Skocz do zawartości

Działka rolna\las\budowlana


Recommended Posts

Dzień dobry,

mam pytanie w kwestii działki.

Chodzi o to, że działka rolna o powierzchni ok 4,5ha została zakupiona w roku 1990 i poprzez zaniedbanie wyrósł na niej samosiewny "lasek" z sosnami i brzozami. Czy jest jakaś możliwość powrotu do jej stanu rolnego? Po wystąpieniu o warunki zabudowy otrzymałem odmowę od ochrony środowiska, że jest to las czy teren zalesiony i występują jakieś chronione gatunki grzyba i kornika <haha> . Nie mogę się z tym zgodzić bo przecież w dokumentacji z lat 90 jest to ziemia rolna. Skoro wyrósł na niej las to niech nadleśnictwo lub gmina odkupi za godziwe pieniądze \ płaci mi za utrzymywanie lasu albo nie wiem . 

Do kogo się zgłosić z takim przypadkiem i czy w ogóle jest jakaś szansa na wybudowanie tam domu?

W załączniku zaznaczone, na rzucie z satelity o jaki obszar wytyczenia chodzi. 

Brak MPZT.

Może ktoś miał podobną sytuację.

Pozdrawiam i z góry proszę wybaczyć jeśli temat założony w złym dziale.

grom2jpg.jpg

Edytowano przez Kamil Kosakowski
Dodatkowe informacje nt. gruntu (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

oględziny to może być mało, często potrzebna jest opinia ornitologa, czasami wydadzą pozwolenie dopiero po uzyskaniu PnB; co Powiat to obyczaj, najlepiej dowiedzieć się u źródła, ale mając już przygotowaną własną rozsądną "mapę drogową" postępowania, bo im więcej zaczną się zastanawiać tym gorsze rozwiązanie mogą zaproponować;

studium jakieś jest?

o WZ występowałeś do Gminy, ta konsultowała z OŚ i dostałęś negat? Czy jakiś inny kwit z OŚ?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...