Skocz do zawartości

Problem z brudną wodą


jackVGa

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zainstalowaniem domowej stacji uzdatniania wody przy przyłączu oraz zastosowaniem filtra RO z mineralizatorem pod zlewem. Problem w mojej wodzie wodociągowej jest jej barwa która przekracza normę o 65%. Jako, że wiem tylko o przekroczeniu barwy wody, która wygląda jakby z kranu lał się burbon a czasami w wannie pojawia się osad, to nie mam pewności, że nie lecą tam inne związki przekraczające normy. Chciałbym się zdecydować na oczyszczenie jej i usunięciu twardości za przyłączem. Myślałem o Viessmann Aquahome 30-N oraz VIESSMANN AQUACARBON FILTR plus pod zlewem filtr RO z mineralizatorem. Chciałbym się dowiedzieć jakie rozwiązanie będzie najlepsze w takim przypadku gdyż się na tym nie znam a przedstawione przeze mnie rozwiązanie jest pomysłem własnej dedukcji.
W domu znajdują się 4 osoby, okresowo 5 oraz dwie łazienki.

Link do komentarza

to nie cedź, tylko pełne info

co to wieś? miasto? wodociąg nowy/stary? "U Ciebie jaśniejsza" - rozumiem, że mieszkasz w domu jednorodzinnym

dla mnie to wygląda na zwykłe zamulenie/zakamienienie wodociągu

kto trzyma łapę na wodociągu?

długo to trwa?

były jakieś roboty na sieci?

Link do komentarza

Tak mieszkam w domu jednorodzinnym. Jest to wieś "przyklejona" do miasta. Wodociągiem zajmuje się gmina. 

Teraz doczytałem jeszcze o podwyższonej ilości jonu amonu i manganu mieszczącej się w normie i warunkowo dopuszczonej do spożycia. Ogólnie mimo wszystko chciałbym zastosować jakiś system oczyszczania tej wody. Nie jest to nic przyjemnego korzystać z takiej wody czy to do prania, picia czy mycia. Nie wiem tylko, jaki system zastosować.

Link do komentarza

W zasadzie filtr i tak musisz kupić i raczej nie jest to mały wydatek to zasadnym się zdaje skorzystać z firmy posiadającej odpowiednie laboratorium bo jak przypuszczam jest to w pakiecie kupić filtr.

Jedno na czym możesz zaoszczędzić to montaż - tylko czasami mogą się pojawić problemy z jakowąś naprawą gwarancyjną ,gdy się okaże że montował nie ich certyfikowany wykonawca .

Czyli jeszcze raz przemyśl czy naprawdę chcesz aż tak oszczędzać ?

Przy okazji nie odpuszczaj gminie niech znajdzie problem i go usunie .

Umowę podpisałeś na wodę o odpowiednich parametrach i za taką płacisz , jeśli dostajesz inną to ktoś się nie wywiązuje z umowy i stacja uzdatniania powinna być jego kosztem.

Tak przynajmniej wskazuje logika

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...