Skocz do zawartości

skrzypiące panele podłogowe


Iwona82

Recommended Posts

Dzień dobry, mam problem z nowo położonymi panelami podłogowymi.

 

W całym mieszkaniu były położone te same panele (10 mm, 5klasa,V fuga), w pokojach na podkładzie 4 mm, na przedpokoju na podkładzie 7 ( Podkład podłogowy EKO 7 mm- wióry).

I właśnie na przedpokoju jest problem- panele skrzypią i trzeszczą jak na strychu. Dzieje się tak na całym przedpokoju, do tego w niektórych miejscach pod naciskiem stopy podnoszą się i uginają- widoczne szczególnie przy wejściu do łazienki gdzie nie ma progu łączącego- ale przy wejściach do innych pomieszczeń również panele pracują moim zdaniem za bardzo a skrzypienie słychać też na pierwszych panelach w pokojach.

Od montażystów usłyszałam, że oni swoją prace wykonali dobrze-ponieważ w pokojach jest OK, a w dzień zakończenia prac skrzypienie nie było słyszalne, oferują owszem pomoc w rozwiązaniu problemu ale nie za darmo, ponieważ nie widza swojej winy, bo problem może leżeć w stropach budynku bądź wynikać z tego, że zostały wyburzone piece kaflowe(w pokojach)a może przyczyną są wadliwe panele.

Nie podoba mi się takie podejście- ponieważ ja jestem laikiem i nie znam się na sposobie montażu, dla mnie liczy się efekt końcowy i nie tego oczekiwałam umawiając się na remont. 

Teraz panowie proponują "wylanie oleju" (nie wiem jak to fachowo się nazywa) ale wydaje mi się niemożliwe aby w jakiś sposób to pomogło. W związku z tym że czekam już ponad miesiąc podłoga zaczyna przeszkadzać coraz bardziej - wolałabym konkretniejsze działania.

Dylatacja i dobicie paneli podobno są wykonane prawidłowo.

Proszę o poradę co najlepiej zrobić w takiej sytuacji? 

 

 

 

Link do komentarza

Przyczyną skrzypienia jest uginanie się podłogi spowodowane zbyt miękkim i grubym podkładem lub nierówną powierzchnia stropu. Proponowane olejowanie może czasowo pomóc zmniejszając tarcie na  złączach paneli. Radykalnym rozwiązanie będzie rezygnacja z podłogi pływającej i montaż metodą klejenia na wyrównanym podłożu.

Link do komentarza

Na jakim podłożu było to układane? Skoro to stary budynek to może deski na legarach. One też mogą skrzypieć.

Na początek proponowałbym zdjęcie paneli i ułożenie ich na takim samym podkładzie jak w pozostałych pomieszczeniach, skoro tam nie skrzypią. Jeżeli będą skrzypieć nadal to znaczy, że problemem jest samo podłoże, a nie panele lub podkład.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Na jakim podłożu było to układane? Skoro to stary budynek to może deski na legarach. One też mogą skrzypieć.

Na początek proponowałbym zdjęcie paneli i ułożenie ich na takim samym podkładzie jak w pozostałych pomieszczeniach, skoro tam nie skrzypią. Jeżeli będą skrzypieć nadal to znaczy, że problemem jest samo podłoże, a nie panele lub podkład.

Jest to stare budownictwo, pod panelem stare deski, tak samo w całym mieszkaniu. Poprzednio panele na przedpokoju nie skrzypiały tylko  w jednym miejscu przy listwie progowej było wybrzuszenie i tam było słychać  - były sporo cieńsze i innej klasy bo kładzione ponad 15 lat temu. Zastanawiam się czy tutaj nie jest potrzeba wylewka? Tak, żeby po ewentualnym rozebraniu paneli na pewno było OK. Na chwile obecną nawet położenie wykładziny nic nie daje, a przesunięcie mebli nie wchodzi w grę. Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Edytowano przez Iwona82 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...