Skocz do zawartości

Działka rolna - WZ dla rolnika


Gość

Recommended Posts

Potrzebuję pomocy w rozjaśnieniu sytuacji - kupuję działkę rolną (właściwie 4 działki, łącznie 2ha), gmina bez MPZP, jedna z działek jest zabudowana (dom mieszkalny i obora, są media i nadany adres), ale budynki są do remontu. Po zakupie zostanę rolnikiem, mam zamiar tam prowadzić gospodarstwo. teraz pytanie - żeby cokolwiek zrobić z domem (remont/przebudowa, ewentualnie rozbiórka i budowa nowego) muszę mieć wydane WZ, prawda? Problem jest tylko taki, że raczej ich nie dostanę - klasa ziemi PsIII, do tego w sporym oddaleniu od sąsiadów, a ja będę rolnikiem świeżynką - z tego co czytałam przy takich warunkach nie dostanę WZ na zabudowę siedliskową. Czy to oznacza, że nic z tym domem tak naprawdę nie mogę zrobić? Ani wyremontować, położyć nowego dachu, nic? Bo do zgłoszenia przebudowy też potrzebuję WZ? Czy otrzymanie WZ na samą przebudowę domu różni się od WZ na budowę czy trzeba spełnić takie same warunki w obu przypadkach? Dzięki za wszelkie podpowiedzi!

Link do komentarza
3 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Budynki stoją więc bez problemu można je remontować i zależnie od zakresu robót i rodzaju obiektu bez żadnych pozwoleń lub po złożeniu zgłoszenia. Rozbudowa siedliska będzie również możliwa.

Dziękuję, czyli po prostu składam do starostwa zgłoszenie o remoncie/przebudowie i jeśli nie wymagane jest pozwolenie, to niepotrzebne są WZ?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...