Skocz do zawartości

Komin okapu


Recommended Posts

Witam

Mam taki układ wg. załączonych zdjęć (tak ktoś kiedyś przykombinował i tak jest obecnie) kawałek rury PCV w kuchni wyprowadzone do strychu i tu jest moje pytanie czy taki wyciąg będzie poprawny jeżeli rurę wyprowadzę przez ścianę i jednocześnie odcinek który jest na strychu zaizoluje wełną??

komin1.jpg

komin2.jpg

Edytowano przez koragreg (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

Możesz tak zrobić, tylko że wyjście na zewnątrz powinno być zrobione coś w ten deseń aby był ciąg, tylko ja bym przedłużył rurę pionową zakończona daszkiem ponad krawędź dachu.

kominek-wywiewka-daszek-wentylacyjny-tro

kominki-wentylacyjne-scienne-fi-100-3186

Możesz kupić gotowe rozwiązanie jak również zrobić to we własnym zakresie z rury pcv 110, trójnika  i daszka/kominka wentylacyjnego.

 

 

Link do komentarza
Dnia 2.05.2020 o 19:30, koragreg napisał:

Witam

Mam taki układ wg. załączonych zdjęć (tak ktoś kiedyś przykombinował i tak jest obecnie) kawałek rury PCV w kuchni wyprowadzone do strychu i tu jest moje pytanie czy taki wyciąg będzie poprawny jeżeli rurę wyprowadzę przez ścianę i jednocześnie odcinek który jest na strychu zaizoluje wełną??

Lepszy efekt uzyskasz wyprowadzając to pionowo przez dach, w dodatku średnica nieodpowiednia, na oko to rura kan. fi 110.  

Link do komentarza
Gość mhtyl
14 minut temu, animus napisał:

Lepszy efekt uzyskasz wyprowadzając to pionowo przez dach, w dodatku średnica nieodpowiednia, na oko to rura kan. fi 110.  

Tylko że teraz będzie problem bo dach już pokryty a po drugie każda "dziura" w dachu to potencjalne miejsce przecieku.

3 godziny temu, koragreg napisał:

A nie będzie się wykraplać woda??

Jeżeli rurę na stryszku ocieplisz a na zewnątrz zrobisz tak jak pokazałem  wcześniej  na fotkach w poście #2 nic nie powinno si,e skraplać.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Dnia 2.05.2020 o 20:08, Gość mhtyl napisał:

Możesz tak zrobić, tylko że wyjście na zewnątrz powinno być zrobione coś w ten deseń aby był ciąg, tylko ja bym przedłużył rurę pionową zakończona daszkiem ponad krawędź dachu.

kominek-wywiewka-daszek-wentylacyjny-tro

kominki-wentylacyjne-scienne-fi-100-3186

Możesz kupić gotowe rozwiązanie jak również zrobić to we własnym zakresie z rury pcv 110, trójnika  i daszka/kominka wentylacyjnego.

 

 

Witam, czy takie rozwiazanie jest zgodne z przepisami budowlanymi? Tak sie zastanawiam bo są przepisy o odleglosciach od sąsiada, dachu czy okien w przypadku wyrzutni.

Pozdro

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...