Skocz do zawartości

Pilna pomoc. Wylewki, problem czy nie..


Recommended Posts

Hej wszystkim wspaniałym 😉 

 

Chciałbym mieć do Was pytanie i zapytac czy potrzebnie mam takiego stresa czy może nie ma się czym martwić. 

 

 

Na obrazku postaralem się zobrazować w czym leży problem. 

Zacznę może od tego, że ściana fundamentowa nie jest w poziomie, ale to nie mój główny problem. 

 

Problem polega na tym, że posadzka właściwa jest na wysokości końca sniany fundamentowej. Czy tak może zostać? Mamy ogrzewanie podłogowe. 

 

Od strony drzwi wejściowych wylewka jest równa ze ściana fundamentową, po drugiej stronie budynku nachodzi za to jakieś 9 cm na pierwszego pustaka ceramicznego. 

Proszę Was o poradę czy mogę spać spokojnie, bo chyba osiwieje.. 

 

Dziękuję kochani za wszelką pomoc. 

IMG_20200420_154857.jpg

Edytowano przez dominik12171 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jeśli masz takie wątpliwości;

5 godzin temu, dominik12171 napisał:

czy mogę spać spokojnie, bo chyba osiwieje.. 

to opisuj dokładnie sytuację i ewentualny problem - akurat to są istotne elementy!

 

A jak wygląda izolacja pozioma pod pustakami? jest wywinięta od strony wylewki do góry i na jaką wysokość? Czy oddziela wylewkę od pustaków?

1 godzinę temu, dominik12171 napisał:

Na chudziaku też jest zbrojenie

??? Na chudziaku, czy warstwa chudziaku jest zbrojona -  co to za zbrojenie?

Link do komentarza
9 godzin temu, uroboros napisał:

Jeśli masz takie wątpliwości;

to opisuj dokładnie sytuację i ewentualny problem - akurat to są istotne elementy!

 

A jak wygląda izolacja pozioma pod pustakami? jest wywinięta od strony wylewki do góry i na jaką wysokość? Czy oddziela wylewkę od pustaków?

??? Na chudziaku, czy warstwa chudziaku jest zbrojona -  co to za zbrojenie?

Przeoraszam za brak tych informacji. Oczywiście zbrojenie jest zatopione w betonie. Zbrojenie z drutu. Nie pamiętam jakie oczka. 

 

Na chudziaku jest folia budowlana, która została wywinięta poniżej linii wylewki.  wylewka właściwa ma wysokość jakieś 7 cm. Folia budowlana wystaje na wysokość około 15 cm od chodziaka. Czyli nachodzi na wylewke właściwą tylko jakieś 3 cm. 

Edytowano przez dominik12171 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

I ta izolacja/folia powinna być przedłużona wyżej, tak aby zapewnić szczelność, ponad wylewką na podłogówce... oprócz tego ta taśma dylatacyjna... Wtedy wylewka może zachodzić na pustak te parę cm.

Link do komentarza
14 minut temu, uroboros napisał:

I ta izolacja/folia powinna być przedłużona wyżej, tak aby zapewnić szczelność, ponad wylewką na podłogówce... oprócz tego ta taśma dylatacyjna... Wtedy wylewka może zachodzić na pustak te parę cm.

Dziękuję za odpowiedź, czy w takim razie ostatnia wylewka może być na poziomie ostatniego bloczka fundamentowego?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...