Skocz do zawartości

Płaski dach stropodach niewentylowanych proszę o POMOC !!!


Recommended Posts

Witam jestem tu nowy 2 lata temu zaczelismy budowę domu z plaskim

dachem . Stropodach niewentylowanych. Strop jest z płyt kanałowych później folia , spadek ze steropianu , wylewka betonowa i papa . Z początku myśleliśmy ze dach przecieka ale

okazalo się ze firma która wykonała mi dach zjeb.... robotę i dużo wody zostało w stropie która nie ma

jak odparować . Kominki wentylacyjne są ale nie sprawdzają się co jakiś czas wyskakują plamy na sufitach mimo

ze

deszcz nie pada . Zrobiliśmy odkrywkę i miedzy płyta kanałowa a folia jest wilgotno . Pomocy ludzie nie wiemy co teraz robić wietrzymy budynek na maj jesteśmy umówieni na tynki czy po

tynkach sytuacja się nie pogorszy ? Zna się ktoś jak moge rozwiązać problem

? pozdrawiam proszę o pomoc i porady 515972300

Link do komentarza

najlepiej, gdybyś dał jakiś rysunek. Przekrój dachu z warstwami.

Ale wydaje się, że może to być wilgoć z wnętrza domu. Może łazienka, pralnia?

Gdzie te plamy powstają? W tych samych miejscach, czy w różnych?

Może warstwa styropianu jest gdzieś za cienka i zachodzi przemarzanie w tej części stropodachu?

Link do komentarza

Witaj 

dom jest nie zamieszkały jeszcze , w różnych miejscach powstają te plamy ostatnio np rano wyszły a po południu już nie było , deszcz nie padał . Kurde fot nie mam ;/ ale może jutro coś zrobie na działce . Boje się ze jak zrobie tynki i plamy będą wychodzić to tynk mi odpadnie . I generalnie boje się o pleśń jak się wprowadzę :/ myśle o tym żeby przebić się z boku budynku w ścianie i wstawić kratki wentylacyjne ? Tylko czy one coś dadzą ? Po odkrywcę wilgotno jest miedzy płyta kanałowa a folia . 

Link do komentarza

To typowa przypadłość stropów kanałowych. Podczas budowy niezakryte przed opadami zbierają wodę w kanałach , która wewnątrz utrzymuje się długo . Problem rozwiązuje nawiercenie od spodu stropu (w pasie podejrzanych kanałów) i spuszczenie zalegającej wody.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...