Skocz do zawartości

Wentylacją grawitacyjna


Recommended Posts

Witam, mam problem z wentylacją grawitacyjna. 1 czerwona to komin palny+ wentylacja kotłowni (komin systemowy schiedel) , od stropu dochodzi zlicowany komin wentylacyjny 2 kanałowy ( łazienka dół wentylacja będzie w suficie i łazienka góra) , 2 czerwona docelowo miał być to kominek plus wentylacja, ale jednak nie zdecydowaliśmy się na kominek, doradzono nam żeby go przenieść ( zielona 2) i dać tam od stropu komin wentylacyjny schiedel 2 kanałowy jeden kanał będzie od salonu w którym kratka będzie znowu w suficie , drugi kanał wentylacja dwóch pokoi na górze... 3 czerwona to wentylacja kuchni i okap , kuchnia jest przesunięta więc i komin chcemy przesunąć żeby był centralnie nad kuchenka, czy mogę do kanału wentylacji kuchni podpiąć też pokój na górze ?? Wychodzą mi 3 kominy , a wolał bym zostać przy 2 , gdzie najlepiej zastosować grzybki ??  Czy jak będę miał na dole kratki wentylacyjne w suficie nie będzie mi się nic skraplało ??

IMG_20200422_210558.jpg

IMG_20200422_210044.jpg

Link do komentarza

Kanały wyciągowe są niezbędne w kotłowni, kuchni i łazienkach. W pokojach mieszkalnych i salonie bez kominka już nie, w nich wystarczy nawiew przez nawiewniki okienne.

Jeżeli kratka wentylacyjna ma być w suficie, a komin wentylacyjny bezpośrednio nad nią na stropie to bardzo złe rozwiązanie. Grozi chociażby skapywaniem wody opadowej.

Zdjęcia są mało czytelne, trudno z tego planu korzystać.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Witam, kupiliśmy dom w stanie surowym zamkniętym. Niestety dopiero zauważyliśmy że nigdzie nie ma kratek wentylacyjnych. Na dachu widać kilka wystających rur pcv zakończonych tzw. grzybkami. Gdy zaczęliśmy wiercić w miejscach gdzie powinny być kratki (według projektu) okazało się że wszędzie jest pustak.

Czy jest taka możliwość że osoby, które robiły kanały wentylacyjne nie zainstalowały rur tylko zrobiły atrapy? Jak można to sprawdzić? Myśl że musimy wszystko kuć i zakładać nową wentylację mnie przeraża... 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...