Skocz do zawartości

Działka w pobliżu torów kolejowych.


Recommended Posts

Witam,

Mam na oku do kupienia działkę w pobliżu torów kolejowych a dokładnie jednej linii torów kolejowych mniej więcej w odległości 120-150 m.

Czy może ktoś mieszka w podobnej lokalizacji ? Jakie są wasze odczucia ? I czy oczywiście nie jest to zbyt uciążliwe ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza

Duży ruch jest na tej linii? Jak daleko od dworca/przystanku, na którym pociągi zatrzymują się?

 

Mieszkam ok 500 m od linii warszawa - Lublin, teraz ruch jest mniejszy niż kilka lat temu z powodu przebudowy linii, ruch jest po jednym torze...

Głośność dużo zależy od wilgotności powietrza, bo przy mgłach, opadach deszczu miałem wrażenie, że pociągi - szczególnie nocą - jadą tuż pod oknem :zalamka:

Po paru dniach człowiek przyzwyczaja się i przestaje to słyszeć :icon_lol:

 

Mam znajomych, którzy mieszkają w odległości ok 60 - 70 m od torów

obraz.png.2324bcbc2a10b1851597c5dc25ce4c38.png

 

robiłem u nich remont kilka lat temu i naprawdę da się żyć, mieszkać i nie zauważać tego ruchu...

Link do komentarza

17 lat mieszkałem w odległości ok 60 m od torów kolejowych.Sypialnię miałem po stronie torów. Ok 120-140 m od domu był niestrzeżony przejazd kolejowy więc nadjeżdżające pociągi dawały sygnał. Jeśli jechały od mojej strony to gwizdały mi prawie pod oknami czyli w odległości 60 m.
Słyszałem to wszystko może 2-3 tygodnie. Potem gdybyś mnie spytał ile pociągów przejeżdżało w ciągu dnia to musiałbym się mocno zastanawiać by odpowiedzieć że chyba żaden.
Najdłużej przeszkadzał mi gwizd pociągu zbliżającego się do przejazdu około 4 rano. Ale po kilku tygodniach jak sądzę i tego nie słyszałem.
Śmiało kupuj.

Link do komentarza

Jeżeli pociąg nadjeżdża to przejazd kolejowy od strony wschodniej (gdzie pociąg daje sygnał) jest około 750 metrów od działki, natomiast po stronie zachodniej kolejny przejazd jest około 1500 merów. Sporo osób podobno zwraca uwagę również na wibrację czy boi się o swoje dzieci którym może przyjść pomysł zabawy na torach. Ja na chwilę obecną zwracam uwagę na hałas bo raczej nie było by to chyba przyjemne gdyby co 30 minut przejeżdżał tamtędy pociąg osobowy... ok, gorzej z towarowymi.

 

Zdjęcie poniżej obrazuje działkę oraz jej odległość od torów.

452255004_Beztytuu.thumb.png.71672be570cf409c4aa6369cb318ae9c.png

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...