Skocz do zawartości

Płyta betonowa z gruzem silikatowym?


Recommended Posts

Mam do wykonania jakieś 5m kwadratowych utwardzenia ziemi (a właściwie piachu) w zakamarku ogrodu. Zdecydowałem się na beton. Obciążenie nie będzie duże, ale potrzebna jest płaska i równa płyta. Z uwagi na realia będzie to beton ukręcony z gotowych zapraw.

 

Tanio nie będzie, ale przy tej ilości betonu inne opcje wcale nie są lepsze: Z betonowni trzeba wziąć wielokrotnie więcej. Do samodzielnego kręcenia z cementu i żwiru muszę kupić całą wywrotkę tegoż – cenowo wyjdzie może nawet drożej niż gotowa zaprawa, a jeszcze muszę znaleźć na ten żwir miejsce – przecież nie wysypię go na ulicę, ani na rabatki żony. Kupowanie żwiru w workach z kolei nie za bardzo jest konkurencyjne w porównaniu z gotową zaprawą. Innej opcji w okolicy nie widzę. Pewnie ideałem byłaby ekipa, która przywiezie niewielką ilość żwiru i cement oraz na miejscu, sypiąc prosto z mini ciężarówki zrobi i wyleje mi ten beton, ale zainteresowanie takim zakresem robót ze strony potencjalnych wykonawców jest, eufemistycznie mówiąc, znikome.

 

Do wypełnienia podczas utwardzania jest dziura o głębokości sięgającej 25cm – trochę grubo. Trochę wypełnię ją odrobiną sporych kamieni polnych. Ale kamieni za dużo nie mam. Za to mam trochę (sensowną ilość jak na taka robotę) mniej i bardziej potłuczonych białych cegieł (obstawiam, że to silikat).

 

Czy takie cegły nadadzą się pod beton, albo do zatopienia w betonie? Czy mogę sobie tylko kłopotów nimi narobić?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...