Skocz do zawartości

Dcieranie gładzi żyrafą - pytania początkującego


pawel1615

Recommended Posts

Witam. Za jakiś czas czeka mnie kładzenie i docieranie gładzi w dwóch pomieszczeniach. Ogólnie nie jest to mój pierwszy kontakt z gładzią, ale zawsze docierałem ją ręcznie. Teraz zamówiłem PARKSIDE PWDS 920 A1, 710 W. Wiem, że może nie jest to profesjonalny sprzęt, ale będzie on używany do celów prywatnych i tylko sporadycznie. Jako, że będzie to mój pierwszy kontakt z żyrafą mam do Was kilka pytań:
- jaka granulacja papieru będzie najlepsza? Na jakiś stronach budowlanych przeczytałem, że od 100 do 180. Tu na forum natomiast że wystarczy 100-140. Proszę o potwierdzenie
- Jaka jest "żywotność" tego papieru? czy na te dwa pomieszczenia wystarczy jeśli kupię np. 20 krążków?
- Na forum czytałem, że do żyrafy powinna być twarda gładź. Prosiłbym o kilka propozycji, które nie będą drogie i najlepiej do samodzielnego rozrabiania. Zakupy będę robił w jakiejś Mrówce, więc dobrze gdyby dana gładź byłą ogólnodostępna.
- Czy jeśli nie będę podpinał odkurzacza, to lepiej kupić tarcze bez otworów?
- Czy docierając żyrafą zalecane jest kładzenie grubszej warstwy gładzi? Bo podejrzewam, że ściera ona dosyć mocno.

Link do komentarza
12 godzin temu, pawel1615 napisał:

Czy jeśli nie będę podpinał odkurzacza, to lepiej kupić tarcze bez otworów?

Po pierwszych dwóch minutach polecisz po odkurzacz .

Papier 150 , jeżeli będzie miękka gładź - a takie w większości są gotowe z wiadra ( Śmig , FransPol ) to papier 180 i niepełne obroty na tarczy . Shethrock jest chyba jedną z twardszych gładzi gotowych . Jeżeli chcesz mieszać to może być Stabil z worka .

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, joks napisał:

Po pierwszych dwóch minutach polecisz po odkurzacz

Tylko nie po ten swój, domowy... Odkurzacz przemysłowy, przystosowany do zbierania pyłu z docierania gładzi można wypożyczyć. Nie każdy Karcher ma system filtracji tak drobnego pyłu i dość szybko można go zniszczyć, a taki do żyrafy trochę kosztuje, dużo więcej niż ta żyrafa, zatem chyba nie warto go kupować...

do sporadycznego użycia...

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...