Skocz do zawartości

budowa domu nadziałce klasy trzeciej, darowizna żony


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.

Mam taki przypadek tylko nie bardzo znajduję odpowiedź dlatego postanowiłem spróbować tutaj.

Chodzi o to, że chcę wybudować dom na działce 42 ary, klasa ziemi 3. jak mnie poinformowano w gminie jest możliwa zabudowa takiej działki ale tylko w zabudowie zagrodowej i muszę mieć powyżej 1 ha gruntu.

To jest jasne dla mnie.

Tylko sytuacja wygląda tak, że: tę działkę 42 ary zona dostała jako darowiznę jeszcze przed ślubem i ona nie ma więcej gruntu na siebie. Natomiast ja mam również darowiznę od moich rodziców i posiadam ponad 3 ha gruntów.

Teraz chcę wystąpić o warunki zabudowy na tej działce (bo ich nigdy nie było) tylko nie wiem czy mogę wystąpić o warunki zabudowy na działkę żony 42 ary klasa 3, dokumentując, że mam ponad 3 ha gruntów, których jestem właścicielem tylko ja a nie zona?

Czy może muszę najpierw pójść do notariusza i spisać z żoną darowizny, ona na mnie te 42 ary i ja na żonę ponad 3 ha, i wtedy będziemy współwłaścicielami wszystkich działek?

Jeżeli ktoś miał taki przypadek lub się orientuje to byłbym wdzięczny za podpowiedź jak to rozwiązać.

Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...