Skocz do zawartości

Wzmocnienie ugiętego stropu


Recommended Posts

Cześć. Jestem na forum pierwszy raz. Szukam sposobu na wzmocnienie ugiętego stropu. Sprawa wygląda tak: dom jest z lat 70 składa się z suteryn, parteru , pietra i niezamieszkanego poddasza. Pomieszczenia na parterze i piętrze są takie same,  suteryny różnią się tylko tym że jest w 1/4 budynku to  garaż (belki wzmacniające w suterynach są tam gdzie powinny być i nie są popękane).Na stropach betonowych były tregle i deski a przestrzeń pod deskami wypełniona piaskiem i hasiem .Po zdemontowaniu desek i tregli (chcę ułożyć 5 cm styropianu i 5/6 cm wylewki) chodząc po stropie czuć delikatne drgania, pomieszczenia 5m/4m. Największe  ugięcie jest na stropie miedzy poddaszem a piętrem w jednym pokoju większe w drugim mniejsze.Ugięcie jest około 6 cm,  strop jest za zbrojony drutem nieżebrowanym w jedną stronę idzie drut fi 10 mm 12 mm a w drugą fi 6 mm oczka około 12 cm 15 cm. Myślałem nad wzmocnieniem tego stropu, wstawić 2 sztuki  dwuteownika 100 heb rozmieszczonego symetrycznie pod stropem między ścianą zewnętrzną a nośną  ( na ścianie 4 m) lub ulać belkę szerokość 150mm na 100mm za zbrojoną drutem żebrowym 12mm połączonym ze zbrojeniem stropu .

Link do komentarza

Dość duże to ugięcie, ale nie wiadomo, czy to ugięcie, czy tak było zaszalowane?

A czy są jakieś pęknięcia?

Zamieść jakiśrysunek, fotki.

Ja bym radził jednak wizytę na miejscu jakiegoś konstruktora

7 godzin temu, romgo napisał:

ulać belkę szerokość 150mm na 100mm za zbrojoną drutem żebrowym 12mm połączonym ze zbrojeniem stropu

Taka belka (4m dług) to chyba ledwo siebie utrzyma. Tak na oko oceniam.

Link do komentarza

Nie ma pęknięć od strony pokoju (na suficie)jest tylko pęknięcie od strony strych przy ścianie . Belki raczej nie będę ulewać  tylko podeprę dwuteownikiem 100 lub 120 po środku dwie sztuki złączone ze sobą. Na strych będzie tylko ocieplenie na stropie. Fotki postaram się zrobić po świętach ,nie mieszkam tam remontuje cały dom.Pozdrawiam cześć

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...