Skocz do zawartości

Ściany działowe w moim domu z lat 80


ikerlas

Recommended Posts

3 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Wygląda na beton komórkowy, a czy dobry to zależy jakie ma spełniać wymagania. Na ściankę działową może być.

Mury dom są wzniesione cegła pełna i od wewnątrz właśnie ten materiał, który załączyłem na zdjęciu. To dobrze?
Dom jest z lat 80 i drugie moje pytanie to promieniotwórczość tego materiału, sąsiad mówił, że to wielkie dziadostwo i cała tablica mendelejewa tam jest.

Link do komentarza
15 minut temu, uroboros napisał:

Promieniotwórczość takich materiałów jest przereklamowana... jest wszędzie... otoczenie zawsze wykazuje jakiś tam stopień promieniowania...

Ściany zewnętrzne domu są zbudowane z cegły pełnej natomiast wewnątrz właśnie jest ten materiał ktory wstawiłem w moim poście na samej górze. To dobre materiały, lepsze niż np. dom z białej cegły z tamtych lat?

Link do komentarza
4 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Na ściankę działową może być.

Spełnia wymagania wytrzymałościowe, akustyczne, więc - może być!

Tysiące domów jest tak budowanych...

nie masz chyba zamiaru burzyć tych ścian i budować ich z "lepszego" materiału...

 

W czym masz problem?

Link do komentarza
17 minut temu, uroboros napisał:

Spełnia wymagania wytrzymałościowe, akustyczne, więc - może być!

Tysiące domów jest tak budowanych...

nie masz chyba zamiaru burzyć tych ścian i budować ich z "lepszego" materiału...

 

W czym masz problem?

Nie no co ty... Uspokoiłeś mnie w temacie solidności tego domu, bo wydaje mi się, że solidnie jest zbudowany mimo, że jest z roku 83.
Muszę Ci wspomnieć o tym, że w moim miasteczku dużą wagę przykłada się do rozwoju ogrzewania geotermalnego. Miasteczko w  którym mieszkam zrobiło odwiert geotermalny ponad 10 lat temu i teraz ostro idą w tym kierunku. Był u mnie projektant sieci, który robi projekt przyłączy do domków jednorodzinnych, całość przyłącz ma być w 100% dofinansowana.

Pojawia się pytanie czy to się sprawdzi u mnie, czy to dużo droższe będzie od węgla, no ale...

Edytowano przez ikerlas (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Sam jestem ciekawy jak takie kalkulacje wyglądają...

Popytaj u sąsiadów, którzy już w to weszli...

Nie jest chyba źle, a na pewno czyściejsze powietrze nad miastem - pięknym zresztą, choć rynek za bardzo wybrukowany :bezradny:

Link do komentarza
49 minut temu, uroboros napisał:

Sam jestem ciekawy jak takie kalkulacje wyglądają...

Popytaj u sąsiadów, którzy już w to weszli...

Nie jest chyba źle, a na pewno czyściejsze powietrze nad miastem - pięknym zresztą, choć rynek za bardzo wybrukowany :bezradny:

Fajnie mieszkać w takim małym miasteczku, gdzie w sumie wszystko jest niż np w takiej zabetonowanej, Łodzi. Cenie ciszę i spokój. Odnośnie sąsiadów, to nie ma kogo zapytać.

Link do komentarza

A w Goetermii? Może mają jakies kalkulacje...

 

Doczytałem:

3 godziny temu, ikerlas napisał:

Był u mnie projektant sieci, który robi projekt przyłączy do domków jednorodzinnych, całość przyłącz ma być w 100% dofinansowana.

Nawet się nie zastanawiaj!

 

Czym teraz grzejesz?

Link do komentarza
39 minut temu, uroboros napisał:

A w Goetermii? Może mają jakies kalkulacje...

 

Doczytałem:

Nawet się nie zastanawiaj!

 

Czym teraz grzejesz?

Węglem.

 

Parametry tej wody:
temperatura 71 stopni C, wydajność otworowa od 116,5 m3/h (samowypływ) do wydajności 300 m3/h (pompowanie za pomocą pomp) oraz ogólna mineralizacja na poziomie 442 mg/l wody.

 

Edytowano przez ikerlas (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...