Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Arek684

Liczenie powierzchni użytkowej

Recommended Posts

Ostatnio miałem dyskusję ze znajomym deweloperem. Istotą sporu, był zakres powierzchni użytkowej.

Zdaniem mojego znajomego, do powierzchni użytkowej, ma prawo wliczać również miejsca zajmowane przez ścianki działowe, ponieważ gdyby przyszły właściciel zdecydował się je zburzyć, powierzchnia użytkowa zostałaby zwiększona.

Spotkał się ktoś z takim twierdzeniem? Bardzo mnie ta kwestia zaintrygowała.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• do szczytu dachu chyba? Jesli tak - to nie wysoko. Nie będzie tak znowu dużo tego zaglądania. No to nie jest tak źle. Jednak warto podrążyć temat
    • Projektant ustali w internecie bo tam są wszystkie uchwały. W gminie, tak, jest komórka za to odpowiedzialna ale nigdy nie widziałam żeby ktoś tam oglądał projekty i sprawdzał czy wszystkie szczegóły się zgadzają. Odpowiedzieć na pytanie ok ale sprawdzić każdy parametr i współczynnik ? Nie będę pisać o doświadczeniu bo zaraz pewnie coś znajdzie się do uszczypliwości i walczyć na wiedze też nie będę - ale branża budowlana to moja branża a urząd znam od podszewki bo spedziałam tam 7 lat.
    • Nie mam zamiaru kupowac/dzierzawic gruntow 😉 poprostu wyciagne plan i MPZP dla mojej dzialki i pojde do Pani w starostwie co mi powie na tenat tego drewnianego budynku czy moge go bez problemu zburzyc postawic nowy i rozbudowac czy nie. Bo na ta chwile ona sama sie gmatwala w tym bo najpierw mowila ze moge potem ze musze miec hektar ziemi zeby to zrobic a jak ja powiedzialem ze nie mam takich mozliwosci to powiedziala zeby wyciagnac MPZP z gminy i wtedy ona zobaczy co da sie zrobic. Jezeli nic nie da sie zrobic to tak jak napisales pojde bezposrednio do wojta i z nim porozmawiam na temat tej dzialki 😉 Dzierzawa i kupno jest wykluczona 😉
    • W sumie przesunąłem ten profil bo stwierdziłem, że jak będzie za blisko to się płytę ciut obetnie... a w drugą stronę nie da rady   Swoja drogą nie wiem jak by to trzeba robić żeby profile rozmieścić co do milimetrów.... może jakbym kilka sufitów takich zrobił to bym na jakieś patenty wpadł.     Aż się boje co to będzie jak już folia będzie przyklejona... wtedy już nic nie zrobię, żadnego UD nie dokrecę
    • Maksymalna wysokość budynków to 9,5m. Jak daleko będą budynki to nie wiem.    Z wodą kiepsko. Wedle moich wyliczeń jest bliżej ten wodociąg. 200m. Zastanawiam się jaki koszt byłby w doprowadzeniu własnym.  Gaz i prąd w drodze przed działką. Dlatego myślałam,  że z wodą nie będzie dużego problemu. Może warto dogadać się z sąsiadami, kiedyś każdy będzie chciał się budować. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...