Skocz do zawartości

Dzialka rolna w budowlana


Recommended Posts

1 godzinę temu, Elfir napisał:

ocena stanu technicznego: Rzeczoznawca budowlany - to taki zawód http://www.swiat-budownictwa.pl/jakie-zadania-ma-do-wykonania-rzeczoznawca-budowlany/

 

inwentaryzacja istniejącego budynku i projekt rozbudowy: architekt

No ok a teraz powiedz mi moze sie orientujesz czy jezeli fundamenty nie beda sie nadawac to moge je usunac i na ich miejsce postawic nowe ?

Link do komentarza
2 godziny temu, lukaszZ napisał:

No ok a teraz powiedz mi moze sie orientujesz czy jezeli fundamenty nie beda sie nadawac to moge je usunac i na ich miejsce postawic nowe ?

bez problemu. Ale kucie ław może nieprzyjemnie zaskoczyć finansowo. Warto z architektem przedyskutować ile trzeba usunąć a co może zostać.

Link do komentarza
3 godziny temu, Elfir napisał:

bez problemu. Ale kucie ław może nieprzyjemnie zaskoczyć finansowo. Warto z architektem przedyskutować ile trzeba usunąć a co może zostać.

Ale chodzi mi czy bede mogl aktualne fundamenty usunac w mojej sytuacji jaka mam.. A co do kosztow wydaje mi sie ze bedzie taniej niz dzialka 😉

Link do komentarza

chodzi ci o to czy możesz usunąć fundamenty na działce rolnej/siedliskowej/zagrodowej, której jesteś właścicielem?

 

Możesz, ale wówczas nie wiem czy możesz robić rozbudowę/przebudowę - bo czego, skoro nawet fundament został usunięty?

 

jak wyście dzielili te działki, że część domu stoi na twojej a część na cudzej?


 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Elfir napisał:

chodzi ci o to czy możesz usunąć fundamenty na działce rolnej/siedliskowej/zagrodowej, której jesteś właścicielem?

 

Możesz, ale wówczas nie wiem czy możesz robić rozbudowę/przebudowę - bo czego, skoro nawet fundament został usunięty?

 

jak wyście dzielili te działki, że część domu stoi na twojej a część na cudzej?


 

A jest cos takiego jak odbudowa fundamentow czy cos w tym stylu? 

Dziadek tak podzielil i nic sie na to nie poradzi 😒

Link do komentarza
Dnia 10.06.2020 o 12:24, Elfir napisał:

tak. Chyba, że zaczniesz tam kombinować na wpół-legalnie. Może da się dostawić do istniejącego domu, jako rozbudowę?

Musialbym sie zapytac a jest jakies max wymiary jakie mozna rozbudowac ? I jezeli budynek jest drewniany to mozna dobudowac murowany ?

Link do komentarza
17 godzin temu, lukaszZ napisał:

Musialbym sie zapytac a jest jakies max wymiary jakie mozna rozbudowac ? I jezeli budynek jest drewniany to mozna dobudowac murowany ?

Wymiary na szerokość ograniczają z PB - 4 m od granicy ściana z oknami, - 3 m od granicy ściana bez okien a wysokość to już WZ może być 6 m a i 9 m.

Co do rozbudowy może być murowany.

 

Link do komentarza
42 minuty temu, mhtyl napisał:

Wymiary na szerokość ograniczają z PB - 4 m od granicy ściana z oknami, - 3 m od granicy ściana bez okien a wysokość to już WZ może być 6 m a i 9 m.

Co do rozbudowy może być murowany.

 

No ok moze byc murowany ale sa jakies ograniczenia wedlug prawa ? Nie wiem np od wielkosci dzialki czy wielkosci aktualnego budynku. Np jak budynek ma 50m2 to moge rozbudowac max drugie 50 m2 czy np do 50m2 moge dobudowac nawet 100m2 oczywiacie wiem ze zaleznosc wielkosci budynku jest zalezne od wielkosci dzialki ze jakis tam % dzialki nie moze byc zabudowany.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...