Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Instalacja CWU z cyrkulacją a ciśnienie


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie dotyczące instalacji CWU z cyrkulacją. Taka będzie ze względu na dużą odległość do kilku punktów.

Jednak mam pytanie czy pompki cyrkulacyjne mają jednocześnie podtrzymywać ciśnienie w instalacji, czy jednak lepiej dodać pompkę obiegową. Wysokość na jaką wtedy musi być podniesiona woda to jest ok 8m w pionie do tego dochodzą linie poziome i złączki. Obecnie nie ma żadnej pompki wszystko idzie z sieci ale wykorzystam układ który mam i dodam bojler do pieca.

Na załączniku umieszczone są pomieszczenie kolor oznacza poziom, tylko łazienki są w tym samym układzie.

 

pietro CWU.jpg

Link to postu
Gość mhtyl

Zrobisz jak uważasz, ale pompka cyrkulacyjna to tylko strata kasy i to podwójna bo za pompkę  a potem za prąd, bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że pompka cyrkulacyjna musi chodzić przez cały rok (tak ogólnie oczywiście bo ma przerwy np w nocy nie musi pracować a w dzień z przerwami np co 30 min oby przegoniła wodę) i to generuje większe straty niż zyski, bo sama cyrkulacja oziębia cwu.

 

Link to postu

zgadza się co do samej pracy ale zastosuje układ który będzie uruchamiał pompkę tylko w odpowiednim czasie, a straty na wodzie, koszt metra sześciennego (zależy od regionu) jest potężny bo jest jednocześnie liczony ze ściekami a będzie tylko drożej, jednak wolałbym odpowiedź na pytanie, czy pompka cyrkulacyjna podtrzyma ciśnienie w układzie czy jednak do tego trzeba dodać pompkę obiegową??

Link to postu

Pompka cyrkulacyjna nie wytwarza ciśnienia roboczego, a jedynie wywołuje obieg cwu gdy nie jest ona czerpana - Pytanie bez sensu - pewnie chodziło o pompę ładująca zasobnik (to zupełnie inny obieg) a do cyrkulacji potrzebna jest druga.

Koszty  przy cyrkulacji to nie tylko energia do napędu pompy,  ale również praca kotła, potrzeba do utrzymania temp. krążącej wody.

Link to postu
Dnia 3.05.2020 o 12:02, koragreg napisał:

Witam

Mam pytanie dotyczące instalacji CWU z cyrkulacją.

Jednak mam pytanie czy pompki cyrkulacyjne mają jednocześnie podtrzymywać ciśnienie w instalacji, czy jednak lepiej dodać pompkę obiegową.

A ta instalacja to ma jakieś ciśnienie robocze, czym będzie podgrzewana ta woda w tej instalacji CWU?

Link to postu
Gość mhtyl
3 godziny temu, koragreg napisał:

czy pompka cyrkulacyjna podtrzyma ciśnienie w układzie czy jednak do tego trzeba dodać pompkę obiegową??

Będzie takie samo ciśnienie jak w sieci bo ona mieli wodę podgrzaną z bojlera która jest pod takim samym ciśnieniem jak w sieci lub jeżeli posiadasz reduktor ciśnienia będzie takie ciśnienie jak ustawione na reduktorze.

Pompka obiegowa musi być aby mogła być ogrzana woda w bojlerze i ona powinna być zamontowana na obiegu piec-bojler.

Czyli żadnej, dodatkowej pompki nie musisz instalować.

Link to postu

w załączniku przedstawiam przykład wyjęty z instrukcji podłączenia kotła, i jest pompa obiegowa cwu ale jest ona pomiędzy w układzie wężownica - kocioł, nie ma ona nic wspólnego z ciśnieniem CWU, czyli do tego trzeba by dodać jeszcze jedną pompkę na CWU które jest już za bojlerem tak to rozumiem, czy dobrze rozumiem??

cwu.jpg

Link to postu
15 godzin temu, koragreg napisał:

w załączniku przedstawiam przykład wyjęty z instrukcji podłączenia kotła, i jest pompa obiegowa cwu ale jest ona pomiędzy w układzie wężownica - kocioł, nie ma ona nic wspólnego z ciśnieniem CWU, czyli do tego trzeba by dodać jeszcze jedną pompkę na CWU które jest już za bojlerem tak to rozumiem, czy dobrze rozumiem??

 

Na schemacie  22. Pompa cyrkulacyjna,  trzeba dokupić zamontować. 

Tu masz pompę sama się przyucza i włącza sama po przyuczeniu w jakich godzinach pobierasz wodę.

http://www.gamainstal.pl/grundfos-pompa-cyrkulacyjna-cwu-comfort-pm-autoadapt-up15-14bapm-97916757-p6518?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Link to postu
Gość mhtyl
17 godzin temu, koragreg napisał:

w załączniku przedstawiam przykład wyjęty z instrukcji podłączenia kotła, i jest pompa obiegowa cwu ale jest ona pomiędzy w układzie wężownica - kocioł, nie ma ona nic wspólnego z ciśnieniem CWU, czyli do tego trzeba by dodać jeszcze jedną pompkę na CWU które jest już za bojlerem tak to rozumiem, czy dobrze rozumiem??

Pisałem już wcześniej że pompa obiegowa nie ma nic wspólnego  z cienieniem  cwu w instalacji domowej i nie ma też niż wspólnego  z cyrkulacją.

Pompa cyrkulacyjna jest montowana albo inaczej to nazwie, jest wpięta w instalacje domową cwu czyli w tą nitkę która zasilasz baterie z bojlera.

Poczytaj sobie co to jest cyrkulacja cwu i jak wygląda instalacja cwu z cyrkulacją.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • SZYBKOWIĄŻĄCA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 417 to uniwersalna podłogowa warstwa wyrównawcza. Jest świetnym rozwiązaniem do wyrównania powierzchni podkładów cementowych, betonów i jastrychów. Bardzo dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym wodnym. Zawiera dużą ilość włókien zbrojących. Produkt docenią wszyscy wykonawcy oraz domowi majsterkowicze dzięki bardzo dobrym cechom użytkowym, takim jak możliwość wchodzenia po 3 godzinach, układanie płytek po 18 godzinach i zakres grubości, który wynosi od 2 do 50 mm. KROK PO KROKU 1. Przygotowanie podłoża Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone. 2. Gruntowanie Następnie należy przystąpić do gruntowania, wybór gruntu zależy od stanu i rodzaju podłoża. Tradycyjne wylewki cementowe zagruntować środkiem EXPERT 6 lub GRUNTOLITEM-W 301. W przypadku gładkich betonów zaleca się je pokryć środkiem GRUNT KONTAKTOWY 307. Grunt ten zawiera kruszywo kwarcowe i stanowi idealny podkład pod wylewkę. Każdy grunt należy pozostawić do wyschnięcia i związania: ok 24 godzin. 3. Dylatacje Nie zapomnijmy o dylatacjach, które należy wykonać przed wylewaniem 4. Wyznaczenie poziomów. Ważne jest określenie poziomu, do którego ma być wylana wylewka. Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. 5. Mieszanie Suchą mieszankę należy zarobić z odpowiednią ilością czystej wody na 25 kg masy, mieszając mieszarką. Czas mieszania mechanicznego powinien wynosić 2-3 minuty. Po krótkim dojrzewaniu wylewki należy ją ponownie wymieszać. Produkt musi mieć jednolitą konsystencję. 6. Wylewanie Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku cienkich warstw zaleca się wylewkę rozciągnąć pacą. 7. Odpowietrzanie i poziomowanie Wylewkę należy odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. Dzięki tej czynności nadmiar powietrza zostanie z wylewki usunięty, a jej struktura będzie mocniejsza\ 8. Dalsze prace Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. W optymalnych warunkach na 417 można wejść po 3 godzinach od wylania. Przyklejanie płytek można wykonywać po 18 godzinach schnięcia. 9. Pielęgnacja Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami, itp.    
  • W przestrzeniach dziecięcych świetnym rozwiązaniem będzie również FARBA CERAMICZNA 090 KREISEL
  • Dodatkowo autor nadmienia, że chce użyć Magnatu, to też dobra farba, więc jeśli gruntowanie nie jest wymagane (to rzeczywiście od razu ktoś potwierdzi), to można działać. Równie dobrze sprawdzi się np. Ceramic Clean, ale od Sigma Coatings. Będzie drożej, ale to zawsze dodatkowy gwarant jakości. Dziecko szybko psuje
  • Witam całą społeczność, ostatnio przeprowadzam research na temat kominków domowych - chciałbym taki założyć w moim salonie i znalazłem dosyć ciekawą stronę która nawet nie ogranicza się do wykonywania kominków kamiennych ale są też wybory takie jak: Kominek granitowy oraz kominki marmurowe Jest to firma https://obol-kamieniarstwo.pl/kominki/ pochodzi ktoś z Grudziądza? zna tą firmę? może ktoś coś zamawiał?
  • Dzień dobry. Jak prawidłowo samemu wykonać uziemienie otokowe budynku? Mam kupioną bednarkę 3x4 na całość budynku. Czy potrzebne są jeszcze jakieś złączki, łączniki? Na rogach budynku się zawija czy docina i łączy?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...