Skocz do zawartości

Wypoziomowanie szafek kuchennych.


Lukas22

Recommended Posts

Witam, od 2 dni walczę z ustawieniem szafek kuchennych. Problem jest taki że podłoga nie ma poziomu, a w zasadzie każda kafelka ma inny poziom. W związku z tym ustawienie jednej szafki jest bardzo trudne a przesuwając szafkę o mm wszystko szlag trafia. Jak przeprowadzam regulację? Ustawiam odsunięcie szafek od ściany, następnie zaczynam regulować szafkę która jest w najwyższym punkcie kuchni, w tym przypadku od strony drzwi i lecę 1 2 3, jak jestem przy trzeciej szafce na pierwszej przez przesunięcie nie ma poziomów. Poziomy sprawdzam dwoma poziomicami, po długości i w poprzek. Zastanawiałem się czy by nie scalić 3 szafek na raz względem krawędzi i skręcić  skrętakami a następnie wyregulować całość na raz? Zapewne nie będzie to łatwe przez ciężar korpusów, ale nic innego mi nie przychodzi do głowy. Pozdrawiam.

IMG_20200420_145837.jpg

IMG_20200420_160920.jpg

Link do komentarza
8 minut temu, Lukas22 napisał:

Witam, od 2 dni walczę z ustawieniem szafek kuchennych. Problem jest taki że podłoga nie ma poziomu, a w zasadzie każda kafelka ma inny poziom. W związku z tym ustawienie jednej szafki jest bardzo trudne a przesuwając szafkę o mm wszystko szlag trafia. Jak przeprowadzam regulację? Ustawiam odsunięcie szafek od ściany, następnie zaczynam regulować szafkę która jest w najwyższym punkcie kuchni, w tym przypadku od strony drzwi i lecę 1 2 3, jak jestem przy trzeciej szafce na pierwszej przez przesunięcie nie ma poziomów. Poziomy sprawdzam dwoma poziomicami, po długości i w poprzek. Zastanawiałem się czy by nie scalić 3 szafek na raz względem krawędzi i skręcić  skrętakami a następnie wyregulować całość na raz? Zapewne nie będzie to łatwe przez ciężar korpusów, ale nic innego mi nie przychodzi do głowy. Pozdrawiam.

IMG_20200420_145837.jpg

IMG_20200420_160920.jpg

Tańszych poziomic nie było ??

Do ustawiania szafek dolnych musisz mieć co najmniej dwumetrową poziomicę ....która kosztuje  ok 100zł drugą poziomicę 60tkę ....i wtedy coś wyjdzie ....a tą poziomicę ze zdjęcia sprzedaj razem z puszkami po browarach.

 

Link do komentarza
Przed chwilą, Lukas22 napisał:

Oczywiście mam 2m poziomicę, tylko proszę mi wyjaśnić w jaki sposób ona ma mi ułatwić ustawienie szafek jak i tak każda z osobna muszę ustawić? 

IMG_20200420_174246.jpg

Stawiasz wszystkie szafki do poziomu jedna po drugiej do tej długiej poziomicy , do krótkiej poziomiocy ustawiasz poziom poprzeczny szafek ..ale to jest drugorzędne

Link do komentarza
21 minut temu, uroboros napisał:

A jak w tym miejscu przestawisz tę poziomicę o 180 stopni, to co ona wtedy pokazuje?

Pokazuje takie samo nachylenie, poziomice może nie są wysokiej klasy ale są sprawne.

 

No tyle co wy napisaliście to ja wiem, pytanie było raczej do osób które ,,na co dzień" zajmują się ustawianiem szafek :) ustawienie idealnie do poziomu w tym przypadku jest prawie nie wykonalne, i pewnie bym się tymi poziomami nie przejmował gdyby nie to że przez to nie umiem zamontować frontu z zmywarki. Szafki muszą idealnie przylegać do zmywarki, minimalna różnica w poziomie czy pionie powoduje kolizje frontu z szafką obok.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...