Skocz do zawartości

Ocieplenie elewacji styropianem - jak zrobić to dobrze?


Recommended Posts

Ocieplić ściany styropianem w domu jednorodzinnym to żadna sztuka. Ale zrobić to dobrze - już tak. Podpowiadamy o czym trzeba pamiętać i jakich błędów unikać. Bo nawet kupienie najlepszego styropianu na rynku niewiele da, jeżeli jego aplikacja będzie wadliwa.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/90874-ocieplenie-elewacji-styropianem

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Ja tam kołków nakupiłem... z 800szt chyba.

Ale za to listwy startowej nie. Mój mentor kazał mi to na razie od spodu zbroić siatką a resztę on już sam wykończy jak przyjdzie na niego pora :)

Na pytanie w składzie budowalnym czy kupują ludzie te listwy Pan powiedział, że tak... 1 na 100 kupuje.

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 minutę temu, retrofood napisał:

Więc ja bym kupił. Bo nagły owczy pęd zawsze jest jakiś podejrzany. 

1 na 100 domów jest też z basenem.... hmmm :scratching:

 

Raz, że kosztuje to ok tysiaka a dwa ponoć strasznie ta listwa jest wk..jąca. Jakby kupic 3 razy droższą to może by ułatwiła robotę.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Komentarz dodany przez analityk:
Artykuł teoretycznie ciekawy ale niekompletny. Elementy krytyczne i kłopotliwe to obróbka przy dachu i oknach. A o tym w artykule mało i ogólnie. Przydałoby się więcej informacji i zdjęć. Spotkałem się z poglądem fachowca, że ocieplenie należy zaczynać od dachu. I nie wiem czy mnie robił w trąbę, czy miał rację. Jest w tym coś na rzeczy, bo obróbka dachu przy robocie od dołu jest upierdliwa, a zaczynając obróbkę od góry mamy łatwiej manipulować elementem przestrzennym styropianu i zrobić to dokładniej. Listwa startowa od dołu powoduje, że każdy amator jest w stanie zrobić w miarę bezbłędnie oklejenie. Ja robiłem na pianę poliuretanową i polecam. Koszt może wyższy ale nie ma problemu z odstępami między płytami.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...