Skocz do zawartości

Wykonawca nie podpisał umowy, wykonał pracę chce zapłaty, a pokłócił się z kierownikiem budowy


Recommended Posts

Witam Państwa to mój 1 post, także Dzień dobry.
Piszę do Państwa, bo nie znalazłem nic pasującego do mojej sytuacji.

Mam umowę z wykonawcą powiedzmy głównym na stan surowy otwarty.
Wykonawca na pewnym etapie poprosił "kolegę swojego" o wykonanie kanalizy i wkopanie rury przyłącza wody, żeby iść dalej z robotą i nie mieć przestoju przed zasypką.
-Kolega tego wykonawcy głównego nie uzgodnił z kierownikiem robót, ani ze mną zakresu prac orientacyjnej ceny materiałów/ robocizny kompletnie NIC, dowiedziałem się o wykonanej pracy jak na budowie rury zobaczyłem wkopane.

-"Kolega" wykonał pracę i po miesiącu zgłosił się telefonicznie do kierownika robót / budowy po pieniądze przedstawił mu kosztorys powykonawczy w formie i tu nie żartuje: Materiały 1600 / Robocizna 1000/ razem 2600.
-Pokłócili się z kierownikiem robót, praca nie jest odebrana przez kierownika robót, brak protokołu odbioru (brak możliwości wykonania prób szczelności bo brak wody).
-Kierownik mówi że wykonawca zrobił nie prawidłowo (zgięta rura PE w ziemi przed domem i wymaga złączki) jeden skarży na drugiego. Jednak "Kolega" pracę wykonał w dobrej wierze. Pytanie tylko czy mnie na pieniądzach nie roluje i na jakości wykonania

I teraz pytania:
-Komu wierzyć? Czy trzeba robić próby ciśnieniowe w domku jednorodzinny, gdzie na tą chwilę jest stan zero i nie ma wody?

-Co z rozliczeniem pracy "Kolegi wykonawcy kanalizy". Ile mu zapłacić (bo trzeba mu zapłacić, od tego się nie uchylam) tyle co on chce? Kierownik robót twierdzi że wyceni jego pracę i materiały wg sekocenbudu i tyle skoro nie konsultował ceny przed.. Facet pokazał co prawda WZ za materiał ale z datą po wykonaniu i bez jakiegokolwiek podpisu.

-Co z gwarancją wykonania "Kolegi wykonawcy od kanalizy"? (oczywiście dane jegomościa posiadam).

- Jak to rozwiązać i nie mieć później problemów z uzyskaniem końcowego odbioru budynku i pozwolenia na użytkowanie.

Z góry serdecznie dziękuję za merytoryczne odpowiedzi
Z poważaniem
Osiwiały Inwestor

Link do komentarza
13 minut temu, Osiwiały Inwestor napisał:

Z poważaniem
Osiwiały Inwestor

Już osiwiały? co będzie dalej - przecież to dopiero początek kontaktów z wykonawcami?

 

Taki OF-TOP mi się nasunął...

 

15 minut temu, Osiwiały Inwestor napisał:

wykonawcą powiedzmy głównym

A dlaczego piszesz, że on jest POWIEDZMY  główny? Jest głównym wykonawcą? Umowa w ogóle jest, czy tylko "na gębę"?

Link do komentarza

Panowie Nie potrafię poprawnie odnieść się do waszych pytań więc dopiszę, że w umowie jest zapis: umowa jest pomiędzy inwestorem a wykonawcą i wykonawca (brak słów główny, czy podwykonawcy jakieś robotymają wykonać takich zapisów nie ma) ma za zadanie dokonać robót okreslonych w umowie. Załączam zrzut z umowy i będę wdzięczny za sugestie.umowa.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...