Skocz do zawartości

Instalacja CWU z cyrkulacją a ciśnienie


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie dotyczące instalacji CWU z cyrkulacją. Taka będzie ze względu na dużą odległość do kilku punktów.

Jednak mam pytanie czy pompki cyrkulacyjne mają jednocześnie podtrzymywać ciśnienie w instalacji, czy jednak lepiej dodać pompkę obiegową. Wysokość na jaką wtedy musi być podniesiona woda to jest ok 8m w pionie do tego dochodzą linie poziome i złączki. Obecnie nie ma żadnej pompki wszystko idzie z sieci ale wykorzystam układ który mam i dodam bojler do pieca.

Na załączniku umieszczone są pomieszczenie kolor oznacza poziom, tylko łazienki są w tym samym układzie.

 

pietro CWU.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl

Zrobisz jak uważasz, ale pompka cyrkulacyjna to tylko strata kasy i to podwójna bo za pompkę  a potem za prąd, bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że pompka cyrkulacyjna musi chodzić przez cały rok (tak ogólnie oczywiście bo ma przerwy np w nocy nie musi pracować a w dzień z przerwami np co 30 min oby przegoniła wodę) i to generuje większe straty niż zyski, bo sama cyrkulacja oziębia cwu.

 

Link do komentarza

zgadza się co do samej pracy ale zastosuje układ który będzie uruchamiał pompkę tylko w odpowiednim czasie, a straty na wodzie, koszt metra sześciennego (zależy od regionu) jest potężny bo jest jednocześnie liczony ze ściekami a będzie tylko drożej, jednak wolałbym odpowiedź na pytanie, czy pompka cyrkulacyjna podtrzyma ciśnienie w układzie czy jednak do tego trzeba dodać pompkę obiegową??

Link do komentarza

Pompka cyrkulacyjna nie wytwarza ciśnienia roboczego, a jedynie wywołuje obieg cwu gdy nie jest ona czerpana - Pytanie bez sensu - pewnie chodziło o pompę ładująca zasobnik (to zupełnie inny obieg) a do cyrkulacji potrzebna jest druga.

Koszty  przy cyrkulacji to nie tylko energia do napędu pompy,  ale również praca kotła, potrzeba do utrzymania temp. krążącej wody.

Link do komentarza
Dnia 3.05.2020 o 12:02, koragreg napisał:

Witam

Mam pytanie dotyczące instalacji CWU z cyrkulacją.

Jednak mam pytanie czy pompki cyrkulacyjne mają jednocześnie podtrzymywać ciśnienie w instalacji, czy jednak lepiej dodać pompkę obiegową.

A ta instalacja to ma jakieś ciśnienie robocze, czym będzie podgrzewana ta woda w tej instalacji CWU?

Link do komentarza
Gość mhtyl
3 godziny temu, koragreg napisał:

czy pompka cyrkulacyjna podtrzyma ciśnienie w układzie czy jednak do tego trzeba dodać pompkę obiegową??

Będzie takie samo ciśnienie jak w sieci bo ona mieli wodę podgrzaną z bojlera która jest pod takim samym ciśnieniem jak w sieci lub jeżeli posiadasz reduktor ciśnienia będzie takie ciśnienie jak ustawione na reduktorze.

Pompka obiegowa musi być aby mogła być ogrzana woda w bojlerze i ona powinna być zamontowana na obiegu piec-bojler.

Czyli żadnej, dodatkowej pompki nie musisz instalować.

Link do komentarza

w załączniku przedstawiam przykład wyjęty z instrukcji podłączenia kotła, i jest pompa obiegowa cwu ale jest ona pomiędzy w układzie wężownica - kocioł, nie ma ona nic wspólnego z ciśnieniem CWU, czyli do tego trzeba by dodać jeszcze jedną pompkę na CWU które jest już za bojlerem tak to rozumiem, czy dobrze rozumiem??

cwu.jpg

Link do komentarza
15 godzin temu, koragreg napisał:

w załączniku przedstawiam przykład wyjęty z instrukcji podłączenia kotła, i jest pompa obiegowa cwu ale jest ona pomiędzy w układzie wężownica - kocioł, nie ma ona nic wspólnego z ciśnieniem CWU, czyli do tego trzeba by dodać jeszcze jedną pompkę na CWU które jest już za bojlerem tak to rozumiem, czy dobrze rozumiem??

 

Na schemacie  22. Pompa cyrkulacyjna,  trzeba dokupić zamontować. 

Tu masz pompę sama się przyucza i włącza sama po przyuczeniu w jakich godzinach pobierasz wodę.

http://www.gamainstal.pl/grundfos-pompa-cyrkulacyjna-cwu-comfort-pm-autoadapt-up15-14bapm-97916757-p6518?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Link do komentarza
Gość mhtyl
17 godzin temu, koragreg napisał:

w załączniku przedstawiam przykład wyjęty z instrukcji podłączenia kotła, i jest pompa obiegowa cwu ale jest ona pomiędzy w układzie wężownica - kocioł, nie ma ona nic wspólnego z ciśnieniem CWU, czyli do tego trzeba by dodać jeszcze jedną pompkę na CWU które jest już za bojlerem tak to rozumiem, czy dobrze rozumiem??

Pisałem już wcześniej że pompa obiegowa nie ma nic wspólnego  z cienieniem  cwu w instalacji domowej i nie ma też niż wspólnego  z cyrkulacją.

Pompa cyrkulacyjna jest montowana albo inaczej to nazwie, jest wpięta w instalacje domową cwu czyli w tą nitkę która zasilasz baterie z bojlera.

Poczytaj sobie co to jest cyrkulacja cwu i jak wygląda instalacja cwu z cyrkulacją.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...