Skocz do zawartości

Przeniesienie kuchni do salonu


Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie odnośnie przeniesienia kuchni do salonu.

Obok salonu znajduje się łazienka. Na ścianie łączącej salon z łazienką umiejscowię zlew i zmywarkę. Na przyległej ścianie, po prawej stronie, kuchnię indukcyjną (okna po prawej stronie są zamurowane). Czy technicznie będzie to możliwie? Szczególnie chodzi mi o wentylację (w salonie nie ma kratki wentylacyjnej). 

Załączam plan domu. Aneks kuchenny ma być w miejscu zaznaczonym na czerwono.

20200416_111338~3.jpg

Link do komentarza
36 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

wentylację można  podłączyć do kanału w ścianie od łazienki.

Ale tylko wtedy, gdy jest WOLNY I NIEUŻYWANY taki kanał w kominie!

 

1 godzinę temu, Mk81 napisał:

Załączam plan domu.

domu, czy mieszkania w budynku wielomieszkaniowym?

Link do komentarza
5 minut temu, uroboros napisał:

Ale tylko wtedy, gdy jest WOLNY I NIEUŻYWANY taki kanał w kominie!

 

domu, czy mieszkania w budynku wielomieszkaniowym?

To jest dom wielorodzinny. Piętro.

Nawet nie chodzi mi o podłączenie okapu bo taki mamy podszafkowy, bez potrzeby podłączania. Chodzi tylko o kratkę wentylacyjną.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Mk81 napisał:

Chodzi tylko o kratkę wentylacyjną.

Chodzi TYLKO o kratkę i AŻ o kratkę...

 

Nie powinno łączyć się kratek wylotowych, tym bardziej w Twojej sytuacji, gdy jedna kratka jest/byłaby z pomieszczenia "mokrego"... masz zapewne wentylację grawitacyjną, w tej chwili  - chyba - dobrze działającą, a jak do tego samego komina dołączysz drugi "ciąg", z mniejszymi oporami - mogą zacząć dziać się cuda...

 

Wybadaj dobrze, czy nie masz wolnego kanału (wg plany wygląda, że nie ma takiego :bezradny:), a właściwie to nie powinno się dziać nic nadzwyczajnego - gazem nie grzejesz... a i nie będziesz gotować dla plutonu wojska...

Link do komentarza

Napisałem, że nie grzejesz,  w sensie, że nie gotujesz, znaczy nie będziesz gotować na gazie, bo planujesz płytę indukcyjną :icon_lol:

 

Nie można powiedzieć, że nie powinien być potrzebny, bo powinien! tylko wentylację w tym pomieszczeniu można załatwić też inaczej - np. wywietrznik przez ścianę w okolicy zamurowanego okna...

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Teraz jasne 😉 Niestety, po prawej stronie dobudowany jest dom. Tak że ten pomysł odpada. Może zrobić wentylację w ścianie z oknem lub zrobić otwór z wiatrakiem do łazienki, który będzie wywiewal powietrze do łazienki.

Wiem, wiem...chyba przekombinowane 😉

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...