Skocz do zawartości

Od czego zacząć budowę - papierologia i nie tylko?


Recommended Posts

Witam, jestem rolnikiem i chciałbym na jednej z działek pobudować dom. Niestety w temacie budowy i papierów jestem totalnie zielony i proszę Was o pomoc. Obecna działka ma 20m szerokości, dlatego dokupiłem dodatkowe 7m po całej długości, aby działka miała 27m szerokości, więc dom będzie znajdował się na dwóch lub nawet trzech działkach, bo obecne pole jest podzielone na dwie działki, a dojdzie trzecia dokupiona, czy ilość działek na których będzie rozpoczęta budowa ma znaczenie?

Klasa gleby to IVa-V, a planu zagospodarowania przestrzennego na to pole w mojej gminie nie ma, więc muszę złożyć wniosek o Warunki Zabudowy? Czy Warunki Zabudowy i WZiZT to jest to samo? 

O jakie papiery najpierw i po kolei muszę się starać i gdzie: starostwo, gmina, wodociągi/energetyka?

Bo z tego co zrozumiałem w pierwszej kolejności składam do wodociągów i energetyki odnośnie możliwości przyłączy na tej działce, tak? (Z tym nie będzie problemów, słup stoi na działce, a wodociąg idzie po tej stronie drogi asfaltowej, po której jest działka), a następnie do gminy o warunki zabudowy? 

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witaj,

Jakiś czas temu stanąłem przed podobnym problemem. Tak jak kolega wyżej pisał, na początek starczy mapka geodezyjna , a następnie wniosek o wydanie WZiZT. W zależności od specyfiki terenu możesz potrzebować dodatkowych dokumentów np. ocena oddziaływania na środowisko OOŚ lub tak jak w moim przypadku ( na skraju mojej działki rósł las ) potrzebowałem dodatkowo ekspertyzy ornitologicznej potrzebnej do wycinki drzew. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...