Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Stelaż podtynkowy - wątpliwości z podłączeniem odpływu


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

 

Jestem na etapie remontu własnej toalety  w bloku z wielkiej płyty i padło na montaż stelażu podtynkowego. Będzie się znajdował przy szachcie z pionami, i jak z jego właściwym wstępnym zamocowaniem jakoś sobie poradziłem to na etapie podłączenia odpływu zaczęły się schody. Oczywiście priorytetem jest możliwie największe cofnięcie stelażu (w głąb pomieszczenia), tak aby jednak zyskać każdy cm przestrzeni pomiędzy kolanami, a drzwiami.

 

Z głównego pionu kanalizacji wychodzi trójnik fi 110/110 z kątem 67 stopni, zamocowany poniżej poziomu gotowej podłogi (jego dolna krawędź jest około -3cm w stosunku do gresu). I jedyne sensowne połączenie jakie udało się uzyskać jest poprzez rurę elastyczną (fi 90/110) - jak na zdjęciach. Zastanawiam się tylko czy taka rura wytrzyma kilkanaście lat, oraz czy kąty spadku nie są zbyt duże. Być może głupie pytania, ale pierwszy raz montuje tego typu stelaż, i chciałbym uniknąć jakiś problemów.

 

Na kolejnych zdjęciach, pokazuje jak wygląda sytuacja przy zastosowaniu kolanka opływowego (fi 90/110), i chcąc połączyć to kolankami fi 110, wychodzę za wysoko z górną krawędzią kolanka (gdzie mam poziomą płaszczyznę) i bez podniesienia stelaża o jakieś 5-8 cm ? w górę nie jest możliwe połączenie. (Oczywiście uprzedzając stelaż przy znaczniku 1,0 m ustawiony obecnie na wysokość 1,03 m).

Być może któryś z kolegów miałby jakieś sugestie z zastosowaniem połączenia na sztywno (kolanka), bądź też używał tej rury elastycznej i może potwierdzić trwałość takiego rozwiązania.

 

pozdrawiam i dziękuje za wszelkie komentarze.

 

20200416_174406.jpg

20200416_174441.jpg

20200416_184701.jpg

20200416_184722.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

 

uroboros - obecnie zwykły kompakt mam harmonijką i od 2 lat nic się nie dzieje, ale jednak zabudowa to co innego.

 

Oczywiście wiem że można czarną rurę skrócić (kupiłem specjalnie taką już krótszą od razu z redukcją średnicy na 110).

 

Kombinowałem z kolankami (właściwie wziąłem całą torbę z sklepu) i wychodzi że czarną rurę musiał bym uciąć mniej więcej w połowie przejścia z średnicy 90 na 110, co nie pozwoli na uzyskanie szczelnego połączenia.

 

Jutro mogę pokazać jak to wygląda z kolankami.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kombinowałem dziś za radą uroboros z kolankiem nastawnym i faktycznie zajmuje dosyć dużo miejsca, owszem regulacja kątów na pierwszy rzut oka wiele ułatwia, ale po kilkunastu próbach nie udało mi się uzyskać żadnego satysfakcjonującego położenia.

 

Natomiast z kolankami na sztywno, jak widzicie płaszczyzna górna kolanka wychodzi zbyt wysoko, nawet mając w zamyśle skrócenie czarnej rury, to punkt łączenia wyszedł by powyżej ograniczników (w stosunku do zdjęcia czarne kolanko powinno jeszcze pójść ok 0,5 cm do dołu) poziomych, a jeszcze musi dojść redukcja 90/110 około 1 cm.

 

Najlepiej wychodzi rozwiązanie z kolankiem 90 stopni, ( i wyjściem z stelaża na wprost)ale niestety zbyt wysuwa stelaż do wewnątrz pomieszczenia, co zmusza do odrzucenia tej opcji.

 

Myślałem o skręceniu trójnika na pionie o około 90stopni w prawo, ale wtedy pomiędzy stelażem na pionem były by trzy kolanka 90 stopni, i to też chyba nie bardzo :/

20200417_204912.jpg

20200417_210228.jpg

20200417_210241.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 miesiące temu...
 • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jak masz problem z trzymaniem szklanki z herbatą, czy piwem, albo z trzymaniem  moczu - to koniecznie...   Dlaczego wodoodporna??? może PLAMOODPORNA...   Jak wymienisz samą piankę, to nabierzesz wprawy i za niedługi czas będziesz umiał szybko powtórzyć tą operację, jak się znowu "wysiedzi"...   Jeśli ma to być NA DŁUŻEJ - trzeba wymienić sprężyny... ale to trzeba UMIEĆ... mieć dostęp do nowych sprężyn w odpowiednim wymiarze (można zamówić w specjalistycznym zakładzie z przesyłką), wiedzieć KTÓRE i JAK zamontować, żeby nie "wystrzeliły"... (da się, bo przecież tapicer tak robi)...   Masz czas i chęci - wszak nie święci garnki lepią - próbuj, ale tak, żeby za jakiś czas tapicer zechciał przyjąć do poprawek, albo do odtworzenia układu sprężyn...  
  • Istnieje coś takiego jak nieprzekraczalna linia zabudowy, wydana dla tej działki i może ona być inna niż te 8 m od krawędzi drogi... nie do końca zależy ta odległość od decyzji zarządcy drogi, wyznaczona jest w warunkach zabudowy działki, czy terenu... Szukaj w  warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu Czytaj więcej na Prawo.pl: https://www.prawo.pl/biznes/nieprzekraczalna-linia-zabudowy,145242.html  
  • W którą stronę ten przeskok - czy na pewno na ubytek wody z bojlera? A może jednak w drugą stronę? Mam pewne podejrzenie, ale nie będę pisal, bo niektórzy będą mnie chcieli obśmiać
  • Witam.   Chcę wybrać projekt domu i z wysuniętym garażem (w budynku) na 2 metry. Działka jest zlokalizowana blisko drogi powiatowej i zgodnie z artykułem 43 ustawy o drogach, obiekty budowlane przy drodze powiatowej powinny zachować odległość od zewnętrznej krawędzi drogi 8 m. Odstępstwa od wyżej wymienionych przepisów są możliwe tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Mniejsza odległość budynku od drogi zależy od decyzji zarządcy drogi. Inwestor musi uzyskać zgodę odpowiedniego zarządcy drogi przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.  Projekt domu jest wykonany wraz z wysuniętym garażem na 2 m. i zastanawiam się czy zarządca drogi wyrazi zgodę na to żeby wysunięty garaż postawić w odległości 6 m. natomiast budynek z wejściem głównym będzie znajdował się w odległości przepisowej czyli 8 m. Czy mieliście już podobną sytuację i uzyskaliście takie pozwolenie? Zastanawiam się co może oznaczać "uzasadniony przypadek" i co napisać w takim wniosku.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...