, w którym "nie podeszła" Ci dyskusja? Po wątku, który jest w sumie jednym z mniej ważnych, bo nietematycznym. Nie jest to sprawiedliwa ocena.

 

 

Dodam jeszcze.

Strasznie ubodło niektórych zrobienie z bajbagi moderatora. I tak się zastanawiam. Joksa bym o zawiść nie posądzała. Po prostu chyba się na coś wkurzył (nie wiem, nie było mnie w weekend). Natomiast wielu przejawia książkowe objawy zawiści. Zenka by posadzić, to byliby zadowoleni? Jak myślicie? Niektórzy tak. Tylko rozpie... sorrrry, rozwaliłby wszystko w drobny mak. Taka różnica. Subtelna.

Link do komentarza
4 godziny temu, joks napisał:

Po długim namyśle doszedłem do wniosku że nie ma dla mnie tutaj miejsca .Nie potrafię zrozumieć że posty są wycinane tendencyjnie , nie tylko moje (nowa władza na forum się rozgaszcza i takie jej prawo że wycina to co dla niej niewygodne bądź niesmaczne, to jej, tej władzy uznaniostwo ).

Weź się nie wygłupiaj, przecież Cie znam, jesteś twardy, czyżbyś nagle zmiękł i zabierasz zabawki?  

Może masz dziś gorszy dzień?

Prześpij się z tym, ja uważam, że powinieneś zostać. :scratching: 

 

3 godziny temu, joks napisał:

rządź ...

Za bardzo się zaangażowałeś, wypijemy po piwku?

788bfc2779b2fa0718e5fda8aa9159b7a4cc1d8b

Link do komentarza
19 godzin temu, joks napisał:

Po długim namyśle doszedłem do wniosku że nie ma dla mnie tutaj miejsca .

Synek, Ty mi tu nie pierdul.

Pa jak Lewy to przeczytał, pa.

I weź se do serca.

ac4c08f934d978d76a03c1c541aa1b71f5d0afa1.jpeg

16 godzin temu, daggulka napisał:

Strasznie ubodło niektórych zrobienie z bajbagi moderatora.

Mienie

Link do komentarza
2 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

a o co comeone  ??????????????????

Nie czytasz? Ja, retro, animus i pół Dagi (sporadycznie i ciekawe, która połowa) rozpieprzamy forum, ratuje go mhtyl,

 

22 godziny temu, joks napisał:

zenek - zna się na wszystkim i niczym

Buster pomaga, no i to wszystko...

 

joks - dobrze zrozumiałem?

 

Ale nie warto tego rzucać - mimo wszystko... wiem coś o tym :zalamka:

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

Nie czytasz? Ja, retro, animus i pół Dagi (sporadycznie i ciekawe, która połowa) rozpieprzamy forum, ratuje go mhtyl,

Dajcie już spokój z tym rozpieprzaniem, nie podoba się komuś to wychodzi i już. 

Te oświadczenia potrzebne chyba tylko po to żeby wszyscy błagali o zmianę decyzji. 

Link do komentarza
28 minut temu, demo napisał:

Te oświadczenia potrzebne chyba tylko po to żeby wszyscy błagali o zmianę decyzji. 

O, kurde!!! joks nic nie wspomniał o tobie :zalamka:... nie ma cię :zalamka:

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Dajcie już spokój z tym rozpieprzaniem, nie podoba się komuś to wychodzi i już. 

Te oświadczenia potrzebne chyba tylko po to żeby wszyscy błagali o zmianę decyzji. 

no i cholera stało się.....

pierwszy od dawna Twój post

z którym muszę się zgodzić

ba

chcę się zgodzić

ba

po prostu się zgadzam

masz plusza

Link do komentarza
22 godziny temu, daggulka napisał:

Zenka by posadzić, to byliby zadowoleni? Jak myślicie? Niektórzy tak. Tylko rozpie... sorrrry, rozwaliłby wszystko w drobny mak. Taka różnica. Subtelna.

Nie przemyślana wypowiedź :yahoo:

1. Kto miałby być zadowolony z zenka moderatora? Nikt mi się tu nie nasuwa :takaemotka:

2. Dlaczego miałby rozwalać wszystko - przecież wtedy przestałby być moderatorem, nie miał by co moderować.

Azenek rządzi się logiką, nie emocjami, tym bardziej złemi, jak co :takaemotka:  poniektórzy tu.

3. zenek nie zostałby moderatorem, bo nie lubi dyscyplinować innych - jego też nikt nie zdyscyplinuje, a moderator przecież musi się podporządkować adminowi. Przynajmniej powinien.

4. zenek nie zostałby moderatorem, bo nie mialby satysfakcji z banowania innych. Miałby chandrę, zgagę, itp przypadłości - po co mu to?:)

5. Zenek nie ma czasu na moderowanie - może jak przejdzie na emeryturę, choć jak go pytam, to tyle ma planów na ten okres, że głowa boli :12_slight_smile:

 

A przy okazji daggulka - czy zenek wyrażał kiedyś chęć zostania moderatorem, albo w ogóle - czy zenkowi brakowało moderatora na forum???? Nigdy!

To przecież było marzenie grajdołka. Zamiast się tym cieszyć, to znów wypłakujecie.

 

Dnia 4.05.2020 o 15:57, joks napisał:

Zrozumiem jak post zostanie usunięty i się nie zdziwię ..

z tego tematu chyba Marcin nie usuwa postów

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

 

 

z tego tematu chyba Marcin nie usuwa postów

Ależ oczywiście że wycina. 

1 godzinę temu, animus napisał:

 

Człowieka poznaje się nie po tym, nie jak taką przygodę zaczyna, tylko jak ją kończy.

No dobra, nie zaszkodzi się pożegnać, ale już te "przesłania" chyba nie są potrzebne.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

Nie przemyślana wypowiedź :yahoo:

1. Kto miałby być zadowolony z zenka moderatora? Nikt mi się tu nie nasuwa :takaemotka:

2. Dlaczego miałby rozwalać wszystko - przecież wtedy przestałby być moderatorem, nie miał by co moderować.

Azenek rządzi się logiką, nie emocjami, tym bardziej złemi, jak co :takaemotka:  poniektórzy tu.

3. zenek nie zostałby moderatorem, bo nie lubi dyscyplinować innych - jego też nikt nie zdyscyplinuje, a moderator przecież musi się podporządkować adminowi. Przynajmniej powinien.

4. zenek nie zostałby moderatorem, bo nie mialby satysfakcji z banowania innych. Miałby chandrę, zgagę, itp przypadłości - po co mu to?:)

5. Zenek nie ma czasu na moderowanie - może jak przejdzie na emeryturę, choć jak go pytam, to tyle ma planów na ten okres, że głowa boli :12_slight_smile:

Udało Ci się mnie rozbawić :icon_biggrin:.

Skojarzyło mi się z Gollumem/Smeagolem — też mówił w trzeciej osobie liczby pojedynczej kiedy w nim walczyło zło z dobrem ;)

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

A przy okazji daggulka - czy zenek wyrażał kiedyś chęć zostania moderatorem

Rysio również nie wyrażał chęci. Zostało Mu to zaproponowane ;)

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

To przecież było marzenie grajdołka.

 

Chyba zbyt poważnie traktujesz pisaninę tutaj ;)

Większość tu piszących ma inne marzenia, wynikające  z życia osobistego :)

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
26 minut temu, daggulka napisał:

Rysio również nie wyrażał chęci. Zostało Mu to zaproponowane ;)

Jak nie wyraził chęci to dlaczego został moderatorem? Przecież to oczywista, oczywistość gdy dostał propozycje to musiał wyrazić zgodę czyli inaczej wyrazić chęć zostania moderatorem.

Link do komentarza
16 minut temu, mhtyl napisał:

Jak nie wyraził chęci to dlaczego został moderatorem? Przecież to oczywista, oczywistość gdy dostał propozycje to musiał wyrazić zgodę czyli inaczej wyrazić chęć zostania moderatorem.

Zaplątałam się. Wyskoczył mi error i nie ogarniam.

Ktoś ogarnia?

 

Heniu - bez urazy.

 

Ad 1 Jak nie wyraził chęci to dlaczego został moderatorem?

Ponieważ zostało Mu zaproponowane przez Redakcję i się zgodził.

 

Ad 2 Przecież to oczywista, oczywistość gdy dostał propozycje to musiał wyrazić zgodę czyli inaczej wyrazić chęć zostania moderatorem.
Nie musiał wyrazić zgody. Ale propozycję otrzymał, przemyślał i zdecydował na "tak".

 

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
16 minut temu, mhtyl napisał:

gdy dostał propozycje to musiał wyrazić zgodę

Bo ja wiem, czy musiał... chciał po prostu ..

zobaczyć jaki to chleb... niewdzięczny...

Link do komentarza
Gość mhtyl
14 minut temu, daggulka napisał:

Ponieważ zostało Mu zaproponowane przez Redakcję i się zgodził.

 

Czyli inaczej zgodził - wyraził chęć, prawda?

 

 

Natomiast co do sformułowania zenka że :

2 godziny temu, zenek napisał:

czy zenek wyrażał kiedyś chęć zostania moderatorem

To ja rozumiem to w ten sposób, że nigdy nie upominał się o to aby być moderatorem.

Natomiast Rysiu z tego co pamiętam raz lub dwa razy pisał żeby zrobić z niego moderatora to zaprowadziłby  tu porządek, ot cała prawda.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...