Skocz do zawartości

Linia napowietrzna 15 kV


wyngiel

Recommended Posts

Witam

Mam szybkie pytanko w granicy działki (lecz słup stoi po mojej stronie działki) leci linia napięcia 15kV w jakiej odległości mogę stawiać dom ? Bo z tego co wiem zdania są podzielone mi zależy na rzetelnej informacji.

I czy taka linia jest mocno szkodliwa ?

 

Z góry dzięki Pozdrawiam

Link do komentarza

Budynek może stać w odległości 3 m od przewodów, ale żeby go postawić należy zachować odległość przynajmniej 5 m od przewodów pod napięciem - warunek bezpieczeństwa pracy. Co do szkodliwości - to ta sama jak elektrycznych urządzeń domowych.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Prace trzeba prowadzić w odległości przynajmniej 5 m od skrajnych przewodów lini 15 kV. Przynajmniej taką najmniejszą odległość trzebaa zachować także używając dźwigu czy układając pręty zbrojeniowe. Jeżeli z jakiegoś względu konieczna jest praca w mniejszej odległości, np. pod linią, należy uzgodnić jej warunki z operatorem użytkującym tę linię.

 

Reguluje to rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (rozdział 6, § 55; Dz.U. z 2003 r. Nr 47, poz. 401  § 55 ust. 1-3

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20030470401

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...