Skocz do zawartości

Szczelina między szafą a ścianą


Recommended Posts

Mam bardzo nierówną szczelinę między ścianą a szafą w przedpokoju. Szczelina ta ma najróżniejsze wymiary na długości 256 cm i rozjeżdża się w 2 płaszczyznach. Przez krzywą ścianę.

Wygląda to tak: PqE2Rl9.jpgVRGcciw.jpg

Próbowałem przystawiać aluminiową listwę dylatacyjną, ale się nie sprawdza. Na odcinku max 50 cm jest dobrze, za to w drugiej skrajnej części szczeliny listwa jest zupełnie na innej orbicie.
Próbowałem też zakleić to tapetą, ale wygląda jeszcze gorzej..

Jakiś pomysł jak to załatać?

Edytowano przez Piotr_Budowniczy (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
15 godzin temu, Piotr_Budowniczy napisał:

Szczelina ta ma najróżniejsze wymiary na długości 256 cm i rozjeżdża się w 2 płaszczyznach. Przez krzywą ścianę.

W takiej sytuacji są dwa wyjścia: pierwsze to wyprostować ścianę, a druga - przyzwyczaić się do widoku i nie zauważać szczeliny...

Link do komentarza
19 godzin temu, uroboros napisał:

To są drzwi otwierane?

Tak.. XD

4 godziny temu, uroboros napisał:

W takiej sytuacji są dwa wyjścia: pierwsze to wyprostować ścianę, a druga - przyzwyczaić się do widoku i nie zauważać szczeliny...

Wygładzić owszem, ale wyprostować to się nie da. Pozdrawiam z bloku z wielkiej płyty. Kiedyś się budowało z marginesem błędu 5 cm.

 

Dobra, już sobie poradziłem. Byłem w castoramie i zakupiłem listwę kątową, którą można zginać pod dowolnym kątem.

 

Podaje produkt:

https://www.castorama.pl/listwa-katowa-22-x-22-mm-brzoza-zlota-2-6-m-id-68850.html

 

 

Pomyślałem, że może to być również fajny dodatek do wykończenia krawędzi przy wnęce na okno.

Edytowano przez Piotr_Budowniczy (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
12 godzin temu, animus napisał:

To musi być jej bok, bo ma listwę przypodłogową.

Chodziło mi o to, czy drzwi są otwierane na zawiasach, czy też przesuwane...

Przy przesuwanych jest większe pole do manewru, prze otwieranych - tutaj - praktycznie żadne...

 

 

18 godzin temu, Piotr_Budowniczy napisał:

zakupiłem listwę kątową, którą można zginać pod dowolnym kątem.

I jak sprawdza sie - jeśli w ogóle się sprawdza - ta zakupiona listwa?

Pewnie widać teraz szpary przy "kamieniach"?

Link do komentarza

wMRW38M.jpgVtHq0vG.jpg

qQyAJ2O.jpg

 

Wydawało się, że przykleję te listewkę szybko i sprawnie, a okazało się że troszkę się napracowałem przy tak małej rzeczy. Najpierw musiałem odjąć trochę tynku ze ściany na dole, żeby kawałek listwy wszedł w szczelinę. Przyłożyłem na sucho. Okazało się, że gdy dociskałem ją z w jednym miejscu, to odchodziła w drugim... Posmarowałem klejem montażowym ścianę, tył szafy i samą listwę. Wziąłem gwoździki i elegancko przybiłem, uważając żeby nie dobić się do betonu. Uciąłem główki gwoździków i ich nie widać. :D Tylko w jednym miejscu mi się nie udało i gwóźdź mi się zgiął szarpiąc troszeczkę listwę, ale i tak nikt nie zwróci na to uwagi.

 

Bardzo mi się podobają te listwy wykończeniowe i zainspirowałem się, że zrobię z nich kilka innych rzeczy do których potrzebuję aż 20 metrów tego towaru w różnych wariantach. :D 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...