Skocz do zawartości

Dzialka rolna w budowlana


Recommended Posts

4 minuty temu, mhtyl napisał:

Jaki status ma Twoja działka wg MPZP. Ewentualnie  jak może niech Ci podeśle link do źródła.

A jak mi ten informatyk nie bedzie chcial pomoc to tej babki co sie zajmuje zagospodarowaniem przestrzennym spytac i jeszcze cos czy tylko to ?

Link do komentarza
Gość mhtyl
12 minut temu, lukaszZ napisał:

A jak mi ten informatyk nie bedzie chcial pomoc to tej babki co sie zajmuje zagospodarowaniem przestrzennym spytac i jeszcze cos czy tylko to ?

Powinieneś wystąpić z wnioskiem pisemnym o wypis z MPZP  warunków dla twojej działki. W wypisie będziesz miał czarno na białym między innymi to co Cię interesuje, czyli szczegółowe informacje o przeznaczeniu i zasadach zagospodarowania Twojej działki.

Link do komentarza

Może ta babka jest właścicielką okolicznych terenów (ten zaznaczony RM wokół działki lukasza) i może chce się ich pozbyć... nie sugerowała, które działki masz wydzierżawić lub kupić? Jej może nie zależeć, aby w ich środku powstał budynek...

Link do komentarza
Gość mhtyl

Jeszcze dodam, że ta pani z gminy mówiąc że przez najbliższe kilka lat nie będzie uchwalany nowy plan kłamie, bo ja na stronie internetowej gminy wyczytałem że nowelizacja MPZP była w roku.

2019

2018

2017

2014

2011

2008

2004

Czyli wychodzi z tego że co rok, dwa, trzy lata jest uchwalany nowy plan.

Link do komentarza
10 minut temu, uroboros napisał:

Może ta babka jest właścicielką okolicznych terenów (ten zaznaczony RM wokół działki lukasza) i może chce się ich pozbyć... nie sugerowała, które działki masz wydzierżawić lub kupić? Jej może nie zależeć, aby w ich środku powstał budynek...

Niee nie sugerowala. Powiedziala ze moge nawet z pomorskiego sobie wydzierzawic 🙈🙈🙈 abym mia ha. To dookola to moich ciotek jest ale z nimi sie niedogadam wiec to odpada 😉

28 minut temu, mhtyl napisał:

Powinieneś wystąpić z wnioskiem pisemnym o wypis z MPZP  warunków dla twojej działki. W wypisie będziesz miał czarno na białym między innymi to co Cię interesuje, czyli szczegółowe informacje o przeznaczeniu i zasadach zagospodarowania Twojej działki.

A nie da sie tego jakos ze strony pobrac ? Bo gdzies jak szukalem informacji trafilem na jakas strone ale nie moge teraz znalezc ze jak bym zaplacil tam bylo chyba 50 zl to bym mial wszystkie info o tej dzialce.. Bylo tam wyszczegolnione co bym mial w rozpisce za te 50 zl ale za chiny nie moge teraz tego znalezc

https://ongeo.pl/raporty oo z tej strony pomoze cos jak sciagne raport

Link do komentarza
Gość mhtyl
13 minut temu, lukaszZ napisał:

A nie da sie tego jakos ze strony pobrac ? Bo gdzies jak szukalem informacji trafilem na jakas strone ale nie moge teraz znalezc ze jak bym zaplacil tam bylo chyba 50 zl to bym mial wszystkie info o tej dzialce.. Bylo tam wyszczegolnione co bym mial w rozpisce za te 50 zl ale za chiny nie moge teraz tego znalezc

https://ongeo.pl/raporty oo z tej strony pomoze cos jak sciagne raport

Zapłacisz a to nie jest wiążące i nic Ci nie da, daj sobie z tym spokuj. Musisz mieć bezpośrednio z gminy.

Link do komentarza
11 godzin temu, mhtyl napisał:

Zapłacisz a to nie jest wiążące i nic Ci nie da, daj sobie z tym spokuj. Musisz mieć bezpośrednio z gminy.

Ok w poniedzialek znajoma ma tam pogadac zeby mi ogarnac to w gminie i ma sie usmiechnac do tamtej Pani zeby mi to ogarnela 😉

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl
3 godziny temu, lukaszZ napisał:

teren zabudowy zagrodowej rolnej czyli mozna powiedziec ze rolna tak mi Pani powiedziala

Toi po mojemu jeżeli jest to działka pod zabudowę zagrodową to Ty nie będąc rolnikiem nic na niej nie wybudujesz.

 

Link do komentarza

nie czytałem całości, ale jeżeli tak jest, że zagrodowa z możliwością zabudowy, a Kolega nie jest rolnikiem, to może odwracając trochę dyskusję w temacie, gdzie Cię, mhtyl'u, wq pewna osóbka - lukaszZ'u znajdź zaufanego rolnika (w okolicy) użycz mu działki, "on" załatwia PnB, a ostateczną decyzję przepisuje na Ciebie... ^_^

 

lub ożeń się z odpowiednią osobą  :D

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 minuty temu, aru napisał:

nie czytałem całości, ale jeżeli tak jest, że zagrodowa z możliwością zabudowy, a Kolega nie jest rolnikiem, to może odwracając trochę dyskusję w temacie, gdzie Cię, mhtyl'u, wq pewna osóbka - lukaszZ'u znajdź zaufanego rolnika (w okolicy) użycz mu działki, "on" załatwia PnB, a ostateczną decyzję przepisuje na Ciebie... ^_^

 

lub ożeń się z odpowiednią osobą  :D

Chodzi o to, że pewna pani w gminie powiedziała Łukaszowi że jak dokupi z 1 ha ziemi albo wydzierżawi to będzie mógł na tej działce wybudować dom, bo jak na razie to ta działka jest za mała. Dlatego czekaliśmy co Łukasz ustali w gminie, jaki status ma działka.

Nic ta pani w gminie nie wspominała że musi być rolnikiem ani nie mówiła że to działka pod zabudowę zagrodową.

Tu poniżej, są chyba kluczowe słowa które opisujące działkę.

 

Dnia 4.05.2020 o 13:55, lukaszZ napisał:

Witam

 

Posiadam dzialke prawie 1500m2 niestety jest to dzialka rolna i nie ma pozwolenia na przeksztalcenie jej w dzialke budowlana poniewaz nie ma w najblizszych latach planow na zagospodarowanie tamtych terenow w dzialki budowlane czy jest jakas firma lub szansa na przeksztalcenie dzialki w budowlana i jak to zrobic ? Pomysl taki jak z urzedu czyli wziecie w dzierzawe od kogos ziemi aby miec hektar odpada.dzialka ma podlaczone media wode prad obok dzialki stoi gospodarstwo. Dojazd do dzialki jest dzialka lezy przy drodze asfaltowej

 

Dnia 4.05.2020 o 14:51, lukaszZ napisał:

Tak ma mpzp

 

I Pani w gminie powiedziala ze nie ma na najblizszy okres (kilku lat) planow na przeksztalcenie tu jakichkolwiek dzialek na dzialki budowlane z rolnych a dzialka 1500 m2 jest za mala zeby byla dzialka budowlana i sa 2 opcje albo za pozwoleniem postawic budynek do 30m albo kupic lub wziac w dzierzawe tyle ziemi zeby miec hektar

 

Dodam jeszcze ze dzialka lezy nieopodal duzej inwestycji paeku wodnego Suntago

 

Dnia 4.05.2020 o 15:35, lukaszZ napisał:

Tak jak napisalem wyzej dzialka ma 1500m2 byl zlozony wniosek o przeksztalcenie tej dzialki z rolnej na budowlana to zostal odrzucony ze dzialka jest za mala aby zostala dzialka budowlana. Dzis dzwonilem do urzedu dowiedziec sie czy cos sie zmienilo od tamtego czasu gdyz wniosek byl zlozony kilka lat temu i Pani powiedziala ze nic sie w tym temacie nie zmienilo i nie zmieni przez najblizszych kilka lat. Pani z ktora rozmawialem powiedziala zebym dokupil ziemi lub wzial w dzierzawe ziemi tyle abym mial hektar jesli bede mial wtedy bede mogl postawic na swojej dzialce dom bo wedlugo prawa bede posiadal hektar ziemi i wtedy bede mogl postawic dom.

 

Dnia 4.05.2020 o 21:19, lukaszZ napisał:

Pani w gminie z ktora dzis rozmawialem powiedziala ze na ta chwile ani w najblizszym czasie ( powiedziala najblizsze kilka lat) nie ma w planach przerabiania tam dzialki ani dzialek z rolnej na budowlana. Wniosek byl raz odrzucony i mama przy odwolaniu dolaczyla poprostu projekt domu bo tak jej powiedziala ta ktora miala byc nadzorca budowy i zostal ponownie odrzucony z racji tego ze dzialka jest za mala i aby postawic dom musi miec hektar nawet w dzierzawie

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, aru napisał:

nie widzę sprzeczności, odpowiedziałem na Twój wpis p.#59, jeżeli tak jest to moja wskazówka może być do zrealizowania :icon_rolleyes:

Spróbować zawsze może, nic do stracenia, a do zyskania dużo.

Zobaczymy co na tę opcje która zaproponowałeś Lukasz ugra w gminie.

Link do komentarza
7 godzin temu, aru napisał:

nie czytałem całości, ale jeżeli tak jest, że zagrodowa z możliwością zabudowy, a Kolega nie jest rolnikiem, to może odwracając trochę dyskusję w temacie, gdzie Cię, mhtyl'u, wq pewna osóbka - lukaszZ'u znajdź zaufanego rolnika (w okolicy) użycz mu działki, "on" załatwia PnB, a ostateczną decyzję przepisuje na Ciebie... ^_^

 

lub ożeń się z odpowiednią osobą  :D

Tyle ze w okolicy nie ma zadnych rolnikow... A Tym bardziej zaufanych wiec nic z tego nie bedzie 😒😒😒 czyli z Ta dzialka nic nie da sie wymyslec ?  Dobra to teraz uderzajac w inna strone na kazde 500m2 dzialki mozna pobudowac 2 budynki gospodarcze 35m2 dajmy na to chcialbym postawic 3 i teraz moje pytanie brzmi czy legalnie bez przypalu bedzie jezeli beda one staly obok siebie oczywiscie oddzielne mury tyle ze jeden przy drugim i czy da sie zrobic miedzy nimi przejscie jak z pokoju do pokoju i czy moga byc pod jednym dachem czy kazdy budynek musi miec oddzielny dach

Link do komentarza
12 minut temu, aru napisał:

a gdzieś dalej też nie masz zaufanego farmera?

nikogo nie masz? to Tyś sierota? :(

No nie w okolicy juz nie ma zadnych rolnikow z 10 lat temu jak starsze spoleczenstwo jeszcze zylo to byli rolnicy i cos tam sadzili i w ogole a teraz juz nikogo tu nie ma i nie znam nikogo kto ma status rolnika 😒😒😒 to nie bede sie w to bawil a co z tymi budynkami 35m2 jak to wyglada od strony prawnej zeby zrobic to " w miare" legalnie ale zeby bylo to mieszkalne i zeby bylo przechodzenie z budynku do budynku

Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 20.05.2020 o 02:04, lukaszZ napisał:

Dobra to teraz uderzajac w inna strone na kazde 500m2 dzialki mozna pobudowac 2 budynki gospodarcze 35m2 dajmy na to chcialbym postawic 3 i teraz moje pytanie brzmi czy legalnie bez przypalu bedzie jezeli beda one staly obok siebie oczywiscie oddzielne mury tyle ze jeden przy drugim

Oczywiście, jest taki przepis i tak jak piszesz, mogą te budynki  ze sobą się stykać ale jest problem, Ty tego nie postawisz bo nie jesteś rolnikiem.

Link do komentarza
2 godziny temu, aru napisał:

nie, bo nikt w kantach się nie orientuje

a skoro nic nie możesz to czego chcesz?

skoro budować nie można to pomysł 1sz/500m2 możesz sobie.....

Ale przeciez budynki gospodarcze sa na zgloszenie nie musze byc rolnikiem zeby cos takiego postawic na dzialce. Nie chodzi mi o zadne kanty tylko jak to dziala wedlug prawa bo budynki mozna postawic kolo siebie na oddzielnych murach i moje pytanie brzmialo czy moga byc pod jednym dachem i czy mozna zrobic jakies przejscie z budynku do budynku...

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Oczywiście, jest taki przepis i tak jak piszesz, mogą te budynki  ze sobą się stykać ale jest problem, Ty tego nie postawisz bo nie jesteś rolnikiem.

Z tego co wiem nie trzeba byc rolnikiem zeby postawic budynek gospodarczy do 35m2 na zgloszenie chyba zle mnie zrozumiales

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, lukaszZ napisał:

Z tego co wiem nie trzeba byc rolnikiem zeby postawic budynek gospodarczy do 35m2 na zgloszenie chyba zle mnie zrozumiales

A jaką masz działkę? Pod zabudowę jednorodzinną czy zagrodową? Kto może stawiać budynki na zagrodowej? chyba tylko rolnik.

Link do komentarza
20 godzin temu, aru napisał:

nie, bo nikt w kantach się nie orientuje

a skoro nic nie możesz to czego chcesz?

skoro budować nie można to pomysł 1sz/500m2 możesz sobie.....

Ale przeciez budynki gospodarcze sa na zgloszenie nie musze byc rolnikiem zeby cos takiego postawic na dzialce. Nie chodzi mi o zadne kanty tylko jak to dziala wedlug prawa bo budynki mozna postawic kolo siebie na oddzielnych murach i moje pytanie brzmialo czy moga byc pod jednym dachem i czy mozna zrobic jakies przejscie z budynku do budynku...

 

18 godzin temu, mhtyl napisał:

Oczywiście, jest taki przepis i tak jak piszesz, mogą te budynki  ze sobą się stykać ale jest problem, Ty tego nie postawisz bo nie jesteś rolnikiem.

Z tego co wiem nie trzeba byc rolnikiem zeby postawic budynek gospodarczy do 35m2 na zgloszenie chyba zle mnie zrozumiales

Nowelizacja prawa budowlanego z 28 czerwca 2015 r. daje właścicielom działek większą swobodę przy budowaniu parterowych obiektów gospodarczych do powierzchni 35 m²

Wymienione budowle nie wymagają pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia staroście, przy czym liczba stawianych obiektów nie może być większa niż dwa na każde 500 m² powierzchni działki.

 

Takie cos wyczytalem w necie i moj znajomy na rolnej dzialce wlasnie tez stawial 2 budynki tylko na zgloszenie tyle ze on nie zwracal uwagi co mozna i co nie i nie irientuje sie nawet czy ma legalnie.

16 godzin temu, mhtyl napisał:

A jaką masz działkę? Pod zabudowę jednorodzinną czy zagrodową? Kto może stawiać budynki na zagrodowej? chyba tylko rolnik.

no tak jak napisalem wczesniej teren zabudowy zagrodowej ale tamten znajomy ma to samo i wlasnia stawial 2 budynki do 35m2 na zgloszenie i nie jest rolnikiem.

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, lukaszZ napisał:

Z tego co wiem nie trzeba byc rolnikiem zeby postawic budynek gospodarczy do 35m2 na zgloszenie chyba zle mnie zrozumiales

Czy Ty rozumiesz że na działce pod zabudowę zagrodowa może tylko stawiać budynki w tym gospodarcze tylko rolnik?

1 godzinę temu, lukaszZ napisał:

no tak jak napisalem wczesniej teren zabudowy zagrodowej ale tamten znajomy ma to samo i wlasnia stawial 2 budynki do 35m2 na zgloszenie i nie jest rolnikiem.

Jak tak to zgłaszaj i buduj i daj znać czy Ci się udało.

Link do komentarza

Jeśli połączysz je jedym dachem stana sie jedym budynkiem, jest w przepisach szczegółowy tego opis ze chyba musza miec osobny dach, osobne sciany i chyba nie moze jakas określona ilość stac obok siebie stykajac się

Nie słuchaj tego ze ktos mowi ze nie bedzie zmian.. zmiany w planach sa i beda zawsze.. zloz wniosek oficjalny o zmiane w planie zagospodarowania przestrzennego. Wpisz w uzasadnieniu ze nie masz innej dzialki i nie masz gdzie sie wybudowac..

Dnia 21.05.2020 o 21:28, aru napisał:

 

Jest jeszcze jeden pomysl ktory na szybko przyszedł mi do glowy po przeczytaniu historii.. jeden budynek wchodzi na twoja dzialke.. kto jest jego wlascicielem ? 

Link do komentarza

I taka rada - jak chcesz sie dowiedziec co zrobic zeby moc sie wybudowac na tej dzialce to po pierwsze - wyciag z planu i dokladne przeczytanie co wolno a co nie na tym oznaczeniu.. po drugie uderzasz do zlej Pani w urzedzie - najwazniejsza jest ta ktora podpowie ci co zrobic zeby dostac pozwolenie na budowe czyli nie gmina a starostwo wydział architektury, budownictwa czy jak to tak u was jest nazwane.. pytalam o kto jest wlascicielem bo w niektórych planach jest zakaz zabudowy ale mozna rozbudowywać, przebudowywac, nabudowywac.. czasami wystarczy zostawic kawalek fundamentu zeby nazwac cos rozbudowa i przebudowa.. podstawa to przeczytac plan i tam szukac furtki

Link do komentarza
6 godzin temu, Kar napisał:

I taka rada - jak chcesz sie dowiedziec co zrobic zeby moc sie wybudowac na tej dzialce to po pierwsze - wyciag z planu i dokladne przeczytanie co wolno a co nie na tym oznaczeniu.. po drugie uderzasz do zlej Pani w urzedzie - najwazniejsza jest ta ktora podpowie ci co zrobic zeby dostac pozwolenie na budowe czyli nie gmina a starostwo wydział architektury, budownictwa czy jak to tak u was jest nazwane.. pytalam o kto jest wlascicielem bo w niektórych planach jest zakaz zabudowy ale mozna rozbudowywać, przebudowywac, nabudowywac.. czasami wystarczy zostawic kawalek fundamentu zeby nazwac cos rozbudowa i przebudowa.. podstawa to przeczytac plan i tam szukac furtki

No wlascicielem jest moja mama tak jak i dzialki. A teraz to mi dalas do myslenia w poniedzialek pojde do starostwa i sie dowiem bo ten dom to ruina i jego trzeba by bylo zburzyc rozebrac bo to drewniany ale w sumue postawic na jego miejscu i jak by dalo sie rozuudowac to nie glupie rozwiazanie

Link do komentarza
7 godzin temu, lukaszZ napisał:

No wlascicielem jest moja mama tak jak i dzialki. A teraz to mi dalas do myslenia w poniedzialek pojde do starostwa i sie dowiem bo ten dom to ruina i jego trzeba by bylo zburzyc rozebrac bo to drewniany ale w sumue postawic na jego miejscu i jak by dalo sie rozuudowac to nie glupie rozwiazanie

Dokladnie. Zerknij w planie jak opisane jest to oznaczenie RM bo czesto obecne gospodarstwo mozna po prostu rozbudowac/przebudowac. Skladajac pozwolenie na budowe projektant po prostu musi wpisac ze jest to rozbudowa istniejącego gospodarstwa. Ta dzialka o ktorej mowa jest twoja czy dalej na mame. Jeśli mama ma ta dzielke i inna to nie powinno byc problemu z otrzymaniem pozwolenia na budowe bo to gospodarsgwo juz istnieje. Hektar trzeba miec jak sie chce zalozyc nowe gospodarstwo.  Ale to tak jak mowie trzeba dokladnie przeczytac plan i porozmawiać z pracownikami w starostwie tymi co wydaja pozwolenia na budowe.

Link do komentarza

Jesli plan pozwala na rozbudowe i przebudowe (raczej tak jest) to wtedy skladasz wniosek o pozwolenie na budowe na dwie dzialki. Na ta o ktorej mowa i ta na ktorej jest wiecej budynkow (jesli obie sa twojej mamy). Wtedy we wniosku pisze ze jest to rozbudowa istaniejacego gospodarstwa. Jest to juz wniosek o pozowlenie na budowe więc musicie miec projekt. Dlatego dobrze udac sie do jakiegos projektatna i powiedziec mu gdzie chcecie sie budowac. Oni wszytskie te oznaczenia maja w jedym palcu wiec juz powinen zrobic tak zeby bylo dobrze.

Link do komentarza
Gość mhtyl
27 minut temu, Kar napisał:

Dokladnie. Zerknij w planie jak opisane jest to oznaczenie RM bo czesto obecne gospodarstwo mozna po prostu rozbudowac/przebudowac. Skladajac pozwolenie na budowe projektant po prostu musi wpisac ze jest to rozbudowa istniejącego gospodarstwa.

Nie będąc rolnikiem może sobie tylko pomarzyć o rozbudowie.

 

 

8 minut temu, Kar napisał:

Wtedy we wniosku pisze ze jest to rozbudowa istaniejacego gospodarstwa.

 

A na jakiej podstawie On będzie rozbudowywał gospodarstwo jak nie jest rolnikiem, a działka jest w MPZP jako pod zabudowę zagrodową.

Link do komentarza
53 minuty temu, Kar napisał:

Dokladnie. Zerknij w planie jak opisane jest to oznaczenie RM bo czesto obecne gospodarstwo mozna po prostu rozbudowac/przebudowac. Skladajac pozwolenie na budowe projektant po prostu musi wpisac ze jest to rozbudowa istniejącego gospodarstwa. Ta dzialka o ktorej mowa jest twoja czy dalej na mame. Jeśli mama ma ta dzielke i inna to nie powinno byc problemu z otrzymaniem pozwolenia na budowe bo to gospodarsgwo juz istnieje. Hektar trzeba miec jak sie chce zalozyc nowe gospodarstwo.  Ale to tak jak mowie trzeba dokladnie przeczytac plan i porozmawiać z pracownikami w starostwie tymi co wydaja pozwolenia na budowe.

No ten budynek jest opisany jako G1 nie wiem co to znaczy

34 minuty temu, mhtyl napisał:

Nie będąc rolnikiem może sobie tylko pomarzyć o rozbudowie.

 

 

 

A na jakiej podstawie On będzie rozbudowywał gospodarstwo jak nie jest rolnikiem, a działka jest w MPZP jako pod zabudowę zagrodową.

No dobra rozbudowac przykladowo nie bede mogl a moge go wyrekontowac ? Znaczy zburzyc i postawic na jego fundamentach budynek bo tu to juz nie ma co remontowac

Link do komentarza
Gość mhtyl
8 minut temu, lukaszZ napisał:

 

No dobra rozbudowac przykladowo nie bede mogl a moge go wyrekontowac ? Znaczy zburzyc i postawic na jego fundamentach budynek bo tu to juz nie ma co remontowac

Masz dziwną panią w urzędzie gminy, tam pytaj bo ja naprawdę nie mam pojęcia co ta pani wymyśli.

Link do komentarza
6 godzin temu, mhtyl napisał:

Masz dziwną panią w urzędzie gminy, tam pytaj bo ja naprawdę nie mam pojęcia co ta pani wymyśli.

Nie w urzedzie gminy tylko w starostwie tam gdzie wydaja pozwolenia i wtedy jednoznacznie ustali czy ma szanse sie tam wybudowac. Jesli nie to nie chidzic do Pani gadac tylko zlozyc wniosek o zmiane w miejscowym planie z uzasadnieniem ze nie masz gdzie mieszkac i to jedyne miejsce w ktorym mozesz sie wybudowac. A co do oznaczenia w planie to po prostu zobacz jak jest opisany symbol RM. Jesli plan pozwala na rozbudowe i przebudowe (raczej tak jest) to wtedy skladasz wniosek o pozwolenie na budowe na dwie dzialki. Wazne żeby byly na nich budynki świadczące o gospodarstwie.  Czyli nie jeden domek z garazem a jakies szopki nawet te rozpadajace sie. Slowo rozbudowa bedzie tylko po to zeby to lepiej brzmialo. Bo i tak to zrownasz z ziemia ale w tym samym miejscu bedzie musiala stac jakas czesc domu. 

Oznaczenie G1 moze byc to po prostu numeracja jakas ktos kiedys przy inwentaryzacji naniosl na mape. Czyli gospodarczy 1. Nie koniecznie moze to miec jakies znaczenie. 

7 godzin temu, mhtyl napisał:

Nie będąc rolnikiem może sobie tylko pomarzyć o rozbudowie.

 

 

 

A na jakiej podstawie On będzie rozbudowywał gospodarstwo jak nie jest rolnikiem, a działka jest w MPZP jako pod zabudowę zagrodową.

Jeśli gospodarstwo juz istnieje i tylko jest przebudowane/rozbudowane to nie zawsze trzeba być rolnikiem. Czesto plany pozwalaja na takie cos. Bo glownie obostrzenia dotycza nowo powstajacych gospodarstw

7 godzin temu, mhtyl napisał:

Nie będąc rolnikiem może sobie tylko pomarzyć o rozbudowie.

 

 

 

A na jakiej podstawie On będzie rozbudowywał gospodarstwo jak nie jest rolnikiem, a działka jest w MPZP jako pod zabudowę zagrodową.

Jeśli gospodarstwo juz istnieje i tylko jest przebudowane/rozbudowane to nie zawsze trzeba być rolnikiem. Czesto plany pozwalaja na takie cos. Bo glownie obostrzenia dotycza nowo powstajacych gospodarstw.

Przykladowa historia. Mama byla rolnikiem miala 10ha ale sprzedala bo ciezkie czasy. Zostawila tylko 0,5ha dzialke na której stoi dom. I co i nigdy nie bedzie mogla nic przebudowac

Link do komentarza
Gość mhtyl
55 minut temu, Kar napisał:

Nie w urzedzie gminy tylko w starostwie tam gdzie wydaja pozwolenia i wtedy jednoznacznie ustali czy ma szanse sie tam wybudowac.

Od kiedy starostwo decyduje o możliwości budowy na danej działce? kto wydaje WZ? gmina czy starostwo?

57 minut temu, Kar napisał:

Jesli nie to nie chidzic do Pani gadac tylko zlozyc wniosek o zmiane w miejscowym planie z uzasadnieniem ze nie masz gdzie mieszkac i to jedyne miejsce w ktorym mozesz sie wybudowac. A co do oznaczenia w planie to po prostu zobacz jak jest opisany symbol RM. Jesli plan pozwala na rozbudowe i przebudowe (raczej tak jest) to wtedy skladasz wniosek o pozwolenie na budowe na dwie dzialki. Wazne żeby byly na nich budynki świadczące o gospodarstwie. 

Czytałeś temat od początku? Wyraźnie autor piszę że nie może. Żeby mógł to musiałby dokupić  1 ha ziemi albo wydzierżawić, tak powiedziała mu pewna pani w gminie.

1 godzinę temu, Kar napisał:

Jeśli gospodarstwo juz istnieje i tylko jest przebudowane/rozbudowane to nie zawsze trzeba być rolnikiem. Czesto plany pozwalaja na takie cos. Bo glownie obostrzenia dotycza nowo powstajacych gospodarstw.

Ty faktycznie nie wiesz co piszesz, a raczej wiesz że dzwon dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.

1 godzinę temu, Kar napisał:

Przykladowa historia. Mama byla rolnikiem miala 10ha ale sprzedala bo ciezkie czasy. Zostawila tylko 0,5ha dzialke na której stoi dom. I co i nigdy nie bedzie mogla nic przebudowac

Mylisz pojęcia, mama ma status rolnika i jest właścicielem tej działki od X lat, a po drugie to nie wiadomo jaki działka na której stoi dom ma status w MPZP. A na marginesie, przebudowa to nie budowa, a autor chce wybudować nowy dom.

Tak więc zapoznaj się z faktami z tematu a potem zabierz głos.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Od kiedy starostwo decyduje o możliwości budowy na danej działce? kto wydaje WZ? gmina czy starostwo?

Czytałeś temat od początku? Wyraźnie autor piszę że nie może. Żeby mógł to musiałby dokupić  1 ha ziemi albo wydzierżawić, tak powiedziała mu pewna pani w gminie.

Ty faktycznie nie wiesz co piszesz, a raczej wiesz że dzwon dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.

Mylisz pojęcia, mama ma status rolnika i jest właścicielem tej działki od X lat, a po drugie to nie wiadomo jaki działka na której stoi dom ma status w MPZP. A na marginesie, przebudowa to nie budowa, a autor chce wybudować nowy dom.

Tak więc zapoznaj się z faktami z tematu a potem zabierz głos.

CzytaŁam od poczatku. I wiem ze doradzacie a faktow nie zna nikt. Dzialka ma oznaczenie RM - tak piszecie - zabudowa zagrodowa- czyli dla niby rolnikow. Taki zapis w planie po prostu podyktowany jest architektura dookoła. Urbanista tworzacy MPZP po prpstu uznal ze skoro w okolicy sa domy i stodoly to maly domek z garazem, o zgrozo jeszcze nowoczesny nie wpisze sie w architekturę. Pozwolenie na budowe wydaje strosta na podstawie obowiazujacego planu. Jesli plan jest to zamias chodzic do Pani z pytaniem czy mozna zmienic na sile zeby miec zapis zabudowa jednorodzinna tylko po to zeby to ladniej wygladalo wystarczy na spokojnie go przeczytac i znalezc furtke.  Skoro mama ma status rolnika to sklada o pozwolenie na budowe a potem przepisuje na syna. Rozbudowa istniejacego budynku to nazwa w rzeczywistości powstaje nowy ale pod pewnym fragmentem ma fundamenty starego. Skoro mama ma status rolnika i ta dzialka jest na nia to ani nie rozumiem nad czym tutaj dyskutujecie ani co dalej ma chodzenie do Pani w gminie ktora udziela odpowiedzi standardowej. Nie masz hektara nie pobudujesz.

Jak mozna nie widziec jaki ma dzialka status w MPZP ? ? Chodzac do gminy 10 razy. Jak to mozna w internecie nawet sprawdzic ? 

Link do komentarza

Dobra to teraz to wszystko reansumujac.

 

Jako ze nie jestem rolnikiem ani moja mama to nie uzyskamy pozwolenia do postawienie na tej dzialce budynkow 35m2 ? Bo nie chce nikogo wprowadzac w blad ale kiedys jak mama skladala tej wniosek o dom i uzyskala wkoncu odpowiedz niegatywna to Pani w urzenie powiedziala ze moze sobie taki 30m2 wtedy postawic ale pewny nie jestem musialbym zadzwonic i sie dowiedziec.

 

I druga sprawa jezeli budynek ktory stoi na mojej/mojej mamy dzialce i jest mojej mamy ale jest z calego gospodarstwa ktore tam stoi to czy mozemy go remontowac ?/ ewentualnie zburzyc i postawic drugi na jego fundamentach ? W poniedzialek bede dzwonil do gminy i pojde do tego starostwa i zapytam sie co oni mi powiedza.

Link do komentarza

Mam wrazenie ze co niektórzy maja tutaj profil zeby napawac sie niepowodzeniem innych osob a nie podpowiadac co zrobic.. i pytanie od kiedy starostwo decyduje czy mozna sie wybudowac - no chyba odkad powstaly bo to oni wydaja pozwolenie na budowe..

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 minuty temu, Kar napisał:

Dzialka ma oznaczenie RM - tak piszecie - zabudowa zagrodowa- czyli dla niby rolnikow.

:zalamka: Nie wiedziałem że są rolnicy i nibyrolnicy.

3 minuty temu, Kar napisał:

Taki zapis w planie po prostu podyktowany jest architektura dookoła. Urbanista tworzacy MPZP po prpstu uznal ze skoro w okolicy sa domy i stodoly to maly domek z garazem, o zgrozo jeszcze nowoczesny nie wpisze sie w architekturę.

Nie twórz swoich teorii widzę że jesteś kolejnym wróżbitą bo wiesz co urbanista miał na myśli tworząc MPZP :) 

5 minut temu, Kar napisał:

Pozwolenie na budowe wydaje strosta na podstawie obowiazujacego planu. Jesli plan jest to zamias chodzic do Pani z pytaniem czy mozna zmienic na sile zeby miec zapis zabudowa jednorodzinna tylko po to zeby to ladniej wygladalo wystarczy na spokojnie go przeczytac i znalezc furtke. 

 

 

No coś w końcu mądrego napisałeś (to co pogrubiłem) a reszta to głupoty bo MPZP przewiduje tą działkę pod zabudowę zagrodową i gdzie chcesz tą furtkę znaleźć? w starostwie??

10 minut temu, Kar napisał:

Skoro mama ma status rolnika to sklada o pozwolenie na budowe a potem przepisuje na syna. Rozbudowa istniejacego budynku to nazwa w rzeczywistości powstaje nowy ale pod pewnym fragmentem ma fundamenty starego. Skoro mama ma status rolnika i ta dzialka jest na nia to ani nie rozumiem nad czym tutaj dyskutujecie ani co dalej ma chodzenie do Pani w gminie ktora udziela odpowiedzi standardowej. Nie masz hektara nie pobudujesz.

Chłopie gdzie ty wyczytałeś że jego mama jest rolnikiem? Uczepiłeś się  rzep psiego ogona z tą zabudową. Przecież pisał że mama składała wniosek do gminy wraz z projektem i odrzucili a ty z uporem maniaka dalej wciskasz swoje.

Przeczytaj raz jeszcze cały temat albo i trzy razy bo piszesz głupoty. Fakty są dość jasne podane przez autora w tym temacie.

 

 

Link do komentarza
3 minuty temu, mhtyl napisał:

:zalamka: Nie wiedziałem że są rolnicy i nibyrolnicy.

Nie twórz swoich teorii widzę że jesteś kolejnym wróżbitą bo wiesz co urbanista miał na myśli tworząc MPZP :) 

No coś w końcu mądrego napisałeś (to co pogrubiłem) a reszta to głupoty bo MPZP przewiduje tą działkę pod zabudowę zagrodową i gdzie chcesz tą furtkę znaleźć? w starostwie??

Chłopie gdzie ty wyczytałeś że jego mama jest rolnikiem? Uczepiłeś się  rzep psiego ogona z tą zabudową. Przecież pisał że mama składała wniosek do gminy wraz z projektem i odrzucili a ty z uporem maniaka dalej wciskasz swoje.

Przeczytaj raz jeszcze cały temat albo i trzy razy bo piszesz głupoty. Fakty są dość jasne podane przez autora w tym temacie.

 

 

No jak skladala do gminy o pozwolenie na budowe to nic dziwnego ze ma odmowe. Sklada o zmiane w planie to odmowili bo jej nie przewiduja narazie. Pewnie nikt z otoczenia nie chce nic zmieniac a takie zmiany sa kosztowane. I furtke szukam nie w starostwie a w tresci Planu ! Nikt z was nie przeczytal tresci tego planu ale kazdy jest specjalista.

18 minut temu, lukaszZ napisał:

Dobra to teraz to wszystko reansumujac.

 

Jako ze nie jestem rolnikiem ani moja mama to nie uzyskamy pozwolenia do postawienie na tej dzialce budynkow 35m2 ? Bo nie chce nikogo wprowadzac w blad ale kiedys jak mama skladala tej wniosek o dom i uzyskala wkoncu odpowiedz niegatywna to Pani w urzenie powiedziala ze moze sobie taki 30m2 wtedy postawic ale pewny nie jestem musialbym zadzwonic i sie dowiedziec.

 

I druga sprawa jezeli budynek ktory stoi na mojej/mojej mamy dzialce i jest mojej mamy ale jest z calego gospodarstwa ktore tam stoi to czy mozemy go remontowac ?/ ewentualnie zburzyc i postawic drugi na jego fundamentach ? W poniedzialek bede dzwonil do gminy i pojde do tego starostwa i zapytam sie co oni mi powiedza.

Budynek 35m po co ci jak to budynek gospodarczy na zgloszenie. Mozesz tam trzymac szpadel i grabie. Nie będziesz mogl sie tam zameldowac a życzliwy sasiad do nadzoru budowlanego będzie mogl zglosic ze wykorzystujesz go niezgodnie z przeznaczeniem. No chyba ze o taki ci budynek wlasnie chodzi. 

Link do komentarza
Gość mhtyl
13 minut temu, lukaszZ napisał:

W poniedzialek bede dzwonil do gminy i pojde do tego starostwa i zapytam sie co oni mi powiedza.

I to jest najrozsądniejsze. Podziel się po tym z Nami co ci powiedzieli.

14 minut temu, Kar napisał:

Mam wrazenie ze co niektórzy maja tutaj profil zeby napawac sie niepowodzeniem innych osob a nie podpowiadac co zrobic.. i pytanie od kiedy starostwo decyduje czy mozna sie wybudowac - no chyba odkad powstaly bo to oni wydaja pozwolenie na budowe..

A ja mam wrażenie że Ty tu jesteś po to aby wprowadzać ewidentnie Lukasza w błąd.

I nie przekręcaj faktów. Co pisałeś o starostwie wcześniej?

3 godziny temu, Kar napisał:

Nie w urzedzie gminy tylko w starostwie tam gdzie wydaja pozwolenia i wtedy jednoznacznie ustali czy ma szanse sie tam wybudowac.

Jesli nie to nie chidzic do Pani gadac tylko zlozyc wniosek o zmiane w miejscowym planie z uzasadnieniem ze nie masz gdzie mieszkac i to jedyne miejsce w ktorym mozesz sie wybudowac. A co do oznaczenia w planie to po prostu zobacz jak jest opisany symbol RM. Jesli plan pozwala na rozbudowe i przebudowe (raczej tak jest) to wtedy skladasz wniosek o pozwolenie na budowe na dwie dzialki. 

Od kiedy w starostwie skalda sie wniosek o zmianę przeznaczenia gruntu w MPZP? i od kiedy starostwo ustala czy ktoś będzie mógł się wybudować na danej działce? jeszcze raz powtarzam, od tych rzeczy jest gmina starostwo tylko klepnie pieczątkę na papierkach przy załatwianiu PnB czyli wydaje PnB.

Link do komentarza

Znam rozne historie z urzedu.. na klasie III jak nie ma planu tez sie nie mozna wybudowac zwyklym budynkiem mieszkalnym jak nie masz hektarow bo decyzji o warunkach zabudowy sie nie dostanie.. a jednak jest na to furtka a nawet dwie.. jak w planie masz za niski wspolczynnik zabudowy to mozesz postawic tylko parterowy maly domek a jednak na to tez jest furtka.. podeslij link do planu chetnie zapoznam sie z jego zapisami.. wszyscy zabierajacy glos w sprawie powinni zrobic to na poczatku bo narazie odpowiadaja ci jak Pani w gminie.. bez konkretow. Jak zapoznam sie z trescia planu wtedy zabiore glos bo narazie rzucalam tylko pomysly. 

Link do komentarza
Gość mhtyl
8 minut temu, Kar napisał:

No jak skladala do gminy o pozwolenie na budowe to nic dziwnego ze ma odmowe.

Przeczytaj w końcu temat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doczytaj co składał w gminie on i jego mama.

9 minut temu, Kar napisał:

I furtke szukam nie w starostwie a w tresci Planu ! Nikt z was nie przeczytal tresci tego planu ale kazdy jest specjalista.

No to proszę co tam znalazłeś w opisie proszę podziel sie z Nami. Oczywiście domniemywam że Ty go czytałeś tak?

 

 

 

Link do komentarza
1 minutę temu, mhtyl napisał:

I to jest najrozsądniejsze. Podziel się po tym z Nami co ci powiedzieli.

A ja mam wrażenie że Ty tu jesteś po to aby wprowadzać ewidentnie Lukasza w błąd.

I nie przekręcaj faktów. Co pisałeś o starostwie wcześniej?

Od kiedy w starostwie skalda sie wniosek o zmianę przeznaczenia gruntu w MPZP? i od kiedy starostwo ustala czy ktoś będzie mógł się wybudować na danej działce? jeszcze raz powtarzam, od tych rzeczy jest gmina starostwo tylko klepnie pieczątkę na papierkach przy załatwianiu PnB czyli wydaje PnB.

Tez radze poczytac ze zrozumieniem to co pisalam. Nie pisalam ze w starostwie zmienia sie przeznaczenie dzialki ale wniosek o wydanie pozwolenia na budowe. Jesli wydanie pozwolenia na budowe to dla ciebie klepniecie pieczatki na papierach to ok

Link do komentarza
Gość mhtyl
3 minuty temu, Kar napisał:

Znam rozne historie z urzedu.. na klasie III jak nie ma planu tez sie nie mozna wybudowac zwyklym budynkiem mieszkalnym jak nie masz hektarow bo decyzji o warunkach zabudowy sie nie dostanie.. a jednak jest na to furtka a nawet dwie.. jak w planie masz za niski wspolczynnik zabudowy to mozesz postawic tylko parterowy maly domek a jednak na to tez jest furtka.. podeslij link do planu chetnie zapoznam sie z jego zapisami.. wszyscy zabierajacy glos w sprawie powinni zrobic to na poczatku bo narazie odpowiadaja ci jak Pani w gminie.. bez konkretow. Jak zapoznam sie z trescia planu wtedy zabiore glos bo narazie rzucalam tylko pomysly. 

Znasz historie ale nie znasz prawa. Na III klasie ziemi może wybudować rolnik bez odralniania natomiast jeżeli MPZP albo WZ zezwalają na budowę jednorodzinna na gruntach z III klasą ziemi to za odrolnienie trzeba zapłacić.

Link do komentarza
1 minutę temu, mhtyl napisał:

Znasz historie ale nie znasz prawa. Na III klasie ziemi może wybudować rolnik bez odralniania natomiast jeżeli MPZP albo WZ zezwalają na budowę jednorodzinna na gruntach z III klasą ziemi to za odrolnienie trzeba zapłacić.

Wiem, przez 10 lat oplate obliczana na podstawie współczynnika wykorzystujacego ceny zborza. Ale nie zawsze dostanie sie odrolnienie bo te przepisy tez sie zmienily.

Link do komentarza
Gość mhtyl
4 minuty temu, Kar napisał:

Tez radze poczytac ze zrozumieniem to co pisalam. Nie pisalam ze w starostwie zmienia sie przeznaczenie dzialki ale wniosek o wydanie pozwolenia na budowe. Jesli wydanie pozwolenia na budowe to dla ciebie klepniecie pieczatki na papierach to ok

Chłopie ty naprawdę wierzysz w to co piszesz. Narażasz Luksza i innych na niepotrzebne koszty i zmarnowany czas. Do starostwa idziesz z projektem domu i innymi papierkami (nie będę już ich wymieniał) a projekt domu musi odpowiadać WZ alboMPZP rozumiesz teraz po co na pierwszym miejscu jest gmina a potem starostwo? To co zatwierdzi i potwierdzi gmina to w starostwie jest jedyna formalność aby dostać PnB.

Przed chwilą, Kar napisał:

Wiem, przez 10 lat oplate obliczana na podstawie współczynnika wykorzystujacego ceny zborza. Ale nie zawsze dostanie sie odrolnienie bo te przepisy tez sie zmienily.

Zlituj się :ih::ih:

Link do komentarza

Ja tylko prosze o link do planu i wtedy zabiore swoje ostateczne stanowisko.. i skoro jestem  tak atakowana ze probuje obcemu człowiekowi podsunac jakis pomysl zeby mogl zrealizowac swoje marzeenia, to widze ze jednak zapoznales sie z planem i juz wszystko wiesz. 

4 minuty temu, mhtyl napisał:

Chłopie ty naprawdę wierzysz w to co piszesz. Narażasz Luksza i innych na niepotrzebne koszty i zmarnowany czas. Do starostwa idziesz z projektem domu i innymi papierkami (nie będę już ich wymieniał) a projekt domu musi odpowiadać WZ alboMPZP rozumiesz teraz po co na pierwszym miejscu jest gmina a potem starostwo? To co zatwierdzi i potwierdzi gmina to w starostwie jest jedyna formalność aby dostać PnB.

Zlituj się :ih::ih:

Nad czym mam sie zlitowac ?

Gmina nie musi nic potwierdzać wystarczy przeczytac plan, pozniej owszem wziac oryginalny wypisy z planu ale zamiast tracić czas na pytanie sie jakiejs Pani czegos lepiej to samemu przeczytac a jesli nie bedzie innej rady zlozyc oficjalny wniosek o zmiane w planie ale z uzasadnieniem. I tak wczesniej nie dalo sie wyczytac gdzie i co skladala mama bo bylo napisane ze do gminy z projektem domu 100m i dostala odmowe. Do wniosku o zmiane planu nie załącza sie projektu.

Ja nie kaze lukaszowi robic projektu i wydawac kase ale isc do starsotwa gdzie wydaja pozwolenia i zasiegnac jezyka jesli sam nie do konca rozumie zapisy planu. Moze tam bedzie ktos bardziej rozmowny i pomocny i wszytsko mu wytłumaczy. I nie wiem czym zasluguje na takie ataki. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...