Skocz do zawartości

Płaski dach stropodach niewentylowanych proszę o POMOC !!!


Recommended Posts

Witam jestem tu nowy 2 lata temu zaczelismy budowę domu z plaskim

dachem . Stropodach niewentylowanych. Strop jest z płyt kanałowych później folia , spadek ze steropianu , wylewka betonowa i papa . Z początku myśleliśmy ze dach przecieka ale

okazalo się ze firma która wykonała mi dach zjeb.... robotę i dużo wody zostało w stropie która nie ma

jak odparować . Kominki wentylacyjne są ale nie sprawdzają się co jakiś czas wyskakują plamy na sufitach mimo

ze

deszcz nie pada . Zrobiliśmy odkrywkę i miedzy płyta kanałowa a folia jest wilgotno . Pomocy ludzie nie wiemy co teraz robić wietrzymy budynek na maj jesteśmy umówieni na tynki czy po

tynkach sytuacja się nie pogorszy ? Zna się ktoś jak moge rozwiązać problem

? pozdrawiam proszę o pomoc i porady 515972300

Link do komentarza

najlepiej, gdybyś dał jakiś rysunek. Przekrój dachu z warstwami.

Ale wydaje się, że może to być wilgoć z wnętrza domu. Może łazienka, pralnia?

Gdzie te plamy powstają? W tych samych miejscach, czy w różnych?

Może warstwa styropianu jest gdzieś za cienka i zachodzi przemarzanie w tej części stropodachu?

Link do komentarza

Witaj 

dom jest nie zamieszkały jeszcze , w różnych miejscach powstają te plamy ostatnio np rano wyszły a po południu już nie było , deszcz nie padał . Kurde fot nie mam ;/ ale może jutro coś zrobie na działce . Boje się ze jak zrobie tynki i plamy będą wychodzić to tynk mi odpadnie . I generalnie boje się o pleśń jak się wprowadzę :/ myśle o tym żeby przebić się z boku budynku w ścianie i wstawić kratki wentylacyjne ? Tylko czy one coś dadzą ? Po odkrywcę wilgotno jest miedzy płyta kanałowa a folia . 

Link do komentarza

To typowa przypadłość stropów kanałowych. Podczas budowy niezakryte przed opadami zbierają wodę w kanałach , która wewnątrz utrzymuje się długo . Problem rozwiązuje nawiercenie od spodu stropu (w pasie podejrzanych kanałów) i spuszczenie zalegającej wody.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...