Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dcieranie gładzi żyrafą - pytania początkującego


Recommended Posts

Witam. Za jakiś czas czeka mnie kładzenie i docieranie gładzi w dwóch pomieszczeniach. Ogólnie nie jest to mój pierwszy kontakt z gładzią, ale zawsze docierałem ją ręcznie. Teraz zamówiłem PARKSIDE PWDS 920 A1, 710 W. Wiem, że może nie jest to profesjonalny sprzęt, ale będzie on używany do celów prywatnych i tylko sporadycznie. Jako, że będzie to mój pierwszy kontakt z żyrafą mam do Was kilka pytań:
- jaka granulacja papieru będzie najlepsza? Na jakiś stronach budowlanych przeczytałem, że od 100 do 180. Tu na forum natomiast że wystarczy 100-140. Proszę o potwierdzenie
- Jaka jest "żywotność" tego papieru? czy na te dwa pomieszczenia wystarczy jeśli kupię np. 20 krążków?
- Na forum czytałem, że do żyrafy powinna być twarda gładź. Prosiłbym o kilka propozycji, które nie będą drogie i najlepiej do samodzielnego rozrabiania. Zakupy będę robił w jakiejś Mrówce, więc dobrze gdyby dana gładź byłą ogólnodostępna.
- Czy jeśli nie będę podpinał odkurzacza, to lepiej kupić tarcze bez otworów?
- Czy docierając żyrafą zalecane jest kładzenie grubszej warstwy gładzi? Bo podejrzewam, że ściera ona dosyć mocno.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pawel1615 napisał:

Czy jeśli nie będę podpinał odkurzacza, to lepiej kupić tarcze bez otworów?

Po pierwszych dwóch minutach polecisz po odkurzacz .

Papier 150 , jeżeli będzie miękka gładź - a takie w większości są gotowe z wiadra ( Śmig , FransPol ) to papier 180 i niepełne obroty na tarczy . Shethrock jest chyba jedną z twardszych gładzi gotowych . Jeżeli chcesz mieszać to może być Stabil z worka .

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, joks napisał:

Po pierwszych dwóch minutach polecisz po odkurzacz

Tylko nie po ten swój, domowy... Odkurzacz przemysłowy, przystosowany do zbierania pyłu z docierania gładzi można wypożyczyć. Nie każdy Karcher ma system filtracji tak drobnego pyłu i dość szybko można go zniszczyć, a taki do żyrafy trochę kosztuje, dużo więcej niż ta żyrafa, zatem chyba nie warto go kupować...

do sporadycznego użycia...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawel1615 napisał:

Co myślicie, żeby na pierwszą warstwę dać C-45 20 kg CEKOL (z tego co wiem jest dosyć twarda),

Może być ..

 

2 godziny temu, pawel1615 napisał:

a na drugą Master Mas lub SUPER FINISZ GT-120 MEGARON?

Z tymi nie miałem styczności .

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy ty rozumiesz słowo pisane - przecież piszę, że "może potraktowali teścianki jako dodatkową podporę". To nie znaczy - że uważam, że to dobrze! Pomocniczy przykład: Kiedyś pacjentowi amputowano nie tę nogę, co trzeba, bo ją potraktowali lekarze, jako tę do ucięcia. Była do ucięcia? Obciążył, być może zbyt mocno, co może źle wpłynąć na strop i na ścianki.  Nie każde kilka prętów z betonem = wieniec.  wystarczy chyba - jak zwali się strop. To mało? Wymieniłem kilka czynników - a jaki wstrząs? Np upadek  ciężkiego przedmiotu, działanie jakiegoś urządzenia powodującego drgania płyty... Kilka, kilkanaście osób tańczących rytmicznie na stropie też może mieć wpływ.... Wszystko zależy od obecnej granicy tolerancji. Ale to wszystko dywagacje - bo nie wiadomo, na czym oparty jest strop!
  • nie, nie jest ok     no to jest konstrukcyjna czy nie? bo jak podpora to jest, czyż nie? czy tylko leciutko?     dobre, związał ze stropem, ale ich nie obciążył wylewając wieniec, ciekawe do czego służy wieniec     wstrząsu? uuu, a jakiego? Śląsk? i co się ma zawalić? strop? ściana? chałupa?    to wszytko to rozumiem, że doświadczenie doświadczonego nie konstruktora? kreatywne, nie powiem, że nie    
  • Jeśli chodzi o uzgodnienia - jest zgoda na budowę takiego tarasu od wspólnoty mieszkaniowej. Jest tam kilka warunków, m. in. maksymalne obciążenie, ale jest to dalekie od wagi takiego tarasu. Nie mozna też uszkodzić hydroizolacji, dlatego słupki mają być zrobione na izolacji bez jej przerywania. 
  • Jeśli tak jest - to powinno być ok. Choć nie wiem, po co wstawili te zbrojenia na ścianki - może po to by uzupełnić te przestrzenie między stropem a ścianką. Albo potraktowali te ścianki, jako dodatkową podporę, ale to może być błąd - bo płyta zwykle nie jest zbrojona na takie podpórki i mogą one szkodzić konstrukcji. Być może - jeśli są to ścianki niestabilne - np stojące samodzielnie, nie krzyżujące się - to chciał je związać ze stropem, żeby się nie przewrociły. W sumie to by trzeba spytać tego - co wykonywał ten strop - albo zobaczyć na projekt.  Jeśli wisi na tych sciankach 12 cm - to to, że stoi, nie znaczy - że się nie zwali. Kwestia czasu, wstrząsu, dociążenia stropu, itd... Przecież katastrofy budowlane b często nie następują od razu - zwykle stoi jakiś czas. Czasem nawet dość długo - takie trwanie na krawędzi.
  • Masz projekt zbrojenia stropu? Szczególnie nad tymi "wieńcami" na ściankach 12 cm...   Jak mocniej obciążysz strop w okolicy "poduszki betonowej" z wieńcem (oczywiście dalej od podparcia na nośnej, konstrukcyjnej ścianie), to przecież  i on - ten "wieniec" - się ugnie  i wtedy ściana może popękać... Nie musi... ale może...
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...