Skocz do zawartości

Ogrzewanie sufitowe na podczerwień


dario199109

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Pisze nowy wątek ponieważ na internecie nie mogę znaleźć opinii osób, które albo mają zainstalowane w domu folie na podczerwień albo spotkali się z takim ogrzewaniem i mogą coś powiedzieć. Głownie szukam odpowiedzi czy taki typ ogrzewania jest godny polecenia, jakie widzą zalety/wady rozwiązania z perspektywy czasu.

Dodatkowo byłbym wdzięczny jeżeli ktoś podzialiby się parametrami folii, która została użyta do ogrzewania. Na rynku jest ich sporo i głownie różnią się mocami - niektóre firmy montują 80W na podłogę i 160W na sufit a inne 160W na podłogę i 400W na sufit. Nie do końca rozumiem dlaczego są takie różnice. 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Nie montowałem  , ale logika wskazuje , w zależności od izolacji ścian ,podłogi i sufitu należy zastosować większe , lub mniejsze nagrzewanie . Przy nagrzewaniu podłogi uważaj na przegrzanie , aby stopa nie stykała się z temperaturą wyższą niż 30 stopni. Przy 35 już jest za gorąco i zaczyna parzyć gdy sie nie poruszasz .Miałem z tym problem przy Podłogówce. Sama podłogówka , bez kaloryfera nie może wystarczyć , ale zaniża rzeczywiste koszty ogrzewania bardzo mocno , bo przy podłodze 30 stopni przekazuje do sufitu 15 do 19 stopni ,a nogi nie zamarzną . Najwyżej czasem założysz sweterek gdybyś za słabo zrównoważył KOCIOŁ.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...